Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 07:59, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za kołem proponuję niski zywopłocik strzyżony (bukszpan albo trzmielina Fortunego. Za nim hortensje bukietowe jednakowe. Kompost u sąsiada zasłaniamy drzewem o czerwonych liściach.

Dosadzamy w tle miskant Variegatus (biało-zielone - 5 szt), te zielone - Gracillimus (3 szt)



Pomarańczowe po lewej tuja Golden Tuffet albo cyprysik groszkowy ;Filifera Aurea Nana', dalej w lewo wrzośce albo żurawki w zależności od koloru iglaków. Jeśli iglaki poarańczowe to żurawki inne powinny być.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 17:31, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
A czy może masz jeszcze pomysł na ten przód?
Czy poprostu muszę poczekać aż urosnie ten cyprys i cisy zeby był efekt. Cisy na wiosne juz będe przycinać. Chyba tak powinnam?
____________________
Joanna
J_MS 17:33, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
A jak tak przy ziemi obciąć te trzy patyki hortensji? Bardzo podoba mi się pomysł Twój z tą trzmielina Emerald'n Gold. Tylko czy kupuje sie ją juz na pniu taka zaszczepioną czy samemu trzeba doprowadzić do tego?
____________________
Joanna
Gardenarium 19:20, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
J_MS napisał(a)
A czy może masz jeszcze pomysł na ten przód?
Czy po prostu muszę poczekać aż urosnie ten cyprys i cisy zeby był efekt. Cisy na wiosne juz będe przycinać. Chyba tak powinnam?


Kosz nie powinien być w ogóle widoczny, powinien stać w śmietniku a nie na samych "oczach" na wejściu.

W ogrodzie, gdy tworzę projekt dla klienta, staram się ukryć wszystko co brzydkie, dlatego co mam CI doradzić, skoro to co wsadziłaś nigdy nie zasłoni kosza?

Zaproponuję Ci coś innego.





Uwaga, to nie cyprys tylko cyprysik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 22:06, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Zgadzam się z tym koszem w 100%. A co to jest to żółte jakiś płotek drewniany? tam nie ma mozliwości gdzie innedziej postawienia jego. Pomyślałam, ze jak Cis urosnie to od strony wejscia zasłoni mi ten śmietnik. W szkółce gdzie go kupowałam mówili ze nawet pół metra szerokosci cisy osiągają
____________________
Joanna
J_MS 22:22, 28 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
a jak by po bokach jakis drewniany płotek zrobic i na to jakąś roslinę pnącą się czy to zły pomysł?
____________________
Joanna
J_MS 10:29, 29 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74

Mam jeszcze pytanie czy robiąc te żółte kule trzy to nie będzie to przeszkadzało hortensji ani perukowcowi? Tam jest mało miejsca 2x3,6m i czy żółte kule które mi się bardzo podobają nie zasłonią słońca albo odwrotnie np im perukowiec nie bedzię przeszkadzał? Nabrałam ochoty na ten przepiękny projekt. Będzie jedna roślinka zachaczać drugiej czy tak można?
____________________
Joanna
Gardenarium 16:50, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
J_MS napisał(a)
Zgadzam się z tym koszem w 100%. A co to jest to żółte jakiś płotek drewniany? tam nie ma mozliwości gdzie innedziej postawienia jego. Pomyślałam, ze jak Cis urosnie to od strony wejscia zasłoni mi ten śmietnik. W szkółce gdzie go kupowałam mówili ze nawet pół metra szerokosci cisy osiągają


Nie to nie jest płotek tylko dwie tuje Aureospicata. w pośpiechu nie opisałam. To tak schematycznie narysowałam, ale dowolna inna żółta tuja powinna być, albo zielona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:51, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
J_MS napisał(a)

Mam jeszcze pytanie czy robiąc te żółte kule trzy to nie będzie to przeszkadzało hortensji ani perukowcowi? Tam jest mało miejsca 2x3,6m i czy żółte kule które mi się bardzo podobają nie zasłonią słońca albo odwrotnie np im perukowiec nie bedzię przeszkadzał? Nabrałam ochoty na ten przepiękny projekt. Będzie jedna roślinka zachaczać drugiej czy tak można?


Żółte kule przysuń do przodu, obsadzenia trzeba dostosować do istniejących warunków i roślin, nie wiedziałam wtedy, co tam masz na rabatce.

Trzmielina nie osiągnie więcej niż 0,5 metra średnicy kulki, poza tym trzeba ją ciąć no i wysunąć bliżej krawędzi murka. Nic nie zacieni.
Wysokość pieńka trzmieliny (podkładki) około 1,20 - 1,30 m)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:51, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
J_MS napisał(a)
a jak by po bokach jakis drewniany płotek zrobic i na to jakąś roslinę pnącą się czy to zły pomysł?


Zły pomysł. albo śmietnik albo duże i szczelne rośliny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies