Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mathildis 21:22, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Jag_58 napisał(a)

Matylda ,ale rh tak szybko niestety nie rosną stąd te 5 latek ale.................cierpliwa jesteś prawda???


No przecież ich nie wyrzucę...chociaż przez chwilę miałam myśli by je wymienić na kwitnące na biało, ale po namyśle stwierdziłam, że chyba dokupię kilka i forsycję gdzieś eksmituje bo mi tam pasuje jak pięść do oka,
zupełnie na lewo rośnie forsycja za RH rosną pęcherznice żółta i czerwona

Na zdjęciu nie widać, że na lewo od forsycji rośnie kiścień, któremu od początku się u mnie nie podoba, więc stwierdziłam, że z kiścieniem się pożegnam forsycję gdzieś eksmituję i będę miała duuuużo miejsca na nowe RH, Co wy na taki pomysł - nie będzie ta rabata monotematyczna? No i jeszcze jedno na rabacie jest Nova zembla kwitnąca na różowo i mniejsze azalie i różaneczniki kwitnące na czerwono, chyba mogę dołączyć RH o białych i biało różowych kwiatach?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:23, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
akanta napisał(a)


Piekne drzewa moje klimaty i wszystko co na nich i pod nimi ,zaglądam tu cichaczem aby nie spłoszyć tej wiewióry.


Się nie kryguj, ona wcale ludzi się nie boi.. idę zajrzeć do Ciebie....
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mirella 21:27, 28 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mathildis napisał(a)




prawda że zdjęcia lepsze jak słoneczko świeci???


Anu powiedz czy na pierwszym zdjęciu jest laurowiśnia? moja nie kwitnie od paru lat nie wiem dlaczego.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Jag_58 21:30, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mathildis napisał(a)


No przecież ich nie wyrzucę...chociaż przez chwilę miałam myśli by je wymienić na kwitnące na biało, ale po namyśle stwierdziłam, że chyba dokupię kilka i forsycję gdzieś eksmituje bo mi tam pasuje jak pięść do oka,
zupełnie na lewo rośnie forsycja za RH rosną pęcherznice żółta i czerwona

Na zdjęciu nie widać, że na lewo od forsycji rośnie kiścień, któremu od początku się u mnie nie podoba, więc stwierdziłam, że z kiścieniem się pożegnam forsycję gdzieś eksmituję i będę miała duuuużo miejsca na nowe RH, Co wy na taki pomysł - nie będzie ta rabata monotematyczna? No i jeszcze jedno na rabacie jest Nova zembla kwitnąca na różowo i mniejsze azalie i różaneczniki kwitnące na czerwono, chyba mogę dołączyć RH o białych i biało różowych kwiatach?

Matylda Nowa Zembla raczej kwitnie na czerwono więc białe rh będą pasować ,kiscień jest też fajny ,ale musi sie trochę zadomowić i tez ładnie kwitnie na biało ,może go jeszcze nie wyrzucaj
____________________
Jagoda
akanta 21:38, 28 kwi 2014


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Mathildis napisał(a)
Hakone ma się nieźle

coraz lepiej wygląda zebrinus od Małej Mi, chyba się zaaklimatyzował, specjalnie dla niego glinę sprowadziłam więc mógłby odwdzięczyć się latem ładnym wyglądem

berberysy

mahonia



Igiełek i szyszek to ja też mam sporo,kompostuję teraz w workach ,myślę o następnych rh bo u mnie też coraz więcej cienia.Miejscami tak już się zakwasila gleba że taka trawka to tylko we wspomnieniach pozostała.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Mathildis 21:54, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mirella napisał(a)


Anu powiedz czy na pierwszym zdjęciu jest laurowiśnia? moja nie kwitnie od paru lat nie wiem dlaczego.

Tak to laurowiśnia, kwitnie u mnie cały czas, ale w tym roku wyjątkowo obficie. Nie przymarza u Ciebie?
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 21:55, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
akanta napisał(a)


Igiełek i szyszek to ja też mam sporo,kompostuję teraz w workach ,myślę o następnych rh bo u mnie też coraz więcej cienia.Miejscami tak już się zakwasila gleba że taka trawka to tylko we wspomnieniach pozostała.

zmiana ph ziemi jest pracochłonna, ale nie niemożliwa
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
popcorn 21:58, 28 kwi 2014


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj,
chyba pierwszy raz zaglądam, imponujący ogródek! I ten las, mm Piękna wiosna u Ciebie
pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Mathildis 22:01, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
popcarol napisał(a)
Witaj,
chyba pierwszy raz zaglądam, imponujący ogródek! I ten las, mm Piękna wiosna u Ciebie
pozdrawiam!
Karolina


Witaj Karolino, ja już u Ciebie bywałam, jak znajdę chwilę to jutro też zajrzę... a jak nie jutro to w najbliższym czasie
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:01, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Jag_58 napisał(a)

Matylda Nowa Zembla raczej kwitnie na czerwono więc białe rh będą pasować ,kiscień jest też fajny ,ale musi sie trochę zadomowić i tez ładnie kwitnie na biało ,może go jeszcze nie wyrzucaj


Kurczaczek, na zdjęciach z zeszłego roku wygląda na głęboki róż, te na dole (NN) są czerwone, Nova Zebla do góry -jak dla mnie róż....

Kiścień już 4 rok w kulki sobie ze mną leci ileż można go reanimować, kwitnie byle jak - jutro zrobię mu zdjęcia.... może powiecie co z nim zrobić by wyglądał lepiej...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies