Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Leśne Wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Leśne Wzgórze

anna_g 16:03, 07 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
admete napisał(a)


U mnie też owadów nad nią całe stada .

Ja swojej jeszcze nie obcinałam może dzisiaj mi się uda..wtedy liście powinny się rozrosnąć i powiększyć.
Prawda?


Admete Sądzę, że prawda, ja przynajmniej na to liczę, bo ona u mnie też dopiero pierwszy raz kwitnęła. Ale zapytałam Alinki z Ogrodu pod klasztorem jako że wiem, że ma i ścina - i co kazała to zrobilam czyli obcięłam. Tylko uważaj bo część liści ona już wypuściła i są wysokie - zanim się zorientowalam to już kilka ciachnęłam.
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
admete 19:38, 07 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
anna_g napisał(a)


Admete Sądzę, że prawda, ja przynajmniej na to liczę, bo ona u mnie też dopiero pierwszy raz kwitnęła. Ale zapytałam Alinki z Ogrodu pod klasztorem jako że wiem, że ma i ścina - i co kazała to zrobilam czyli obcięłam. Tylko uważaj bo część liści ona już wypuściła i są wysokie - zanim się zorientowalam to już kilka ciachnęłam.


Melduję że zadanie wykonane

Dla Ani zdjęcia przed i po obrzezaniu hahahaha

teraz tylko czekać aż wyrośnie busz kropkowanych liści

Tutaj jest miodunka z wyższymi pędami z kwiatami, ma inne liście mniej widać te kropeczki



Jedna już po



I dwie po liftingu



I miodunki o niższych kępach, ale zdecydowanie ładniejszych liściach



po





Przydałyby się teraz zdjęcia tych miodunek za 2 miesiące hahahaha żeby właścicielka wątku mogła ocenić czy miodunka jej się podoba
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 19:53, 07 maj 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Znalazłam dla Ciebie ścieżkę

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10246753_680084932053694_656612530976085675_n.jpg
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
wietrzyk 19:53, 07 maj 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Przyglądam się tylko i czytam. Nie pomogę, byliny to dla mnie kosmos. Chciałabym też już sadzić jakoweś bylinki, a u mnie ciągle budowanie szkieletu...
Ale choć podpatrzę
A szpaki na zielonym trawniku super, no i Matylda oczywiście też
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
asiach 00:12, 08 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mathildis napisał(a)
Asiu a co powiesz na ogólny zarys ścieżek?
Przez chwilę też zwątpiłam w słuszność samych bylin na chwastowisku... na pewno same byliny czy może jednak coś jeszcze?
a co powiecie na wprowadzenie w tę bylinówkę jagodnika? Maliny, borówki, poziomki, jakaś porzeczka lub agrest? one też przez jakiś czas kwitną i zdobią?
chyba idę spać bo już myśleć nie umiem.... a taka pełna energii dziś byłam emocje troszkę opadły i mam coraz więcej wątpliwości...może jutro będę miała jaśniejszy umysł...

Ani moim zdanie jak najbardzie ozdoba + pożytek. Poza tym np. borówka bardzo ładnie przebarwia się jesienią czyli nie tylko ozdoba wiosną ale późnxiej jeszcze większa a na tle zieleni wyskoczy pięknie i kolorowy akcent.
asiach 00:13, 08 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
admete napisał(a)
Znalazłam dla Ciebie ścieżkę

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/10246753_680084932053694_656612530976085675_n.jpg

Bajkowa
asiach 00:25, 08 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Mathildis napisał(a)
Asiu a co powiesz na ogólny zarys ścieżek?
Przez chwilę też zwątpiłam w słuszność samych bylin na chwastowisku... na pewno same byliny czy może jednak coś jeszcze?
a co powiecie na wprowadzenie w tę bylinówkę jagodnika? Maliny, borówki, poziomki, jakaś porzeczka lub agrest? one też przez jakiś czas kwitną i zdobią?
chyba idę spać bo już myśleć nie umiem.... a taka pełna energii dziś byłam emocje troszkę opadły i mam coraz więcej wątpliwości...może jutro będę miała jaśniejszy umysł...

Aniu tak jak sama napisałaś nie jesteś geodetą, żeby domierzyć każde drzewo i trudno by było każdej z nas dokładnie wmalować taką ścieżkę ale zarys tego co zrobiłaś jest jak najbardzie bardzo dobry, Podstawa by się wiła i kieruj ją tak aby idąc ścieżką jakoby na jej końcu był jakiś punkt charakterystyczny, jakieś drzewo, jakaś rabata, jakaś ławeczka. I znowu "uciekasz" (skręcasz nią to w prawo to w lewo). Tak aby zachęcić osobę spacerującą do poznanwania każdego zakątka, każdego zakamarka. Obchodzisz nimi rabaty i trawnik. Zwiedzasz każdy najdalszy nawet kąt ogrodu.
asiach 00:38, 08 maj 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Jag_58 napisał(a)
Asiu ja myślałam o ścieżce z gliny gdzie gliny jest 30 % a piasku 70 % taka ścieżka glinowo piaskowa

Jagoda takiej jeszcze nie testowałam i po takiej nie chodziłam i takiej nie neguję. Jeżeli taką masz albo widziaś i wiesz jaka jest w użytku czemu nie.
Tutaj w programie maja w ogrodzie podają jak można wykonać naierchnię ale żwirową a dokładnie żwirowo-gliniastą
http://majawogrodzie.tvn.pl/202,Nawierzchnia-zwirowo-gliniasta,porada.html
Właśnie ten żwir spowoduje , że nie będziemy się przemieszczać podczas deszczu.
Kiedyś czytałam o nawierzchi gliniasto- żwirowej (ale tam zastosowano glinę w proszku, żwir + cement) ale po takiej nawierchni też nie spacerowałam i nie wiem jak się zachowuje.
Pozdrawiam serdecznie Asia
Jag_58 08:48, 08 maj 2014


Dołączył: 17 lut 2014
Posty: 2599
asiach napisał(a)

Jagoda takiej jeszcze nie testowałam i po takiej nie chodziłam i takiej nie neguję. Jeżeli taką masz albo widziaś i wiesz jaka jest w użytku czemu nie.
Tutaj w programie maja w ogrodzie podają jak można wykonać naierchnię ale żwirową a dokładnie żwirowo-gliniastą
http://majawogrodzie.tvn.pl/202,Nawierzchnia-zwirowo-gliniasta,porada.html
Właśnie ten żwir spowoduje , że nie będziemy się przemieszczać podczas deszczu.
Kiedyś czytałam o nawierzchi gliniasto- żwirowej (ale tam zastosowano glinę w proszku, żwir + cement) ale po takiej nawierchni też nie spacerowałam i nie wiem jak się zachowuje.
Pozdrawiam serdecznie Asia

Asiu fakt ja takiej nie mam ,mam tylko ściężkę wysypaną trocinami i ona nie jest zbyt trwała ,chociaż ja dosypuję i uzupełniam ją co 2 lata ,uważam że ma też swój urok,zrobię dzisiaj fotkę i wstawię u siebie. O ściezkach gliniano -piaskowych czy żwirowych czytałam że stosuje się właśnie w ogrodach o charakterze naturalnym i często taką nawierzchnię spotyka się w założeniach ogrodowych w Anglii pozdrawiam
____________________
Jagoda
anna_g 09:34, 08 maj 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Admete - ta ścieżka to chyba w raju Bajkowa naprawdę

Moje miodunki nie wyglądają tak ładnie po cięciu... za to miały zdecydowanie więcej kwiatów... Mam nadzieję, że się zabiorą.

Aniu - Matyldo - przepraszam że tak w Twoim wątku dyskusję nad miodunką prowadzę, ale może na coś to Ci się przyda. Pozdrawiam
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies