Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

agab20 22:15, 30 maj 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 18
Chciałam pokazać moje storczyki, które dzięki wskazówkom Sebka po kilku latach pierwszy raz będą kwitły. Wielkie dzięki za wskazówki


Jeszcze tylko ostatni nabytek (prezent od rodziców)

____________________
Sebek 22:38, 30 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jak fajnie, że ruszyły - cieszę się, że podziałało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agunia2611 15:17, 31 maj 2012

Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 3
Witam
Załozylam dzis specjalnie tutaj konto poniewaz moj storczyk potrzebuje pomocy ,cos złego dzieje sie z jego korzeniami.Zaczne od poczatku.Dostalam go jakies dwa lata temu.Storczyk od samego poczatku byl w zlym stanie.Mial pare kwiatkow ale korzenie bardzo zniszczone łodygi obumarłe.Po jakims czasie usechl calkowicie mimo podlewania,nie dalo sie nic zrobic. Łodyga calkowicie uschla korzenie tez.Zostaly tylko 2liscie.Po jakims czasie zaczely wypuszczac mu nowe korzenie i kolejne listki.Dopiero jakies 1-2miesiace temu po długim czasie wypuscila mu łodyga ogromnie sie ucieszylam.Lecz niestety pojawily sie takie oto plamki na korzeniach .Boje sie ze kwiatek znowu padnie a tak dlugo na niego czekalam.Póki co łodyga jest w porzadku i widac male pąki.Prosze pomozcie
gunia1990 15:25, 02 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
Sebek, mam pytanie

Otóż jeden z moich storczyków ( a właściwie mojej mamy) przy pędach puścił korzenie. No i pytnie w związku z tym - robiłeś już kiedyś sadzonki? Jeden z pędów kwitnie, drugi jeszcze nie, korzenie tylko coraz dłuższe i liczniejsze Chciałabym je jakoś oddzielić i osobno posadzić, zabrać do siebie, ale nie wiem kiedy i jak, żeby ich nie uszkodzić.. Jakieś rady?





____________________
agab20 19:07, 02 cze 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 18
Gunia - znalazłam coś takiego w sprawie rozmnażania storczyków, może Ci się przyda
http://www.storczyki.org.pl/uprawa/rozmnazanie/keiki/index.html
____________________
kaisog1 22:10, 02 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Keiki można oddzielić od "matki" ucinając go najlepiej z centymetrowym kawałkiem pędu. Najlepiej posadzić do doniczki z drobną korą zmieszaną ze sphagnum.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Sebek 22:58, 03 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Gunia - to co wysłała Agab - też bym to wysłał. Jeśli jeszcze nie przesadzasz to zraszaj korzenie - bo widzę, że pomarszczone, czyli mają za sucho


Agunia - gdzieś mi wcięło odpowiedź na to pytanie, pamiętam, że odpisałem.... No ale

Wytłumaczeniem jest chyba to, że storczykom stare korzenie usychają - u moich niektóre też takie są, ale się nie przejmuję - mają dużo innych Po prostu przy przesadzaniu się je usuwa.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gunia1990 23:57, 03 cze 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
tak, wiem z tymi korzeniami, mamie się zapomina czasami o nich ;/ no to dzięki, poczekam aż ten pęd przekwitnie i sprobuję z tym keiki
____________________
weronika_sze... 09:01, 14 sie 2012

Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 1
Na tym zdjęciu ten różowy storczyk kwitnie nie przerwanie od 3 lat. teraz troszkę ma marniejsze kwiaty ale tak zachwycał cały czas. A ten biały został uratowany, kupiony za kilka złotych, ale za to teraz kwitnie przeslicznie.
dzasta 22:35, 14 wrz 2012

Dołączył: 14 wrz 2012
Posty: 1
Hej Wszystkim

Szukałam stron o storczykach, trafiłam na to forum i...naparwde mnie wciągnęło. Może dlatego, że nie ma tu specjalistycznej paplaniny, za to pełno fajnych porad
Mam pytanie:
Czy macie jakiś sposób, żeby łodygę storczyka wyprowadzać ładnie w górę (mam słabość do wysokich łodyg i dużych kwiatów). Zawsze w ponownym kwitnieniu łodyga mi się zakręca i przestaje rosnąć w górę.
I jeszcze jedno:
Na liściach jednego z poddopiecznych zauważyłam dziwną kleistą wydzielinę, macie pomysł co to jest? I jak z tym walczyć, bo mam przeczucie, że to nic dobrego ?

Załączam kilka zdjęć mojej 4-storczykowej uprawy

Jestem w załobie, bo ostatnio skradziono mi storczyka, którego odchodowałam ze stanu agonalnego. Nie był mój, ale i tak mi go szkoda

Mam taki pomysł, żeby może informować się o jakichś fajnych okazach i okazjach(cenowych) w popularnych hiperach czy dyskontach?
Ja dzisiaj zdobyłam dwa nowe w Auchan (18.99 zl)
Pozdrawiam wszystkich,


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies