Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 11:43, 12 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Ha i to jest myśl z tymi poduchami na tych kantach Masz dobre pomysły koleżanko z cudownej Ziemi Kłodzkiej
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Pszczelarnia 12:56, 12 cze 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Moje też Bieszczady, zwłaszcza jak trawy się przebarwiają. Koleżanko z Doliny Baryczy!

Tylko jeszcze dobierz sobie kolory do tych pięknych rabat a będzie cudnie, bo dobry początek to połowa sukcesu. A początek już jest!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
polinka 14:52, 12 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
I szum traw na Połoninach-oczywiście wczesnym rankiem jak mało łazików na szlaku

Kolory przewodnie już wybrane-biel, czewień i zieleń- teraz zakupy. Bardzo mi brakuje kwiatów, zapachów.
Ale jeszcze troszkę i radość będzie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 16:50, 12 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Zawilce widziałam w ubiegłym roku na kiermaszu ogrodniczym w Pleszewie (dokładnie w Marszewie). Bardzo mi się podobały i do tej pory nie wiem dlaczego nie kupiłam . W tym roku mus je zakupić. Dość duża donica była chyba za 30 zł, ale ręki bym nie dała sobie uciąć
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
polinka 21:07, 13 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
aga_pe napisał(a)
Zawilce widziałam w ubiegłym roku na kiermaszu ogrodniczym w Pleszewie (dokładnie w Marszewie). Bardzo mi się podobały i do tej pory nie wiem dlaczego nie kupiłam . W tym roku mus je zakupić. Dość duża donica była chyba za 30 zł, ale ręki bym nie dała sobie uciąć

Będę szukać tu na miejscu, może się uda. W następnym tygodniu jadę do Krotoszyna to zrobię objazd szkółek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:12, 13 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
A taką ławeczkę znalazłam na strychu

Troszkę nie ogrodowa ale sentyment mam do niej ogromny i z przyjemnością na niej będę odpoczywać
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 21:48, 13 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
A teraz mam mały dylemat



Myślę nad posadzeniem tu jakiegoś drzewka liściastego szczepionego na pniu,najlepiej kwitnącego na biało lub bordowo. Obwódkę tego drzewka zrobiłabym z szałwii albo jakiejś trawki-może carexy? Wolałabym kwiaty ponieważ brakuje mi ogólnie w ogrodzie kwiatów, zapachów.
Po drugiej stronie ( tej mniejszej) chciałabym posadzić derenia białego.
Myślicie, że to będzie dobrze wyglądać? To jest mała powierzchnia i boję się, żeby nie wyszedł śmieszny mix.





A to dzisiejsze spojrzenie na mój mikroskopijny ogródeczek

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
aga_pe 08:23, 14 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
ławeczka cudna, bardzo mi się podoba. Co do derenia, to zastanów się czy nie będzie miał za mało miejsca. Ze zdjęć trudno mi wyczuć ile jest tam miejsca. A mam derenia i wiem, że jest duży. A może na pniu jakiś iglaczek i pod niego kwitnące byliny?
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
aga_pe 08:24, 14 cze 2013


Dołączył: 13 wrz 2011
Posty: 2292
Jutro będę przejeżdżać przez Krotoszyn i jak córcia się nad matką zlituje i nie będzie marudzić, to może reż wstąpię do szkółek
____________________
Aga - Niewielki kawałek wsi pośrodku lasu
polinka 09:05, 14 cze 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aguś o dereniu myślałam tym najmniejszym ''Ivory Halo''. W razie potrzeby mogłabym go ostro ciąć. Szczerze mówiąc nie za bardzo chcę tam kolejne iglaczki, muszę rozjaśnić ten zakątek i wymyśliłam, że tonacja biało- zielona plus kolor będzie odpowiednia. Tylko teraz mądrze to skomponować.


A w Krotoszynie jak będziesz w tej pierwszej po prawej stronie proszę zobacz jakie mają ceny, tak ogólnie
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies