Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

makadamia 08:48, 22 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pierwszy raz widzę zdjęcia z drugiego ogrodu. Śliczny jest!
Zdecydowanie więcej pola do popisu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mikina34 09:07, 22 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
polinka napisał(a)
W pierwszym ogrodzie nadal trwa akcja czyszczenia smaragdow


Polinko, zastanawiam się nad wypożyczeniem odkurzacza przemysłowego, bo zwykły ni huhu nie daje rady , jak szybko idzie takie odkurzanie? Mam 100 tui do obrobienia i zastanawiam się czy na weekend wypożyczyć czy dam rade w jedno popołudnie?
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
koliber 09:26, 22 paź 2018


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
polinka napisał(a)
W pierwszym ogrodzie nadal trwa akcja czyszczenia smaragdow





Napisałabyś coś więcej na temat tego urządzenia? Co to za jeden i jak się sprawuje?
Moim 'Smaragdom' też by się przydało takie porządne odkurzanko Jakoś do otrzepywania ich nie mogę się przemóc
____________________
Zielona przestrzeń
Toszka 11:21, 22 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
waldek727 napisał(a)

Chciałbym zamówić taki plakacik ma ściankę do przedpokoju.


Waldku, chyba nie ze mną? Ja czuję się jak pin-up girl, ale raczej wyglądam z odkurzaczem jak marna wersja Freddi Mercurego...bez wąsów rzecz jasna

tu masz do ściągnięcia i w drukarni wydrukują bez problemu...marzenia się spełniają
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Malgosik 11:56, 22 paź 2018


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Graby kolumnowe są piękne.
Mi by się nie chciało czyścić tych tuj.
Podziwiam
____________________
Ogród na glinie
Rosa 14:34, 22 paź 2018


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Przeczytałam ze zrozumieniem i uważnie o czyszczeniu tuj o markach odkurzaczy itd. i mało z tego zrozumiałam.
Od 5 lat mam swój ogród i wiem, że poprzedni właściciele tuj ani bukszpanów nie czyścili. No trochę suszu było, więc ..... wsadziłam rękę w grubej rękawicy otrząsnęłam susz i wygrabiłam. Tuje i bukszpany podsypałam korą. No mam odkurzacz przemysłowy i mam nawet myjkę ciśnieniową, ale nie przyszło mi do głowy by tego użyć bo i po co.
Na cmentarzach tuje rosną i nikt ich nie czyści i nie podlewa poza deszczem. Moje też nie były nigdy ani podlewane, ani zasilane ani nie były nawożone i rosną zdrowo i po 2 latach od czyszczenia, suszu nie mają już w środku. Wystarczy to zrobić raz na kilka lat i to prostą metodą.
Nakręcacie się dziewczyny , narażacie na zakupowanie sprzętu, stajecie się niewolnicami swoich ogrodów a czy o to w tym wszystkim chodzi? I pomyślcie o ptakach, które w tych tujach mają gniazda i zimą jest im tam cieplej.
Iglaki i nie tylko iglaki tak mają że same się oczyszczają, wiatr też im w tym pomaga. Nieczyszczone też sobie poradzą a jeśli im już pomagać to wystarczy własna łapka, która nie skaleczy i kory nie zadrapie .
Kokesz 16:44, 22 paź 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Można łapką czyścić jak tuj jest kilka ale dziewczyny piszą o kilkudziesięciu sztukach. Dlaczego sobie nie ułatwić pracy jeśli można, łapką można też robić pranie a też używamy pralek.
Mówisz,że tuj nie podlewasz,widzę takie na moim osiedlu niepodlewane bukszpany,tuje, świerki serbskie nawet mirabelki uschnięte szkoda tych roślin...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gruszka_na_w... 17:49, 22 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Polinko, Zamiast Karkonoszy wybieram spacer w drugim ogrodzie. Ślicznie wydoroślał.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 18:17, 22 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Sebek napisał(a)
Kwitnące trawy też są spoko Ale Gracki wolę tylko z zieleniną


Pewnie, że są spoko-nie wyobrażam sobie rozplenic bez kotków
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 18:18, 22 paź 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
MonikA napisał(a)
W altanie pięknie, zresztą jak wszędzie u ciebie u mnie też kwitną gracki i ML zaczynają


Dziękuję Monik Moje Gracki oszalały...z dnia na dzień coraz więcej kwiatostanów.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies