Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 16:41, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Trochę się obawiałam takiego rozwiązania. Tym bardziej, że był to mój pomysł. Ale jak na razie się sprawdza. Zaznaczam, mam dom bez piwnic. Muszę jeszcze tylko popracować nad wysokością roślin.

____________________
Ogród Nebel
nebel 16:44, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Ciemierniki - coraz bardziej je lubię. Tym bardziej, że mają się świetnie w moim ogrodzie. Ale jeszcze się ich uczę.

____________________
Ogród Nebel
nebel 16:55, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Cały czas jeszcze pracuję nad zagospodarowywaniem mojego ogrodu. Na razie powstał szkielet.
Ten fragment czeka na mnie od jutra.
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:23, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Barwinek biały. Rośnie u mnie na prawdę w bardzo trudnych warunkach.

Ostra skarpa, więc bardzo sucho, przy thujach/ moje ogrodzenie/, ziemia bardzo jałowa - sama glina i niewiele słońca. A roślina jest zdrowa, zielona i kwitnie.

Niewielkie sadzonki posadziłam 2 lata temu. Z daleka przy moich schodach wygląda na prawdę świetnie.

____________________
Ogród Nebel
nebel 22:35, 24 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Mój ogród znajduje się w bardzo ruchliwym miejscu, a mimo to jest w nim od paru lat bardzo dużo małych ptaszków. To jeden z nich. Nie wiem jak się nazywa. Zdjęcie jest nieostre, bo to maleństwo jest niesamowicie ruchliwe.
____________________
Ogród Nebel
Milka 07:34, 25 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
nebel napisał(a)
Barwinek biały. Rośnie u mnie na prawdę w bardzo trudnych warunkach.

Ostra skarpa, więc bardzo sucho, przy thujach/ moje ogrodzenie/, ziemia bardzo jałowa - sama glina i niewiele słońca. A roślina jest zdrowa, zielona i kwitnie.

Niewielkie sadzonki posadziłam 2 lata temu. Z daleka przy moich schodach wygląda na prawdę świetnie.


Ewo, bodziszek korzeniasty też sie tu sprawdzi. Cisy pod gazonami chyba gęściej trzeba posadzić.
koło domu super
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
nebel 19:41, 25 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Milka napisał(a)

Ewo, bodziszek korzeniasty też sie tu sprawdzi. Cisy pod gazonami chyba gęściej trzeba posadzić.
koło domu super


Co do cisów, też mi się tak wydaję. Prawda?

Przyznam się szczerze, że od jakiegoś czasu jestem zmuszona do korzystania z pomocy firmy ogrodniczej, ale mam pewne wątpliwości co do ich kompetencji. Dlatego bardzo Ci dziękuję za rady. Są dla mnie bardzo cenne.
____________________
Ogród Nebel
nebel 19:52, 25 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
To fragment mojego ogrodu, który jest jako tako zagospodarowany. Thuja, aż się prosi o przycięcie. Wiem o tym.
A poza tym. U mnie wczesna wiosna, więc za chwilę w tym miejscu pojawią się inne rośliny.

____________________
Ogród Nebel
nebel 13:25, 28 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jest bardzo sucho. Ponieważ pojawiają się informację, że grozi nam w Polsce brak wody nawet do picia - więc nie podlewam ogrodu. A mimo to, coś w nim rośnie i kwitnie.
____________________
Ogród Nebel
nebel 13:53, 28 kwi 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Trzmielina w moim ogrodzie nieźle rośnie. Ale niestety opuchlak, również lubi tę roślinę. Zauważyłam, że chyba nie wszystkie odmiany. Dlatego jestem na etapie obserwacji.


____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies