Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

Mirella 22:07, 28 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Nie, nie przycinam jej, nie wiem o co chodzi, bardzo ją lubię przywiozłam ją z Włoch, zauroczyły mnie te rośliny, o dziwo nigdy nie wymarzła, raz cieszyłam się jej "świeczkami" i na tym koniec szkoda.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mathildis 22:20, 28 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mirella napisał(a)
Nie, nie przycinam jej, nie wiem o co chodzi, bardzo ją lubię przywiozłam ją z Włoch, zauroczyły mnie te rośliny, o dziwo nigdy nie wymarzła, raz cieszyłam się jej "świeczkami" i na tym koniec szkoda.

No to pytam
czy stanowisko ma półcieniste?
Gleba- najlepiej piaszczysto gliniasta, lekko kwaśna?
Czy ma dość wilgotno?
Jak nie zmarzła, to może pąki ściął przymrozek?
Po za tym lubi ściółkowanie, nawożenie do lipca, można formować dowolnie- dobrze znosi cięcie, jej kwiaty śmierdzą
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Jag_58 22:33, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Mathildis napisał(a)


Kurczaczek, na zdjęciach z zeszłego roku wygląda na głęboki róż, te na dole (NN) są czerwone, Nova Zebla do góry -jak dla mnie róż....

Kiścień już 4 rok w kulki sobie ze mną leci ileż można go reanimować, kwitnie byle jak - jutro zrobię mu zdjęcia.... może powiecie co z nim zrobić by wyglądał lepiej...

no faktycznie taki róż wrzosowy
jutro zrobię zdjęcia mojego kiścienia i wstawię u siebie zajrzyj
te czerwone to moze baden baden albo scarlet Wonder
____________________
Jagoda
Jag_58 22:48, 28 kwi 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Matylda wstawiłam zdjęcie pierisa z kiścieniem ,jutro sam kiścień
____________________
Jagoda
bociek 08:59, 29 kwi 2014


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Nawet nie tyle wrzosowy roz co jasne bordo...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
asiach 09:12, 29 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mathildis napisał(a)


No przecież ich nie wyrzucę...chociaż przez chwilę miałam myśli by je wymienić na kwitnące na biało, ale po namyśle stwierdziłam, że chyba dokupię kilka i forsycję gdzieś eksmituje bo mi tam pasuje jak pięść do oka,
zupełnie na lewo rośnie forsycja za RH rosną pęcherznice żółta i czerwona

Na zdjęciu nie widać, że na lewo od forsycji rośnie kiścień, któremu od początku się u mnie nie podoba, więc stwierdziłam, że z kiścieniem się pożegnam forsycję gdzieś eksmituję i będę miała duuuużo miejsca na nowe RH, Co wy na taki pomysł - nie będzie ta rabata monotematyczna? No i jeszcze jedno na rabacie jest Nova zembla kwitnąca na różowo i mniejsze azalie i różaneczniki kwitnące na czerwono, chyba mogę dołączyć RH o białych i biało różowych kwiatach?

Moim zdaniem będzie piękna rododendronowa rabata o róznych odmianach przez co o róznym okresie kwitnienia i będzie cieszyła przez dłuższy czas oko
A forsycje tak jak mówisz daj gdzie indziej :0)
Miłego dnia !
Mirella 21:26, 29 kwi 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Mathildis napisał(a)

No to pytam
czy stanowisko ma półcieniste?
Gleba- najlepiej piaszczysto gliniasta, lekko kwaśna?
Czy ma dość wilgotno?
Jak nie zmarzła, to może pąki ściął przymrozek?
Po za tym lubi ściółkowanie, nawożenie do lipca, można formować dowolnie- dobrze znosi cięcie, jej kwiaty śmierdzą

Wszystko co wymieniłaś ma, może sąsiedztwo jałowca jej przeszkadza.
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mathildis 22:11, 29 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mirello trudno mi odpowiedzieć na to pytanie -przykro mi nie wiem, tak samo jak nie wiem dlaczego mój kiścień wygląda tak:






____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:15, 29 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Przyglądam się też tawule, która słabo kwitnie i powinna mieć ładnie wybarwione świeże liście... niestety stawiam że przyczyną braku kwiatów i kolorowych liści jest deficyt światła. Teraz wygląda tak:



edit: tu dwa linki do porównania:
http://www.futuregardens.pl/tawula-japonska-macrophylla.html
http://www.drzewa.com.pl/pl/2657-tawula-japonska-macrophylla.html
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 22:21, 29 kwi 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
no i na koniec ciekawsze widoki:


____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies