Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 20:16, 07 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
eee_taam napisał(a)


ja powtarzam to w każdym wątku ..wszyststkie hortki najnizej jak sie ...czyli nawet na jedno oczka ...bo jak sie oczka nie zostawi to niestety sie nie rokrzewi anabelki nisko przy ziemi nawet równo z nią ...ja tak robie od kilku lat kazdemu polecam ...moje anabelki w ostatnich latach nawet po deszczach sie trzymaja dzielnie ...a kule większe od głowy


PS, do dzielenia traw zwłaszcza rozplenic i pewnie miskantów polecam szeroką piłke ręczna do drewna ...jedyne słuszcze narzędzie które nie wymaga siły mięśni tylko troszke techniki trzeba nabyć i piłka sama tnie

cos takiego producent nie istotny wazne zeby była ta szeroka
https://www.bol.com/nl/p/bahco-sleufzaag-pc-12-ven/9200000010408356/


I dlaczego ja nigdzie wcześniej nie natrafiłam na Twoje rady o cięciu?
Liczę, że w tym roku nareszcie nie będą się Limki pokładać

Piłki ręczne mam trzy, jedna podobna do tej co linkowałaś i niestety żadna nie daje rady z Gracilimusem w ziemi. Bo mówimy tutaj o dzieleniu miskantów w ziemi aby nie trzeba było wykopywać całej karpy Z rozplenicami jest luz Justyś w porównaniu do Gracków

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 20:21, 07 kwi 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja też miskanty dzielę tak jak Ty Polinko,podkopuję tylko z jednej strony na ile się da ,i tak to masakra
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
polinka 20:21, 07 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
eee_taam napisał(a)


nie mam owocowych drzew ...trudno doradzic ..ale ja bym tą scianę obsadziła kwitnacym pnączem ...albo różą ...nawet najchętniej róża która ładnie na tej scianie poprowadzisz ...no ale to ja ...bo u ciebie raczej róz nie widziałam a masz szanse miec tu naprawdę atrakcyjna księzniczkę


Wiem, że taka ściana która oddaje ciepło byłaby atrakcyjna dla wielu roślin ale jak wiesz ja kocham inaczej róże Na ścianie miałam przez dwa sezony bluszcz ale za bardzo jest ekspansywny. Sąsiad zaraz obok ma warzywnik tradycyjny i nie chciałabym aby wchodził do niego. Wiem, że można bluszcz ciać ale muszę sobie odejmować prace, to juz nie mam żartów u mnie z pracami wiosennymi i wczesnoletnini Obstawiam drzewa nie za duże ale nie chcę chemii używać.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
20:25, 07 kwi 2018
polinka napisał(a)


I dlaczego ja nigdzie wcześniej nie natrafiłam na Twoje rady o cięciu?
Liczę, że w tym roku nareszcie nie będą się Limki pokładać

Piłki ręczne mam trzy, jedna podobna do tej co linkowałaś i niestety żadna nie daje rady z Gracilimusem w ziemi. Bo mówimy tutaj o dzieleniu miskantów w ziemi aby nie trzeba było wykopywać całej karpy Z rozplenicami jest luz Justyś w porównaniu do Gracków



a to w ziemi??? upsss nie doczytałam to juz chyba wyższa szkoła jazdy ...nawet nie wpadłabym na to ze mozna dzielic nie wykopując)) ...chyba ze sie sie odkopuje sadzonki przybyszowe))


PS. o hortkach to juz trąbie chyba z 3 rok .....a sama wiesz jak jest w sezonie to jest duzy ruch na forum i głownie fotki czytasz ...bo czas czas czas jest reglamentowany ...i trudno jest sie przebic przez ten spam pismienniczy niestety
leon60 20:28, 07 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Poli a może borówkę sobie posadź ?
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
nawigatorka 20:28, 07 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A myślałaś nad owocowym prowadzonym płasko na ścianie? Az się tam prosi
Ja hortki tne tak na 1,2 M i jakos nic ich niej kadzie ścinam około połowy zeszłorocznego przyrostu. Oczywiście o limkach mówię
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 20:29, 07 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A stolik super . Napisz w wolnej chwili jakiej firmy uzylas choc moge się domyślać. Ale napisz
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
polinka 20:45, 07 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Margerytka40 napisał(a)
Ja też miskanty dzielę tak jak Ty Polinko,podkopuję tylko z jednej strony na ile się da ,i tak to masakra


Asiu, niestety nie należy to do najłatwiejszych prac...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 20:51, 07 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
eee_taam napisał(a)


a to w ziemi??? upsss nie doczytałam to juz chyba wyższa szkoła jazdy ...nawet nie wpadłabym na to ze mozna dzielic nie wykopując)) ...chyba ze sie sie odkopuje sadzonki przybyszowe))


PS. o hortkach to juz trąbie chyba z 3 rok .....a sama wiesz jak jest w sezonie to jest duzy ruch na forum i głownie fotki czytasz ...bo czas czas czas jest reglamentowany ...i trudno jest sie przebic przez ten spam pismienniczy niestety


Justyś, chodzi o to aby nie uszkadzać całej karpy jeśli nie ma takiej potrzeby. I wtedy tylko podkopujesz część, którą chcesz wykopać a druga w nienaruszonym stanie pozostaje na swoim stałym miejscu.
A wiesz, że ja z tych co lubią czytać i ten spam piśmienniczy uwielbiam Tylko tak jak piszesz- czasu brak na dłuższe czytanie Nie przekonują mnie same obrazki z życzeniami miłego dnia... wiesz o czym piszę...

Najważniejsze, że potwierdzasz sposób cięcia!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 20:55, 07 kwi 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
polinka napisał(a)


Asiu, niestety nie należy to do najłatwiejszych prac...


Kiedyś próbowałam wykopać całego i poległam ,a do odcinania używam siekiery
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies