Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 15:42, 08 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
beata_m napisał(a)
stoliczek wygląda bombowo! Mnie tak szczerze nawet bez blacika się podoba

P.S. Polinko czy to już czas że mogłabym cisy przyciąć gałązka po gałązce??? żeby się ładnie rozrastały???


Dziękuję Beatko za wszystko!!!

Cisy jak najbardziej możesz już ciać gałązka po gałązce
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:43, 08 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Monia81 napisał(a)
Stoliczek pięknie się wpasował super to wyszło, z plasterkiem drewna czy bez wygląda piknie


Dziękuję Monik cieszę się, że się wpasował
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:44, 08 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Elinka napisał(a)
Stolik super ja jestem za drewńianym blatem... Mnie sie te swieczniki tez strasznie podobaja juz kiedys mialam zapytac ty je gdzies kupilas czy sami moze robiliscie, chetnie bym takie przygarnela.



Elinko, dzięki! Będzie jeszcze plaster drewienka bukowego
O reszcie napiszę na pw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:46, 08 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anbu napisał(a)
Stolik fajny
Może być plaster drewna, który na pewno ociepli otoczenie
Jak już ma być tak mega nowocześnie to może też być szkło lub stal nierdzewna Tylko jak to zamontować?


Aniu, cieszę się bradzo, że się podoba. Inny efekt też będzie jak wszystko urośnie i zrobi się zielono. O szkle też myślałam, było by nawiązanie do świeczek w szkle ale tak jak piszesz-kawałek drewna trochę ociepli ten beton
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 15:52, 08 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Magleska napisał(a)
stolik pasuje idealnie jak dla mnie bez blatu lepszy

ciekawa jestem tego drzewa owocowego przy murze-przeczytałam całą dyskusje ,ale nic mądrego do dodania nie miałam ,więc siedziałam cicho
Miłego popołudnia


Madziu, realizacja rozpiętego drzewka przeciągnie się trochę w czasie bo działam sama w tym sezonie w ogrodzie i najpierw muszę dobrze poznać stronę techniczną mocowania. Pożniej wybór i zakup drzewka...a temat drzewek owocowych to dla mnie czarna magia coś czuję, że w tym sezonie albo nic nie zrobię nowego albo padnę na początku lipca od nadmiaru pomysłów

Miłego tygodnia
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
kamcia 15:56, 08 kwi 2018


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Bardzo oryginalny i niepowtarzalny zestaw, wszystko pięknie współgra. Super
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Gruszka_na_w... 16:09, 08 kwi 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
polinka napisał(a)



Czy na takie rozpięte drzew o można wybrać każde owocowe czy tylko jabłonie i grusze? Śliwka lub brzoskwitnia też się nadaje?


Śliwy nie za bardzo lubią przycinanie, a brzoskwinie z kolei potrzebują radykalnego cięcia co roku i profilaktycznych oprysków p/deformacji liści.
Przy gruszach jest spore zagrożenie załapania rdzy. Strasznie się ta choroba panoszy w Polsce, ale oprysk PW powinien pomóc (na moich się sprawdza). Najpiękniejsze liście mają grusze. Odmiana gruszy drobnoowocowej Chanticleer przepięknie się przebarwia jesienią.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mazan 16:14, 08 kwi 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Polinko

Tak rozpięte drzewko kiedyś nazwano świecznikiem. W Polsce znane od czasów Mieszka, tylko drzewka były ciut wyższe. Sadzono je różnie jako szpaler ścieżek czy dróg po zaciszne ściany. Prowadzono je jako dwu lub trzyramienny. Ten sposób możesz zastosować z powodzeniem u siebie. Wiem, że na F. Małgosik do tego się przymierzała, ale dalej już nie śledziłem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
leon60 18:14, 08 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Stolik idealnie pasuje do świecznikow brawo!
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
polinka 19:17, 08 kwi 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
kamcia napisał(a)
Bardzo oryginalny i niepowtarzalny zestaw, wszystko pięknie współgra. Super


Kamcia, wielkie dzięki za miłe słowa

Miłego sezonu!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies