Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 12:46, 09 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)
obejrzałam....super szkółka. Koniecznie muszę tam jechać. Jaki ogrom roślin. Rewelacja. Ceny do przyjęcia

Aga jak już raz tam pojedziesz to pewnie będziesz wracać Teraz tylko pieniążków dużo i jedziemy. Ja zastanawiam się nad serbami na ten mój żywopłot- zapomniałam się pytać czy przy większej ilości możliwe są jeszcze jakieś rabaty. Ale to nic straconego, za dwa tygodnie będę jechać po wierzbę albo trzmielinę
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Madzenka 20:47, 09 cze 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Polinka ja kiedyś uzbieram na te choiny kanadyjskie
Kofana popatrz czy mają duże buki zielone, może jesienia wymienię moję graby
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
aga_pe 09:41, 10 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
polinka napisał(a)

Aga jak już raz tam pojedziesz to pewnie będziesz wracać Teraz tylko pieniążków dużo i jedziemy. Ja zastanawiam się nad serbami na ten mój żywopłot- zapomniałam się pytać czy przy większej ilości możliwe są jeszcze jakieś rabaty. Ale to nic straconego, za dwa tygodnie będę jechać po wierzbę albo trzmielinę


cholirka, za dwa tygodnie znów pracuję, ale kiedyś razem tam się wybierzemy
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
martika 11:20, 10 cze 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
polinka napisał(a)
Byłam, kupiłam i jeszcze udało mi się trochę utargować





Malutki jest ale za tą cenę to ja spokojnie poczekam aż urośnie


Super wyglądają te hosty w ramach.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
polinka 12:00, 10 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Marta dzięki Mam nadzieję, że szybko się rozrosną i zapełnią całe obwódki. Muszę cierpliwie czekać
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AgnieszkaW 13:24, 10 cze 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Polinko, zwiedziłam Twój ogród, fajnie planujesz nasadzenia. roślinki szybko się rozrosną, najmarniejszy jest zawsze pierwszy rok, a potem kilka lat i będziesz rozsadzać. Serdecznie pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
polinka 17:29, 10 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Serdecznie witam Agnieszko Chciałabym mieć już wszystko rozrośnięte, kwitnące, kolorowe. Niestetety ogród dopiero powstaje i jeszcze wiele pracy przed nami. Mam nadzieję, że podlewane nawozikami szybciej będą cieszyć Pozdrawiam z mokrej Doliny Baryczy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Pszczelarnia 10:51, 12 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Polinko, mieszkanko pięknej Doliny!

Bardzo podoba mi się założenie Twoje ogrodowe. Ja choć mam inaczej u siebie - lubię prostotę i takie kształty ogrodowe też. Bardzo dobry dobór roślin. Takich żelaznych (jak mówi Danusia). Fachowo układacie kostkę. I ziemie dobrą dajesz. Wzorowo.
Pod miskanty nie dawaj lawendy, one są za masywne i zbyt zdecydowane - zwłaszcza jak się rozrosną (niedobra proporcja wysokości na tak małym obszarze).

Jak wykończysz roślinami te przeskoki w prostokątach - nie dojrzałam na planie/zdjęciach?

Pozdrawiam serdecznie, Ewa

EDIT: Widzę, że lawenda już rośnie. A jak znajdziesz np. zawilce te jesienne (wysokie kwiaty), to posadź. Od wiosny ładnie rosną im liście i są ładną kępą - a z miskantami i hortensją stworzą udane trio.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
polinka 11:26, 12 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Witaj Ewuniu Na dzwięk Twojego imienia zawsze mam łzy w oczach, tak miała na imię moja mama i zawsze każda Ewa będzie mi się z Nią kojarzyć. A jeszcze jak zobaczyłam u Ciebie pszczółki to wspomnienia z dzieciństwa momentalnie się odezwały.
Dzięki serdecznie za rady tym bardziej, że mi ciężko sobie wyobrazić rozrośnięty ogród. Będę szukać tych zawilców a dla lawedy znajdę inne miejsce. Tylko chyba w tym roku dam już jej spokój z przesadzaniem bo ona dopiero od miesiąca tam rośnie i właśnie zaczyna kwitnąć. A z wykończeniem uskoków przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia co tam może pasować
Może jak się rozrosną żurawki to wtedy będę je dzielić i zapełnie te puste miejsca. Ogólnie mam zamiar jakoś przeżyć ten rok z tymi małymi roslinkami i zobaczyć w kolejnym jak to wszytsko będzie wyglądać przy rozrośniętym ogrodzie. Już widzę, że popełniłam kilka błędów ale boję się teraz przesadzać aby nic nie zmarniało.
Uciekam do Ciebie na słodki miodek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Pszczelarnia 11:31, 12 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Teraz nie przesadzaj. Masz młody ogród, potrzebuje czasu. A z tymi uskokami - myślałam, żeby te kanty jakoś tak bujnie obsadzić, tzn. żeby były takie nabrzmiałe. Ale nie wiem czym, bo kiepska jestem w projektach. Zero wyobraźni. Widzę tylko plamy koloru (jak moje pszczoły ).
Bardzo mi się podoba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies