Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

asiach 22:59, 06 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witaj Aniu!
Tak jak napisałam Twój ogród znam, ma on swój charakter i Ty tak naprawdę nie potrzebujesz pomocy. Radzisz sobie znakomicie sama Tylko pogratulować. Robisz rabaty za rabatą i jest bardzo dobrze.
Tak jak moje poprzedniczki uważam, że powinnaś wytyczyć ścieżki. I teraz z czego wszystko zależy od grubości portfela. Napewno materiał naturalny kamień, żwir (to też kamień), cegła, belki drewniane ze starej stodoły lub podkłady kolejowe. Mogłyby być trociny choć szybciej wybrałabym wióry - zrąbki z gałęzi . Uważam, że nie koniecznie muszą być ścieżki wykonane z tego samego materiały. Ja nie robiłabym ścieżki z gliny, bo mam złe doświadczenie. Po deszczu dobrze się po takiej ścieżce zjeżdza To moje propozycje na scieżki:




Odnośnie nasadzeń robisz dobrze. Działka jest duża i dobrze jest robić rabaty tego samego gatunku np, rododendrony, azalie, hortensje ... możesz jedynie je uzupełniać hostami, bergeniami czy innymi bylinami - trawami. Tak aby uzyskać duże kolorowe plamy.
Czyli jeszcze raz robisz wszystko bardzo dobrze i tego się trzymaj. Czyli gdzie moja rola? jaka pomoc?
Trawnik bardzo ładny
Pozdrawiam serdecznie
Mathildis 23:14, 06 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Asiu a co powiesz na ogólny zarys ścieżek?
Przez chwilę też zwątpiłam w słuszność samych bylin na chwastowisku... na pewno same byliny czy może jednak coś jeszcze?
a co powiecie na wprowadzenie w tę bylinówkę jagodnika? Maliny, borówki, poziomki, jakaś porzeczka lub agrest? one też przez jakiś czas kwitną i zdobią?
chyba idę spać bo już myśleć nie umiem.... a taka pełna energii dziś byłam emocje troszkę opadły i mam coraz więcej wątpliwości...może jutro będę miała jaśniejszy umysł...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Jag_58 23:14, 06 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
Asiu ja myślałam o ścieżce z gliny gdzie gliny jest 30 % a piasku 70 % taka ścieżka glinowo piaskowa
____________________
Jagoda
Mathildis 23:18, 06 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Asiu dziękuję... dobrze usłyszeć, że to co się zrobiło jest OK...i że kierunek w którym zmierzam jest dobry... a reszta ro drobnostki, później najwyżej będę jak Mała Mi przenosiła roślinki z prawej flanki na lewą i z lewej na prawą
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:26, 06 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
anna_g napisał(a)


To też jest super - tyle że roślin nie znam wcale

Ja "widzę" Twój ogród bardziej leśny niż ogrodowiskowy, bardziej "dziki" niż uporządkowany, bardziej naturalny niż ogrodowy... Stąd takie a nie inne rośliny mi się kojarzą - z tym że to mówimy o tej części między wysokimi drzewami Ale oczywista oczywistość to Ty musisz go "widzieć".
Hortensje pnące sa bardzo ładne - i jak kwitną i jak nie Silne mocne pnącza - mogą się płożyć, mogą się piąć, można przycinać. Zobacz jeszcze na pnącze przywarka japońska - podobna ale nie wiem czy nie kwitnie dłużej Miłego dnia


Całkiem leśnego nie chcę... ale tak jak już mówiłam strzyżone formy też tu nie pasują... muszę to jakoś wypośrodkować

Przywarka japońska już od dawna na liście roślin do kupienia chociaż jeszcze miejsca na nią nie ma...


w tej chwili zamarzył mi się gdzieś hamak między drzewami... jutro na spacerze po ogrodzie będę szukać miejsca na przywarkę i hamak
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:30, 06 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
AgnieszkaW napisał(a)
Jest parzydlo w odmianie miniaturowej - piękne. To Parzydlo blekolistne (30 cm wys.). Do listy, którą wcześniej wymieniłam, dodaj jeszcze Rodgersję kasztanowcolistną i Truskawkę ozdobną "Pink Panda", dąbrowkę rozłogową (ale te dwie ostatnie dość ekspansywne).


Parzydło blekolistne fajne i jeszcze podoba mi się parzydło lśniące... dąbrówkę rozłogową już mam, truskawkę wolałabym taka do wszamania
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 23:44, 06 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Agnieszko Admete
Liliowce hmm .... tylko mnie nie uduście... nie lubię ich kwiatów, miodunkę musiałabym zobaczyć w realu u kogoś, bo na zdjęciach podoba mi się, ale jak nie kwitnie
Brunnerki od kilku dni na liście.....
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
admete 08:08, 07 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mathildis napisał(a)
Agnieszko Admete
Liliowce hmm .... tylko mnie nie uduście... nie lubię ich kwiatów, miodunkę musiałabym zobaczyć w realu u kogoś, bo na zdjęciach podoba mi się, ale jak nie kwitnie
Brunnerki od kilku dni na liście.....


No przeca nie uduszę.
Jakby wszyscy lubili to samo, byłoby nudno

Co do miodunki......ma ładne i brzydkie fazy - kończy ładną .
Tzn jak pojawiły się pierwsze kwiatuszki - cudownie, jak łodygi od kwiotków rosły straciła urok.
Teraz chwilowo to krzok któremu muszę usunąć kwiatostany, ale ale jak rozrosną się same listki - cud miód malina - je lubię najbardziej - te białe kropy na liściach

Także też trzeba ją lubić..............


Owocowe krzaczki koniecznie gdzieś upchaj!!!!!
Nie ma to jak swoje owoce
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
renatamama3 08:30, 07 maj 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Ja bym tam oprócz ścieżki widziała jakąś ławeczkę ,a miodunki są różne ,kwiaty na krótkiej łodydze ja mam takie i na dłuższej widziałam w szkółce ,na krótkiej fajniejsze .
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 08:39, 07 maj 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Moja miodunka
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies