Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje storczyki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje storczyki

Sebek 23:32, 15 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie
Ostatnio bardzo ładne dwupędowe storczyki widziałem w Tesco - były chyba jeszcze przecenione, a nie były przekwitnięte...
Sposobu na wydłużenie łodygi nie mam - jednak możesz pęd przywiązywać kilka razy do podpórki to powinien ciągle rosnąć w górę...
Ta kleista wydzielina to niestety wełnowce - bardzo często je atakują. Poczytaj o ich zwalczaniu tutaj
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
andzia 20:00, 30 wrz 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 198
dzasta napisał(a)


Na liściach jednego z poddopiecznych zauważyłam dziwną kleistą wydzielinę, macie pomysł co to jest? I jak z tym walczyć, bo mam przeczucie, że to nic dobrego ?


Ta kleista wydzielina to - gutacja , poczytaj tutaj http://storczyki.wikia.com/wiki/Gutacja
Patka 12:16, 04 lis 2012


Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1
Witam serdecznie.
Mam nadzieję że forum jeszcze ożyje bo jest naprawdę bardzo ciekawe.Od jakiegoś czasu zakochałam się w storczykach. Zaczęło się od pierwszego bidulka który ostał mi się po siostrze męża.Jakoś specjalnie się nim nie zajmowałam a wypuścił nowy pęd i od tamtej pory a minęły dwa lata kwitł parę razy.Teraz też wypuścił nowy pęd.Ten kwiatuszek rozpoczął moją przygodę ze storczykami.Teraz moja kolekcja wynosi 10 sztuk. Aktualnie kwitnie a raczej już przekwita jeden a dwa puściły nowe pędy. Cała reszta jest w stanie spoczynku. Na jakimś forum wyczytałam że dobrze jest obcinać stare pędy bo wtedy storczyk motywuje się do wypuszczenia nowych i mocniejszych pędów. No i tak zrobiłam ale teraz jak czytam inne fora boje się że zrobiłam głupotę Dwa z nich wypuściły pędy więc będę wierzyć że po jakimś czasie i cała reszta zechce zakwitnąć Muszę wypróbować nawóz który poleca Sebek no i mam pytanie czy ktoś z Was podlewa swoje Storczyki wodą destylowaną bo też gdzieś czytałam ze one bardzo to lubią.

A oto mój kwitnący storczyk,kwiatki już pomału więdną i myślę że to jest jakaś odmiana miniaturka bo kwiatki są dużo mniejsze niż u innych storczyków.Dostałam go w od męża a on na kwiatach nie zna się wcale



A to moje dwa bidulki które mimo wszystko ponownie wypuściły nowe pędy



Pozdrawiam serdecznie i czekam aż forum ożyje na nowo
____________________
Gardenarium 14:06, 04 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasze forum żyje , wątek "stoi" ale to Sebka wątek, więc jakbyś chciała prowadzić taki temat, prosimy o założenie własnego wątku o ogrodzie, roślinach lub po prostu o storczykach.

Pozdrawiamy i zapraszamy

Inne tematy

http://www.ogrodowisko.pl/forum

Poza tym są też artykuły na stronie głównej, o storczykach jest także

http://www.ogrodowisko.pl/tag/storczyki

A tu strona główna

http://www.ogrodowisko.pl/
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Darooo75 21:47, 17 gru 2012


Dołączył: 31 lip 2012
Posty: 76
Witaj Sebek mam takie pytanie : widziałem że masz niebieskiego storczyka i jak długo kwit na niebiesko ?
____________________
Sebek 22:32, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Do drugiego kwitnienia Każdy następny pąk był coraz jaśniejszy - a następne kwitnienie już było na biało
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:34, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Tak dla odświeżenia







____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:35, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262






____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:35, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262






____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 22:36, 18 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262






____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies