Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Selly 09:52, 07 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Karolinek, popraw sobie swój zielony podpis, bo ten aktualnie przerzuca na nieistniejący wątek. Ja wiem , gdzie masz swój obecny wątek, ale bez poprawnego podpisu nikt więcej cię nie będzie mógł znaleźć.
Trzeba z tym podpisem trochę pokombinować, ale warto, bo to bardzo przydatne dla innych uczestników forum.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:02, 07 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ależ piękna pogoda się zrobiła! Ma być ciepło, więc zastanawiam się, czy nie wywiesić już skrzynek balkonowych. Fakt, że najpierw planowałam balkonową balustradę odmalować, ale jakoś bardziej ciągnie mnie do balkonowych kwiatów niż balkonowej farby akrylowej
Na razie zatem zakupiłam sobie pierwsze kwiatki do skrzynek, tym razem wybór padł na : Milion ! Fajna nazwa i urocze kwiatuszki. Były wszelakie kolory, ale ja wybrałam jaśniutkie: biało-liliowe
Kupiłam 7 szt. Mam jeszcze porozmnażane zeszłoroczne bakopy i surfinie. Mam nadzieje, że uda mi się zaaranżować z tego coś ładnego.
No tak, ale kto mi pomaluje tę balustradę ? Mój M nie ma wiecznie czasu , a ja mam awersję do farb
No cóż , zobaczymy..., na razie więc będę myśleć wyłącznie o kwiatach , co nie ?
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:12, 07 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Mam też 58 szt begonii. Te 58 sztuk uzyskałam z 3 roślin, które jesienią dostałam od koleżanki z pracy. Pewnie udałoby mi się, rozmnożyć jeszcze więcej sadzonek, ale jak na pierwszy raz , to i tak myślę, że wyszło mi sporo. Nauczyłam się już to robić, więc jeśli z 3 sztuk uzyskałam 58 sztuk ( tzn statystycznie z 1 sztuki ok.20 szt jej dzieci) To w przyszłym roku z 58 sztuk będę mieć - 1160 .

Chcę z nich zrobić obwódkę jednej z rabatek.


Tak to wygląda, po wstępnej przymiarce
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 10:17, 07 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dziś ma być jeszcze dość słonecznie, a od jutra już deszczowo, ale to dobrze, bo jest sucho i deszcz się przyda. Zatem podczas deszczu przyświecać będą nam, kwitnące i cieszące się prysznicem z nieba, narcyze.

Tu akurat odmiana: Cheerfulness
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
renata_z 11:14, 07 maj 2013

Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 70
Selly napisał(a)
Mam też 58 szt begonii. Te 58 sztuk uzyskałam z 3 roślin, które jesienią dostałam od koleżanki z pracy. Pewnie udałoby mi się, rozmnożyć jeszcze więcej sadzonek, ale jak na pierwszy raz , to i tak myślę, że wyszło mi sporo. Nauczyłam się już to robić, więc jeśli z 3 sztuk uzyskałam 58 sztuk ( tzn statystycznie z 1 sztuki ok.20 szt jej dzieci) To w przyszłym roku z 58 sztuk będę mieć - 1160 .

Chcę z nich zrobić obwódkę jednej z rabatek.


Tak to wygląda, po wstępnej przymiarce


Witam Selly.
Ogrom pracy wykonanej, sporo przed Toba - ale widze , ze jestes dzielna !
A to rozmnażanie roslinek... szacun jak mawia młodzież.
Będę zaglądać i kibicować .
U mnie niedawno też nie było łatwo !
Pozdrawiam
____________________
złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
atena35 13:25, 07 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Jeżeli w tym roku z 3 masz 58, a w przyszłym będzie 1160 to w następnym po przyszłym zarosną Cię całkowicie Podziwiam.
A gdzie Ty trzymasz tę całą hodowlę?

____________________
Ogród Tosi
hanka_andrus 13:32, 07 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Sylwio.Za begonie gratulacje ode mnie. Ja jakoś do nich nie mam serca i ręki. Jak to mówią niektórzy: nie czuję bluesa!
A obwódka będzie cudowna, zobacz u Sebka zeszłej wiosny jak było ładnie z begoniami.
Czy ta rabata będzie trójkątna? Tak mi się jakoś widzi.
Powodzenia w sadzeniu. Do zobaczenia.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 14:15, 07 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
atena35 napisał(a)
Jeżeli w tym roku z 3 masz 58, a w przyszłym będzie 1160 to w następnym po przyszłym zarosną Cię całkowicie Podziwiam.
A gdzie Ty trzymasz tę całą hodowlę?



Część trzymałam w domu, sporo trzymałam u siebie w pracy, ale największą cześć to trzymałam w pracy u mojego M . Wprawdzie okrutnie protestował, że " Nie będzie się nimi zajmował i takie tam..." ale tłumaczyłam ,że szkoda ,żeby taki szeroki południowy parapet, jaki jest u niego w biurze, stał całą wiosnę bezużyteczny.

U siebie w pracy na parapetach mam jeszcze 80 szt małych lawend, które wyrosły mi z nasionek.

Czy to już początek jakiejś sadzonkowej manii ?!
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
yolka 14:43, 07 maj 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Selly napisał(a)
Mam też 58 szt begonii. Te 58 sztuk uzyskałam z 3 roślin, które jesienią dostałam od koleżanki z pracy. Pewnie udałoby mi się, rozmnożyć jeszcze więcej sadzonek, ale jak na pierwszy raz , to i tak myślę, że wyszło mi sporo. Nauczyłam się już to robić, więc jeśli z 3 sztuk uzyskałam 58 sztuk ( tzn statystycznie z 1 sztuki ok.20 szt jej dzieci) To w przyszłym roku z 58 sztuk będę mieć - 1160


Nie jestem pewna, ale czy nie za blisko trawy sadzisz te sliczne roslinki. jak podrosną, mogą przeszkadzać przy koszeniu. Popytaj ekspertów. Pozatym przesyłam majowe podrowionka.
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
atena35 18:27, 07 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Selly napisał(a)


Część trzymałam w domu, sporo trzymałam u siebie w pracy, ale największą cześć to trzymałam w pracy u mojego M . Wprawdzie okrutnie protestował, że " Nie będzie się nimi zajmował i takie tam..." ale tłumaczyłam ,że szkoda ,żeby taki szeroki południowy parapet, jaki jest u niego w biurze, stał całą wiosnę bezużyteczny.

U siebie w pracy na parapetach mam jeszcze 80 szt małych lawend, które wyrosły mi z nasionek.

Czy to już początek jakiejś sadzonkowej manii ?!


Bardzo pozytywnej manii
W dodatku bardzo Ci wychodzi, może to nowy pomysł na życie? Ogrodnictwo?
____________________
Ogród Tosi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies