Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

anna_g 09:33, 07 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Mathildis napisał(a)
a co byście powiedziały na duże płaskie kamienie a pomiędzy nimi ściółka/igliwie/kora/albo powtykany karmnik ościsty?
http://www.zielonyogrodek.pl/images/media2/102a7zdjecie_6_zbogar.jpg


To mi się bardzo podoba Ale przybyło wpisów u Ciebie Matyldo - muszę to jakoś ogarnąć Chociaż wczoraj na szybko planowałam i powiem Ci że ja to dopiero nie umiem tak patrzeć Muszę na spokojnie. Ale na pewno będę śledziła Twoje poczynania
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 09:35, 07 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
admete napisał(a)
Świetne zestawienie kolorystyczne............

http://konwalia7.files.wordpress.com/2012/08/img_5327.jpg?w=611


Bardzo fajne - stonowane ale piękne. Można coś sezonowo kwitnącego między to.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
anna_g 09:38, 07 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Mathildis napisał(a)


Całkiem leśnego nie chcę... ale tak jak już mówiłam strzyżone formy też tu nie pasują... muszę to jakoś wypośrodkować

Przywarka japońska już od dawna na liście roślin do kupienia chociaż jeszcze miejsca na nią nie ma...


w tej chwili zamarzył mi się gdzieś hamak między drzewami... jutro na spacerze po ogrodzie będę szukać miejsca na przywarkę i hamak


Ania - przywarkę możesz puścić na drzewo. Lubi cień.

Strzyżone formy to raczej jednak nie - masz rację Najtrudniej chyba właśnie przychodzi to wypośrodkowanie. Można też zrobić część bardzo "dziką" taką typowo leśną - a bliżej domu bardziej ogrodową. Oczywiście wszystko zależy od Ciebie ja tak tylko sobie głośno myślę.

Co do miodunki. Mam - chyba już pisałam i wiem że niektórzy nie lubią jej kwiatów - chociaż akurat nie wiem dlaczego - moim zdaniem kwitła długo i bardzo ładnie. I uwielbiały ją trzmiele i pszczółki - no wszak miodunka Zawsze miała skrzydlatych "gości" Teraz już kwiaty ścięłam. Ale moim zdaniem była dekoracyjna podczas kwitnienia. Teraz muszę jej listki wyrosnąć bo za dużo to ich nie ma
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Mathildis 13:56, 07 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
admete napisał(a)




Owocowe krzaczki koniecznie gdzieś upchaj!!!!!
Nie ma to jak swoje owoce


Prawda, że owoce z krzaczka inaczej smakuja niż z pojemniczka... ten aromat... ten zapach ... i zgrzytanie piasku między zębami
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 13:57, 07 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
renatamama3 napisał(a)
Ja bym tam oprócz ścieżki widziała jakąś ławeczkę ,a miodunki są różne ,kwiaty na krótkiej łodydze ja mam takie i na dłuższej widziałam w szkółce ,na krótkiej fajniejsze .


ławeczkę.... hamaczek.... się rozmarzyłam...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Mathildis 13:59, 07 maj 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
anna_g napisał(a)


Bardzo fajne - stonowane ale piękne. Można coś sezonowo kwitnącego między to.


ja też takie lubię,

tak i przywarkę i hortensję pnącą ... już wiem że mogę... puszczę na drzewa, tylko muszę teraz wybrać na które

Zaglądaj i pisz... wszystkie głosy i pomysły rozpatruję z przyjemnością...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Alisonek 14:18, 07 maj 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Mathildis napisał(a)
Asiu a co powiesz na ogólny zarys ścieżek?
Przez chwilę też zwątpiłam w słuszność samych bylin na chwastowisku... na pewno same byliny czy może jednak coś jeszcze?
a co powiecie na wprowadzenie w tę bylinówkę jagodnika? Maliny, borówki, poziomki, jakaś porzeczka lub agrest? one też przez jakiś czas kwitną i zdobią?
chyba idę spać bo już myśleć nie umiem.... a taka pełna energii dziś byłam emocje troszkę opadły i mam coraz więcej wątpliwości...może jutro będę miała jaśniejszy umysł...

borówki to świetny pomysł, tym bardziej że jeśli masz las to i ziemia powinna być kwaśna i nie trzeba by dodatkowo jej kupować
reszta owoców też się przyda latem
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
admete 15:56, 07 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
renatamama3 napisał(a)
Ja bym tam oprócz ścieżki widziała jakąś ławeczkę ,a miodunki są różne ,kwiaty na krótkiej łodydze ja mam takie i na dłuższej widziałam w szkółce ,na krótkiej fajniejsze .


Ja też w sumie mam 2 rodzaje.
Musze się im dzisiaj przyjrzeć, które ładniejsze

Mam je pierwszy rok (wsadzone zderchalczki w zeszłym ) dlatego dopiero obczajam ich zalety
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 15:58, 07 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
anna_g napisał(a)



Co do miodunki. Mam - chyba już pisałam i wiem że niektórzy nie lubią jej kwiatów - chociaż akurat nie wiem dlaczego - moim zdaniem kwitła długo i bardzo ładnie. I uwielbiały ją trzmiele i pszczółki - no wszak miodunka Zawsze miała skrzydlatych "gości" Teraz już kwiaty ścięłam. Ale moim zdaniem była dekoracyjna podczas kwitnienia. Teraz muszę jej listki wyrosnąć bo za dużo to ich nie ma


U mnie też owadów nad nią całe stada .

Ja swojej jeszcze nie obcinałam może dzisiaj mi się uda..wtedy liście powinny się rozrosnąć i powiększyć.
Prawda?
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 15:59, 07 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Mathildis napisał(a)


Prawda, że owoce z krzaczka inaczej smakuja niż z pojemniczka... ten aromat... ten zapach ... i zgrzytanie piasku między zębami


Dokładnie hahahahaha

Ja jak kupuję na bazarach czy w sklepie( bo moje krzaczki nie wyrabiają na Igora hahahahaha)
To zawsze się zastanawiam jakie nieczyste palce ich dotykały .
A wiadomo że jak taki owoc się dobrze umyje to niestety traci na smaku i słodyczy .
A ze swoją ziemią można jeść hahahahahaha
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies