Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Nebel

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nebel

nebel 21:40, 08 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Roocika napisał(a)
Dajesz radę z pieleniem irgi? Ja zaniedbałam swoją i nie mogę jej odkopać

Tak pierwsze dwa lata pielenie irgi wymaga trochę pracy, ale potem można ją przycinać według swoich potrzeb. To następna roślina, którą sobie cenię.
____________________
Ogród Nebel
Roocika 09:18, 09 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Może mi się w końcu uda ja odkopać i utrzymac,jak na dole nie będzie chwastów
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
nebel 16:28, 09 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Roocika napisał(a)
Może mi się w końcu uda ja odkopać i utrzymac,jak na dole nie będzie chwastów

Da sobie radę, daj jej szansę
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:15, 09 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Chcę coś pokazać, ale tylko dla zainteresowanych. Lubię byliny, ale.. mamy za sobą pierwszą dekadę maja i u mnie tak wygląda rabata z bylinami.



Za chwilę będzie kwitnąco i kolorowo, ale na razie jest nieciekawie. Ponieważ, mam to w pewnym sensie ukryte, nie razi.
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:19, 09 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Jak ukryte? a właśnie w taki sposób. Lawenda rośnie u mnie bardzo dobrze. To roślina, która jest według mnie ozdobna przez cały rok. A za nią posadziłam kwiaty cebulowe / cały czas pracuję nad ich doborem/ będę modyfikowała zestaw i gęstość sadzenia.
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:53, 09 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to mój taras czyli wgłębnik. Na płyty chodnikowe w przyszłości zostaną położone panele.
Jakiś czas temu zobaczyłam niezły pomysł na puszczenie bluszczu na mur oporowy. Rozwiązanie było fantastyczne i efekt super od razu. Ale ja się nie zdecydowałam powierzyć zrobienia czegoś takiego. Dlatego, bluszcz rośnie sobie jak chce, a ja na efekt będę musiała poczekać po prostu dłużej
____________________
Ogród Nebel
nebel 17:55, 09 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
A to druga część muru. Niezawodne żurawki. Przetrwały zimę w niezłym stanie i już teraz cieszą oko. Widać bardzo im w tym miejscu dobrze
____________________
Ogród Nebel
Joku 20:36, 09 maj 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12098
Mnie też wiosną wkurza goła ziemia na rabatach, trzeba to przetrzymać. Już w maju robi się ładnie a w czerwcu jest pięknie.
Mnie się te płyty we wgłębniku podobają. Chyba przytulnie jest w takim zacisznym miejscu?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
nebel 21:17, 10 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Joku napisał(a)
Mnie też wiosną wkurza goła ziemia na rabatach, trzeba to przetrzymać. Już w maju robi się ładnie a w czerwcu jest pięknie.
Mnie się te płyty we wgłębniku podobają. Chyba przytulnie jest w takim zacisznym miejscu?

Witaj Jolu. Płyty nie są estetyczne, ponieważ się przebarwiają. Ale jako podstawa do położenia paneli, chyba się sprawdzą? A wgłębnik, u mnie powstał z racji ukształtowania terenu - jest świetny. Można z tego zrobić na prawdę parę fajnych rzeczy według upodobania i potrzeb. Ja mam ich już niezbyt dużo. Tak jak jest, wystarczy.
____________________
Ogród Nebel
nebel 14:13, 19 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
W Gdańsku od paru dni pada, nie leje. Całe szczęście. I od razu widać to w ogrodzie.
Jest trochę chłodno, ale i tak - jest nieźle.
____________________
Ogród Nebel
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies