Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z łezką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z łezką

Kindzia 13:20, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
asc napisał(a)

W takim układzie sadź to co wytrzyma wilgoć.. jest dużo roślin.. glinę przekop z dużą ilością piachu i to najlepiej grubszego....
Zawilec lubią gliniasto piaszczystą ziemie i wilgotną, floks też da radę...

Bodziszek himalajski może nie przetrwać.. bo on na skalniaki i znosi suszę.. dzwonek drobny.... też mam obiekcje

Ostróżki na średniowilgotne gleby..
Ciemierniki lubią gleby przepuszczalne, zasobne w próchnicę, umiarkowanie wilgotne - czyli nie lubią stojącej wody.

Zaraz zeskanuję kartki co na wilgotne gleby.. daj emaila na pw.. to ci prześle liste.

Czyli część z tego projektu wypadnie...


Wysłałam. Dzięki
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 13:31, 14 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Najpierw się muszę do tego psychicznie przygotować...na razie jestem zniechęcona...

Na piątek mam ziemie zamówioną na skarpę. Ciężko z nią będzie. Po brukarzach teren się tam podniósł, zmieniła kształt, powiększyła się. Właściwie wszystko jest do wysadzenia. Potem ziemię nasypać, wyrównać i znowu sadzić. Wszystko byłoby w porządalu, ale tam są dwie wielkie irgi płożące...zupełnie nie wiem co z nimi. A tak mi już ładnie zadrarniły...Dużo roślin tam mam. Robota na trzy pełne dni od rana do wieczora. I nie wiadomo, jak to się przyjmie po przesadzeniu...
Ciągle przesadzam, bo nie pasuje mi. I ciągle coś nowego wyskakuje...Na razie mam dość...


Głowa do góry Kasiu...dasz radę z drenażem, ale koniecznie coś daj, bo roślinom korzenie się uduszą, przeanalizuję jeszcze raz rośliny i jak trzeba to zmienimy, ale to nie zmienia faktu, że coś pod spodem musi być...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 13:32, 14 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
asc napisał(a)

W takim układzie sadź to co wytrzyma wilgoć.. jest dużo roślin.. glinę przekop z dużą ilością piachu i to najlepiej grubszego....
Zawilec lubią gliniasto piaszczystą ziemie i wilgotną, floks też da radę...

Bodziszek himalajski może nie przetrwać.. bo on na skalniaki i znosi suszę.. dzwonek drobny.... też mam obiekcje

Ostróżki na średniowilgotne gleby..
Ciemierniki lubią gleby przepuszczalne, zasobne w próchnicę, umiarkowanie wilgotne - czyli nie lubią stojącej wody.

Zaraz zeskanuję kartki co na wilgotne gleby.. daj emaila na pw.. to ci prześle liste.


Aniu ja też dziękuję za pomoc...jesteś nieoceniona
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Kindzia 14:39, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
JulkAd napisał(a)


Głowa do góry Kasiu...dasz radę z drenażem, ale koniecznie coś daj, bo roślinom korzenie się uduszą, przeanalizuję jeszcze raz rośliny i jak trzeba to zmienimy, ale to nie zmienia faktu, że coś pod spodem musi być...

Dostałam od Ani listę roślin Już zaczęłam oglądać. Dużo jest takich co da radę Przekopiemy z jakimś piasko-żwirkiem i takie posadzimy. Postudiuje jeszcze dzisiaj i napiszę co mi się widzi. Potem kukniesz i będzie dobrze. Ania też pomoże

Matko jak ta DZIEWCZYNA mnie na duchu podniosła !!!!!!!!! Już widziałam ciężkie przekopywanie , sypanie kamieni, żwiru, piasku i znowu ziemia...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:40, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
JulkAd napisał(a)


Aniu ja też dziękuję za pomoc...jesteś nieoceniona


Mam całą listę Julcia. Postudiuję, jakbyś chciała, to Ci wyślę. Myślę, że Ania nie będzie miała nic przeciw temu.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kindzia 14:41, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Julcia podobno właśnie roślinki dotarły!!!!!! Zaraz idę sadzić w doniczki!!!!!!!!!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Mala_Mi 14:41, 14 maj 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anie nie ma nic przeciwko
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kindzia 14:44, 14 maj 2013


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
asc napisał(a)
Anie nie ma nic przeciwko


Aniu z dołka mnie wyciągnęłaś!!!!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
JulkAd 15:07, 14 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)
Julcia podobno właśnie roślinki dotarły!!!!!! Zaraz idę sadzić w doniczki!!!!!!!!!!!

cieszę się, że już są...do mnie też dotarły, aż z Rzeszowa
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 15:24, 14 maj 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Kindzia napisał(a)


Mam całą listę Julcia. Postudiuję, jakbyś chciała, to Ci wyślę. Myślę, że Ania nie będzie miała nic przeciw temu.

pewno, że chcę...Ania się nie pogniewa....będziem razem myśleć....co trzy głowy, to nie jedna
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies