Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym zostań ogrodnikiem :-) w Koszalinie

Selly 10:30, 09 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
No tak! Ten Twój Haniu to jest imponujący ! Dorodny i zadbany. Mam nadzieję, że moje tez takie będą.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
atena35 11:09, 09 maj 2013


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Selly napisał(a)


Na wjeździe do moich Niekłonic jest Szkółka Ogrodnicza. Jestem tam oczywiście częstym bywalcem . Mają tam rododendrony :
-mniejsze po 35 zł
-większe ( tzn. tak na prawdę ogromne) po 55 zł.
Widziałam te w Castoramie , były beznadziejne w porównaniu do takich szkółkowych.
Wyboru odmian może nie ma zbyt wielkiego w tej mojej szkółce, ale Cunningam"s White ( podpatrzony w wątku u Sylii) jest . Może nawet dziś, jeśli deszcz mi w tym nie przeszkodzi, kupię sobie. Planuję 4 szt.

Pewnie tak daleko nie pojadę, ale orientację cenową zbieram - mam je w projekcie mojego ogrodu.
Mam nadzieję, że będą jednym z pierwszych zakupów.
____________________
Ogród Tosi
Ayna 11:39, 09 maj 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Sylwia,
podobno fajna szkółka jest w Łabuszu, ale jeszcze nie byłam więc się nie wypowiadam (opisana na blogu Pani Zybert, która prowadzi ogród botaniczno-naturalistyczny we Włokach koło Świeszyna). A byłaś może w Roslinarium na Połczyńskiej?
Ja na razie sobie odpuszczam, bo wychodzę zawsze "chora" z takich miejsc. Tyle roślin..., a ja jak dobrze pójdzie, to dopiero na przełomie czerwca i lipca będę równać pobojowisko budowlane... ech... czemu to wszystko tak wolno idzie...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Selly 12:56, 09 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Tak, tak ! W Łabuszu byłam zeszłej jesieni. Imponujący wybór rododendronów! Widać, że się w nich specjalizują. Były przepiękne i wielorakich odmian, ale też stosunkowo drogie. Jednak na szczęście cena, szła w parze z jakością.
Gdyby nie to, że prawie pod domem, mam te przeze mnie zaplanowane, to pewnie bym się do Łabusza wybrała. Ale i tak sobie tam zaraz zadzwonię, co by podpytać o różne ciekawostki ogrodnicze.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 12:57, 09 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Aha, a Roslinarium na ul. Połczyńskiej to ładną ma tylko nazwę! Reszta to wielkie rozczarowanie
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
DoCia11 15:01, 09 maj 2013


Dołączył: 10 kwi 2013
Posty: 47
o super dostosuje sie do rady glina i dobra czarna ziemia
____________________
DoCia11 Moje wyzwanie
hanka_andrus 20:29, 09 maj 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Moje dwa białe Rh będą na dniach kwitły. Pogoda na weekend nie specjalna, może w poniedziałek pojadę zobaczyć, co i jak. Pozdrawiam sąsiadki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Selly 08:46, 10 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Byłam wczoraj w szkółce ogrodniczej mieszczącej się na wjeździe do Niekłonic i stwierdziłam, że odkąd odkryłam Ogrodowisko, poziom moich oczekiwań , co do oferowanych roślin , znacznie wzrósł. Jakoś w tym roku ta moja szkółka już mnie tak nie zachwyca, jak w roku ubiegłym. Rośliny jakieś takie mniej piękne niż te, które widzę w waszych ogrodach.
No ale najbardziej to mnie denerwuje brak profesjonalizmu ze strony personelu. Albo nie odbierają telefonów, albo jak już odbiorą, to udzielają nieprawdziwych informacji. np. dzwoniłam wczoraj, żeby się zapytać , czy mają małe/ tanie rh Cunningham's White w sprzedaży i powiedziano mi, że mają. Mają dużo i , że dopiero zaczyna wchodzić w kwitnienie! Zatem, myślę sobie- ok. zajadę do nich po pracy. Zajeżdżam a tu , CO SIĘ OKAZUJE ? , że są owszem ale tylko 2 i to już PRZEkwitające !
Zatem mój plan zakupu 4 identycznych sztuk legł w gruzach ale nie ma tego , co by na dobre nie wyszło . Obejrzałam sobie tę odmianę w pełni kwitnienia i doszłam do wniosku, że 4 takie szt to byłoby dość monotonnie.
Zmieniłam zatem koncepcję i kupiłam 2 szt rh Blurettia ( już mam taką 1 szt , więc w sumie będę mieć obecnie 3 szt) oraz kupiłam 2 szt Cunningham's white , tylko z innej kategorii rozmiarowej i cenowej, które jeszcze nie kwitną. i JESZCZE WYTARGOWAŁAM RABAT ZA WPROWADZENIE MNIE PRZEZ TELEFON W BŁĄD !
Będę mieć zatem 3 szt różowo-fioletowe + 2 białe i myślę, że będzie pięknie
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Selly 09:02, 10 maj 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
No to jeszcze pokażę te moje zakupy



Widzicie, co tam stoi u stóp rododendronów ?

Oczywiście ŻURAWKI ! ewidentny wpływ Ogordowiska !
Wyobraźcie sobie, że żurawki były raptem po 6 zł/szt. Narazie nie będę ich sadzić na miejsce docelowe, tylko rozmnażać i wsadzę za rok. Ciekawe czy rozmnożą mi się w takich ilościach , jak begonie ????
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Ayna 10:11, 10 maj 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Selly, czyżby jednak Łabusz? hi, hi...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies