Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 14:41, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to przygotowania do nowych nasadzeń w donice.

To roślina, która nie lubi wody, tak mi powiedziano, gdy ją kupowałam. Jest śliczna, teraz będę próbowała dobrać do niej coś jeszcze.
____________________
Ogród Nebel
nebel 14:45, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
To następna roślina, z której również stworzę kompozycję w donicach. Ma niesamowicie ostry zapach - ponoć odstrasza komary...zobaczę, czy to prawda?

____________________
Ogród Nebel
nebel 14:47, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
I jeszcze coś, co może się przydać w kompozycjach doniczkowych.

____________________
Ogród Nebel
nebel 15:34, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Coś miniaturowego...

Fiołek biały kwitnie znacznie dłużej


odmiana barwinka...

____________________
Ogród Nebel
nebel 15:39, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Staramy się zadbać o owady...



myślę, że na zdjęciu nie do końca może być widać co trzeba, ale one na prawdę przylatują i budują sobie swoje miejsca do życia
____________________
Ogród Nebel
nebel 15:46, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
To może jeszcze pokarzę co wymyśliłam na zagospodarowanie płotu. Mam nadzieję, że się uda!?
To osłonięte i bardzo nasłonecznione miejsce. W tej chwili narażone na suszę. Jestem bardzo ciekawa, czy rośliny, które posadziłam dadzą sobie radę. Bo nie ukrywam tylko takie mnie interesują

____________________
Ogród Nebel
danuta_szwajcer 16:18, 10 maj 2018


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
A co to masz posadzone? Róża jest dorodna bardzo, gdzie kupowałaś bo ja totalnie jestem rozczarowana sławnym Rozarium, szkoda kasy, z jednej to chyba nic nie będzie a reszta to też marne bardzo. Pięknie masz Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
nebel 16:52, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Danusiu, kupiłam i posadziłam

- jako pnącza - 'Burst of light'
- róże dwa krzaki "Eva" ze Szkółki róż Hyżowie
- i dwie odmiany wiciokrzewu.

Poza tym, kupiłam i posadziłam jeszcze, coś takiego jak Aktinidia pstrolistna - tez bardzo ciekawa roślina pnąca, Zrobię zdjęcie i w najbliższym czasie pokarzę.
Bardzo ładnie się zakorzeniła i jak na razie dobrze sobie radzi na tym płocie.
____________________
Ogród Nebel
bogumila 19:51, 10 maj 2018


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zmiany...zmiany.Piękny płot,Może puścisz na niego coś przywierającego...jak Hortensja pnąca albo Przywarka japońska.Nie miałabyś kłopotu z podpieraniem.Ciemny Wilec ziemniaczany śliczny,miałam kiedyś strzępiaste.Pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
nebel 20:07, 10 maj 2018


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
bogumila napisał(a)
Zmiany...zmiany.Piękny płot,Może puścisz na niego coś przywierającego...jak Hortensja pnąca albo Przywarka japońska.Nie miałabyś kłopotu z podpieraniem.Ciemny Wilec ziemniaczany śliczny,miałam kiedyś strzępiaste.Pozdrawiam.


Och Bogusiu bardzo ci dziękuję za podpowiedź, zaraz zacznę szukać i czytać.
Nigdy nawet nie słyszałam o roślinach, które wymieniasz. Jeszcze raz wielkie dzięki i pozdrawiam
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies