Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Magleska 20:40, 27 kwi 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Polinko
gratki na 2000
co to za rozpierduchę zrobiłaś w drugim ogrodzie ? zdradz troszkę tajemnicy

pięknie u Ciebie zawsze
Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Johanka77 22:56, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
polinka napisał(a)


Asia, podziwiam i cały czas jestem wdzięczna za Twoją pracę!


Polinko, dziś już spokojniej
I nawet już kilka tych rabat przekopałam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 23:01, 27 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
polinka napisał(a)
W pierwszym ogrodzie za dużo w tym sezonie nie będzie się działo. Był plan na zrobienie miejsca na ognisko i wędzarki ale stwierdziliśmy, że ceny warzyw mogą być w tym roku kosmiczne i dlatego na szybko zmontowaliśmy podwyższoną rabatę na warzywa.

Oprócz tej prowizorki, wszystko inne ma się dobrze. Żywopłoty przycięte, trawy nawiezione, czekam na dostawę mączki i kory, i będę wzbogacać glebę.





Poli wciąż jestem po ogromnym wrażeniem Twoich traw!
Moje mają jakiś miesiąc do Ciebie...

Ale pociesza mnie, że u Ciebie carexy też jeszcze śpiochy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Mariposa 08:09, 28 kwi 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
2 rozplenice już ruszyły, więc reszta pewnie też się obudzi. U mnie zimny ogród, wszystko powoli się rozkręca.
Bardzo dobrze u mnie sesleriom jesiennym - po ścięciu bardzo szybko odbiły, już są dekoracyjne.
Z trawami w domu nie będę eksperymentować, skoro Wy, doświadczeni, nie daliście rady, to nie ma sensu.

____________________
Ela Motylogród
KasiaBawaria 08:33, 28 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale rozplenica.U mnie tez sie zazielenila ale tylko ta na sloncu i jeszcze nie ma az tylu pedow. U mnie najbardziej sprawdzaja sie seslerie- juz maja bardzo dlugie, swiezutkie pedy.
____________________
Zapraszam na kawe
Zakrecona 10:01, 28 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Poli, czy Twoje graby od początku miały taki wysoki pień, czy to efekt podkrzesywania jednak?

Co się mogło stać z carexem, którego przy cięciu praktycznie wyjęłam z korzeniami? Wysuszony, podgryziony?

Te korzenie takie marne były
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Magda70 10:11, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zakrecona napisał(a)
Poli, czy Twoje graby od początku miały taki wysoki pień, czy to efekt podkrzesywania jednak?

Co się mogło stać z carexem, którego przy cięciu praktycznie wyjęłam z korzeniami? Wysuszony, podgryziony?

Te korzenie takie marne były


Odezwę się ja
U mnie efekt podkrzesywania. U Poli z tego co pamiętam też

A carex kiedy był sadzony?? Jesienią? Czy zdążył się ukorzenić? Bo im raczej przemarzanie nie grozi... Chyba, że jakiś turkuć podjadek sobie stołówkę zrobił.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Zakrecona 10:23, 28 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Sadzony wiosną tamtego roku.

Może zgnił? Tyle, że liście miał bardziej zasuszone...?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Magda70 10:33, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zakrecona napisał(a)
Sadzony wiosną tamtego roku.

Może zgnił? Tyle, że liście miał bardziej zasuszone...?


i tylko jeden? MOze się nie zdążył ukorzenić...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Zakrecona 10:39, 28 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Na razie jeden, tfu tfu. On taki mniejszy był. Reszta jakoś sobie radzi. W dwa wrósł się perz, ale w miarę to ogarnęłam
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies