Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy powrót do dzieciństwa.

Pszczelarnia 11:28, 12 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
polinka napisał(a)


Tarciu, nie znam się aż tak na odmianach cisu i nie chcę doradzić aby w błąd nie wprowadzić...

(...)



Tarcia, mam te cisy i Aurea Decora i Summergold, od dawna.

To jest chyba Summergold - możesz go skubnąć od góry, on tak właśnie rośnie. Jest mniejszy od Aurea Decora i bardzo wolno rośnie.

Decora też tak rośnie ale szeroko, mocniej - ja swoją tnę (te rogi wyrastające) ale ona i tak chce tak rosnąć przez pierwsze 7 lat, potem się zaokrągla.

Zależy co chcesz osiągnąć tymi cisami na rabacie? U mnie Aurea Decora (3 szt.) ma być dużym wałem. A Summergold kostkami (3 szt. obok siebie zrastające się).

Pokażę zdjęcia po łykendzie u siebie.


Twój ma dość grube te gałęzie boczne, może być Decora (a więc rosnący silniej, wys. do 2 m, Summergold rośnie słabiej). Teraz jeszcze nie poznasz, bo cisy mają inne przebarwienia wiosenne. Ale ten żółty kolor obydwu się różni, przede wszystkim zaś siła wzrostu jest inna.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
oliwka 20:25, 12 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
effka napisał(a)

No i dałam sobie wmówić... aż wstyd mi. Opryskam tylko buka i trzy graby, chyba aż tak bardzo nie zaszkodzę?

Ewa, ja też pryskałam w sobotę promanalem, takie wskazówki przekazał mazan na watku o chorobach grabów. Moje ładnie startują wiosną a potem koło lipca iście robią sie brązowe. Jestem przeciwna środkom chemicznym ale nie mialam wyboru. Juz drugi rok choruja. Dodatkowo wreszcie rozpoznałam 2 głównego szkodnika na moim balkonie czyli przedziorka - właściwie większość roślin jest przez niego zaatakowana.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
oliwka 20:26, 12 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Polinko bardo przydatna lekcja przycinania cisów. Niestety dla mnie za późno
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
TAR 20:38, 12 mar 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7607
Pszczelarnia napisał(a)



Tarcia, mam te cisy i Aurea Decora i Summergold, od dawna.

To jest chyba Summergold - możesz go skubnąć od góry, on tak właśnie rośnie. Jest mniejszy od Aurea Decora i bardzo wolno rośnie.

Decora też tak rośnie ale szeroko, mocniej - ja swoją tnę (te rogi wyrastające) ale ona i tak chce tak rosnąć przez pierwsze 7 lat, potem się zaokrągla.

Zależy co chcesz osiągnąć tymi cisami na rabacie? U mnie Aurea Decora (3 szt.) ma być dużym wałem. A Summergold kostkami (3 szt. obok siebie zrastające się).

Pokażę zdjęcia po łykendzie u siebie.


Twój ma dość grube te gałęzie boczne, może być Decora (a więc rosnący silniej, wys. do 2 m, Summergold rośnie słabiej). Teraz jeszcze nie poznasz, bo cisy mają inne przebarwienia wiosenne. Ale ten żółty kolor obydwu się różni, przede wszystkim zaś siła wzrostu jest inna.


moje dosc szybko przyrastaja, dalam je przy ogrodzeniu myslac ze zrobia tło w formie kolumny. na szczescie mam je tylko 3 szt. moge wykopac i w zamian dac kolumnowe Hicksi (bardziej by pasowały do reszty). Wiosna przebarwiaja sie mocno limonkowo nie sa takie zazólcone.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Johanka77 22:03, 12 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
effka napisał(a)
Lece zaraz do domu, pozwolili nam pracować zdalnie może zamiast przerwy na kawę zrobię przerwę na ogród


A ja mam zap...rrr...doll roku. Robię wszystko, żeby dać Wam ryż, makaron, kaszę, mąkę, cukier, mleko i papier toaletowy w tych trudnych czasach... i nie zwariować.
Jak ja bym chciała przekopać jakąś rabatę! I opryskać przeciwwirusowo
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:09, 12 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
oliwka napisał(a)

Ewa, ja też pryskałam w sobotę promanalem, takie wskazówki przekazał mazan na watku o chorobach grabów. Moje ładnie startują wiosną a potem koło lipca iście robią sie brązowe. Jestem przeciwna środkom chemicznym ale nie mialam wyboru. Juz drugi rok choruja. Dodatkowo wreszcie rozpoznałam 2 głównego szkodnika na moim balkonie czyli przedziorka - właściwie większość roślin jest przez niego zaatakowana.


Ja miałam to samo i też pryskałam.
Trzeba, to trzeba
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia73 09:55, 13 mar 2020


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Johanka77 napisał(a)


A ja mam zap...rrr...doll roku. Robię wszystko, żeby dać Wam ryż, makaron, kaszę, mąkę, cukier, mleko i papier toaletowy w tych trudnych czasach... i nie zwariować.
Jak ja bym chciała przekopać jakąś rabatę! I opryskać przeciwwirusowo


Asiu Twoja praca może być ważniejsza niż cała reszta. Dbaj o siebie
Pszczelarnia 10:08, 13 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
TAR napisał(a)


moje dosc szybko przyrastaja, dalam je przy ogrodzeniu myslac ze zrobia tło w formie kolumny. na szczescie mam je tylko 3 szt. moge wykopac i w zamian dac kolumnowe Hicksi (bardziej by pasowały do reszty). Wiosna przebarwiaja sie mocno limonkowo nie sa takie zazólcone.



To więc jest raczej Elegantissima. Rośnie szybko, mocno, ma taki pokrój i takie igły wiosną. Tamte to raczej żółtki. Kolumnę można z niej zrobić prostopadłościan, choć to będzie trwało, bo jej wzrost szybki dotyczy rozciapierzenia. W środku robi się takie gniazdo i ono powoli zarasta.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 10:38, 13 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Johanka77 napisał(a)


A ja mam zap...rrr...doll roku. Robię wszystko, żeby dać Wam ryż, makaron, kaszę, mąkę, cukier, mleko i papier toaletowy w tych trudnych czasach... i nie zwariować.
Jak ja bym chciała przekopać jakąś rabatę! I opryskać przeciwwirusowo
Ja trochę inaczej, ale też na posterunku
Sierżant Johanka baczność! Otrzymujecie pochwałę pisemną na łamach forum
Damy radę, kto jak nie my
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwik69 11:03, 13 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Johanka77 napisał(a)


A ja mam zap...rrr...doll roku. Robię wszystko, żeby dać Wam ryż, makaron, kaszę, mąkę, cukier, mleko i papier toaletowy w tych trudnych czasach... i nie zwariować.
Jak ja bym chciała przekopać jakąś rabatę! I opryskać przeciwwirusowo

Witaj w klubie Asia!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies