Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wiejski Ogród Moniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiejski Ogród Moniki

Monika1202 14:24, 09 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Witam wszystkich .
Na początku chciałam powiedzieć , że uwielbiam wasze Ogrodowisko które mam nadzieje stanie sie też moim Ogrodowiskiem.
Mieszkam na wsi od dwóch lat sprowadziłam sie tutaj z województwa mazowieckiego.
Od tej wiosny pragnę realizować swoje marzenia o wiejskim ogrodzie . Zastanawiacie się pewnie co rozumiem przez wiejski ogród... Otóż dla mnie wiejski znaczy :
- nie do końca uporządkowany
- w który wkradła się odrobina dzikości
- który lekko wymknął się spod kontroli
itd...
Teraz kilka fotek z mojego ogrodu: (to część ogrodu najbliżej domu , ogółem całości jest 60 arów)




Tutaj chciała bym, aby powstał ogród różany ... począwszy od wejścia z pergolą różaną ...
Jest to powierzchnia gł. 13m, szer. 3,5 m



Po lewej stronie miejsce letnich biesiad w oddali natomiast taki ala skalniak ... do tej pory mój ogródek eksperymentalny ...
W w tym sezonie mam zamiar stworzyć na owym murze z czerwonej cegły graffiti z mchu ...



Tutaj plac dla dzieci piaskownica którą widać po wisienką zostanie przesunięta . Jest również latem zawieszany hamak od wisienki do karmnika . Wychodek w tym roku zostanie przesunięty głębiej i odnowiony a raczej postawiony nowy . Chciała bym posadzić woku niego jak również z przodu coś co by go zasłoniło. Pod płotkiem od cypryska do wychodnka chcę posadzić lawendę. Jest to sloneczne miejsce więc mam nadziję, że będzie się tam czuła i rozwijała dobrze.



Oczko wodne slużące latem jako basen dla dzieci.



Plac parkingowy dla gości.



Tutaj w tym roku od strony iglaków w przód na całej szerokości będę tworzyła rabaty kwiatowe.



Co do fundamentu na którym rośnie wierzba na razie nie mam planów kiedyś chciała bym postawić tam domek letniskowy pod agroturystykę .



To jest ciekawe miejsce ... dół wkoło niego masa kamieni bardzo słoneczne miejsce w tym roku mam zamiar obsadzić je dyniami.



To z innej perspektywy ujęte miejsce pod agroturystykę.



Plac przed domem który musimy doprowadzić do porządku do przyszłej wiosny gdyż takiego błota dłużej nie zniosę .



Ogródek dawniej służący jako warzywniak teraz ze względu na coraz większe drzewka owocowe stał się sadem.

Niestety zdjęcia wczesno wiosenne więc jeszcze ponuro ... śnieg ...






















____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Betka 14:50, 09 kwi 2013


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Witaj! Bardzo ładnie przedstawiłaś swoją działkę ,jest spora dużo miejsca na rośliny.Fajnie że masz już jakieś plany będę kibicować i życzę powodzenia
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
magnolia 14:57, 09 kwi 2013


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ładny teren- bardzo malowniczy. I ten mur- piękny.
____________________
AgnieszkaW 15:01, 09 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Moniko, bardzo dużą masz działkę. Oj, będzie się działo. Dobrze, że wiesz już, w jakim stylu będziesz urządzała ogród. Czeka Cię sporo pracy, ale za to jakiej przyjemnej.
Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
GorAna 15:04, 09 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16073
Witaj
Teraz to jest też Twoje Ogrodowisko
Pracy przed Tobą dużo, ale to przecież cała frajda jak można planować a potem realizować
Inspiracji tutaj cała masa.
Życzę powodzenia
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Gardenarium 15:33, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moniczko, fajnie masz, te mury i budowle to w sam raz na ogród z różami. Idealny.

Jak prowadzić róże, możesz wiele się dowiedzieć z artykułów o ogrodach angielskich, watki różane też są u nas mocne. Pamiętaj- róża lubi "dobrze zjeść" i lubi przyginanie pędów. Wtedy wydaje więcej kwiatów.

Popatrz na ogrody z różami pod tagiem http://www.ogrodowisko.pl/tag/ogrody-angielskie

A o ogrodach w zgodzie z naturą napisałam w Działkowcu w artykule Dzikość pod kontrolą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika1202 15:52, 09 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Posiadam kilka krzewów różanych na placu które zamierzam przesadzić do tego ogródka. Czy wiosna to dobra pora? Również kilka rośnie już w tym ogródku ale zeszłej zimy zmarzły mocno i nie wiem czy odbiją po tej zimie.
W tym ogródku rosną teraz hosty, liliowiec który maskuje szambo, oraz floxy i nie wiem czy widać tulipany pod ścianą które mam zamiar po przekwitnięciu wykopać odstawic do przesuszenia a potem przenieść w inne miejsce, chociaż im tam bardzo dobrze bo to bardzo słoneczne miejsce pod ścianą domu. Trzeba tam wymienić ziemię gdyż mocno wyjałowiała już (mówie o tym wąskim pasku pod ścianą domu, tam gdzie tulipany). Ten ogródek różany to tak naparwdę marzenie mojego męża . Własnie taki w angielskim stylu Hosty, liliowiec oraz floxy przeniosę na rabaty kwiatowe.
Nie wiem czy to dobre miejsce żeby pisać tutaj o tym jeśli nie to poproszę o wskazówki
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
Gardenarium 15:58, 09 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko prawie zostało już napisane

Zobacz Pod tym linkiem

Najcudniejszym ogrodem z różami jest Wollerton, Barnsdale. Hoveton

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/371-ogrody-angielskie-barnsdale-gardens-latem-2012

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/357-ogrody-angielskie-hoveton-hall-gardens

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/347-ogrody-angielskie-wollerton-old-hall-garden-w-maju

i drugi z innego miesiąca

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/192-ogrody-angielskie-wollerton-old-hall-garden
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monika1202 16:03, 09 kwi 2013


Dołączył: 07 kwi 2013
Posty: 151
Dziękuję bardzo za wskazówki mam nadziję że w przyszłości będę się już bardziej orientować co gdzie znaleść
,
Chciałam zachęcić was do podpowiedzenia mi jak to rozegrać .
W ogrodzie chcę utworzyć rabatę kwiatową na placu o wymiarach :
13 m/szer. x 16m/gł.



Zrobiłam plan tego placu oto on :



Na planie umieściłam Kaline w prawym rogu która teraz rośnie na środku tego placu.


Zakupiłam kilka roślinek narazie głównie kłączy i cebul . Posiadam jednak jeszcze kilka z innych miejsc podwórka które chce przesadzić na tą własnie rabatę.
Oto lista zakupionych roślinek:

Błonczatka (Ismene) Festalis
Liliowiec (Hemerocallis) Catherine Woodbury
Liliowiec (Hemerocallis) Bumble Bee
Liliowiec (Hemerocallis) Crimson Pirate
Liliowiec (Hemerocallis) Sammy Russel
Liliowiec (Hemerocallis) Stella D'Oro
Zawilec (Anemone) St. Brigid Mix
Tawułka (Astilbe) Fanal
Rozwar (Platycodon) Fuji White
Trójsklepka (Tricyrtis)
Glorioza Rotshildiana
Frezja Pojedyncza Mix
Babiana Zwanenburg Glory
Babiana Kew Hybrids
Dzwonek (Campanula) Glomerata Blue
Cynobrówka Emily McKenzie (Crocosmia)
Frezja Pełna Mix
Żurawka (Heuchera) Palace Purple
Iksja Ogrodowa (Ixia) Mix
Liatra kłosowa (Liatris Spicata) Alba
Liatra kłosowa (Liatris Spicata)
Rozchodnik (Sedum) Spurium
Tygrysówka (Tigridia) Mix
Zestaw Łubiny
Liatra Kłosowa (Liatris) Kobold
Likoris (Lycoris) Radiata
Zefirant (Zephyranthes) Robustus
Ślazownik (Sidalcea) Party Girl
Irys Holladnica MEGA MIX
Tawułka Tania (Astilbe) Amethyst
Floxy 6 szt.
Hosty 4 szt.
Mieczyki
Canna

Prócz tego mam kilka roślinek wychodowanych z nasion:

Aksamitka wzniosła
Bratki miniaturki
Titonia
Wenidium białe
Ubiorek
Celozia pierzasta
Smagliczka
Osteospermum białe
Osteospermum mix kolorów
Nagietek karłowaty
Dalia kolnierzykowata
Dalia ogrodowa
Cynia

Chciała bym dokupić jeszcze jakieś liściaste ozdobne rośliny.
Mam Jarmuż fioletowy i zielony i też myślałam o tym aby wpleść go w tą rabatę.
Czytalam też gdzieś , że rabarbar bardzo fajnie wygląda również posiadam .
Się rozpisałam strasznie ale może będziecie mieli ochotę mi pomóc.
____________________
Monika, Wiejski Ogród Moniki , Cienista rabata , Glorioza Rotszylda ,
yolka 18:48, 09 kwi 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Witaj na forum
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies