Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

polinka 10:34, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Escolar napisał(a)
Hej czy możesz podpowiedzieć czy oba odkurzacze spełniają swoją role który polecasz bo zupełnie nie mam doświadczenia a bałagan jest straszny
Pozdrawiam i macham Asia


Pisałam o odkurzaczacz kilka stron wcześniej.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:37, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Mariposa napisał(a)
Melduję, iż wszystkie cisy ciachnięte w marcu, mają już nowe pędzelki


Elu, na Twojej idelanie przygotowanej glebie to wszystko będzie wzorowo rosnąć Kilka dni temu kilku osobom z IG poleciłam Twój wątek jak wzór podstaw przygotowania gleby. Niestety wiele osób myśli, że ogród to tylko kupno i posadzenie roślin...
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 10:49, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W pierwszym ogrodzie za dużo w tym sezonie nie będzie się działo. Był plan na zrobienie miejsca na ognisko i wędzarki ale stwierdziliśmy, że ceny warzyw mogą być w tym roku kosmiczne i dlatego na szybko zmontowaliśmy podwyższoną rabatę na warzywa.

Oprócz tej prowizorki, wszystko inne ma się dobrze. Żywopłoty przycięte, trawy nawiezione, czekam na dostawę mączki i kory, i będę wzbogacać glebę.





____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
polinka 11:01, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
W drugim ogrodzie od początku sezonu ostro zmieniam




Rozplenice jak zawsze, szaleją


Żywopłotek grabowy chyba nareszcie znalazł swoją stałą miejscówkę po 3 przesadzaniach...


A w donicach zagościły seslerie.

____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
malgol 11:03, 27 kwi 2020


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
polinka napisał(a)


Gosiu mamy wysztskie elementy pomalowane Tikkurila kolor RAL 7042. Tikkurile bardzo sobie chwalę bo farby mają świetne jakościowo ale koloru szukają innego. Ten nasz niestety wpada w niebieskie tony...


dziękuję za radę

Aa, zapomniałam dodać ,że ogród jak zwykle zachwycający.Lubię podglądać bo zawsze czegoś nowego się naucze
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Rojodziejowa 11:08, 27 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8689
Ech jakie piękne wszystko u Ciebie!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 11:09, 27 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Jaki piękny żywopłot grabowy! Ja w miniony weekend zakładałam dopiero swój. Mam nadzieję, że będzie kiedyś też taki piękny jak Twój.
Oczywiście cały ogród podziwiam i cieszę się zawsze, jak wrzucasz nowe zdjęcia, ale w ostatnim czasie szczególnie wszędzie grabów wypatruję
Glebę przygotowałam, więc mam nadzieję, że będzie mu u nas dobrze
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Mariposa 11:13, 27 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
polinka napisał(a)

Rozplenice jak zawsze, szaleją


Ło matko, a u mnie jeszcze suche
Polinko, mam nietypowe pytanie - chcę pokojowi Córki nadać nieco nadmorski charakter, pomyślałam o trawach, co by imitowały takie wydmowe.
jakie trawy - może jakieś niższe miskanty - nadają się do doniczek i domowego klimatu?
____________________
Ela Motylogród
MartaCho 11:14, 27 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
polinka napisał(a)


Drobna od lokalnego producenta. Dziewczyny tutaj na O chwaliły jakąs drobną przekompostowaną z któregos marketu.


Mi dziewczyny poleciły korę przekompostowaną Athena. Jest dostępna w O i LM. Polecam również, wypróbowałam do wzbogacenia gleby, nie sypałam jeszcze na rabatę, ale jest naprawdę fajna.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
polinka 11:26, 27 kwi 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
malgol napisał(a)


dziękuję za radę

Aa, zapomniałam dodać ,że ogród jak zwykle zachwycający.Lubię podglądać bo zawsze czegoś nowego się naucze


Nie ma za co Małgosiu. Powodzenia w szukaniu idealnego szarego!
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies