Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

beata_kulesza 17:47, 29 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Hejka korzystając z chwilki wolnego czasu zajrzałam na ogrodowisko a tu proszę czekała na mnie miła niespodzianka oczywiście od Danusi.Podziwiam Cię Danuś jak Ty to wszystko ogarniasz i każdemu służysz radą. Mam jeszcze małe pytanko nawiązując do mojej rabaty gdybym wsadziła te pomarańczowe tuje to jakie żurawki czy wrzosy by tam pasowały oraz te hortensje bukietowe wsadzone za tym żywopłocikiem za bardzo nie zakryją tego ognika i tego co jest z tyłu? Jak wysokie one rosną ? Zależy mi na piętrowości. A tak na marginesie to dodam że to zdjęcie było robione z poddasza. Wkleję zdjęcie zrobione trochę bliżej.
____________________
Beti - Ogród Beaty
J_MS 18:06, 29 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Przepraszam ze tak dopytuje ale kompletnie nie mam pojecia o roslinach. A ten cyprisik wtedy trzebaby bylo usunac czy zostawic? Myslalam ze cis mi troche ten smiernik zasloni i jak go odsune od wejscia to zwlaszcza w lecie nie bedzie czuc brzydkich zapachow. A cyprisik ten malutki to szybko rosnie?
____________________
Joanna
Gardenarium 18:08, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cyprysik jest chudy i zwisający, a Tobie potrzeba w miarę zwartych i grubych roślin iglastych. Takie cyprysik to jako soliter w trawniku, albo na wrzosowisko a na dole paleta wrzosowatych. Na zasłonięcie to on za cienki bolek jest

Pokaz tego cyprysika z bliska bo nie jestem pewna czy to nutkajski, a może Lawsona to jest?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:11, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
beata_kulesza napisał(a)
Hejka korzystając z chwilki wolnego czasu zajrzałam na ogrodowisko a tu proszę czekała na mnie miła niespodzianka oczywiście od Danusi.Podziwiam Cię Danuś jak Ty to wszystko ogarniasz i każdemu służysz radą. Mam jeszcze małe pytanko nawiązując do mojej rabaty gdybym wsadziła te pomarańczowe tuje to jakie żurawki czy wrzosy by tam pasowały oraz te hortensje bukietowe wsadzone za tym żywopłocikiem za bardzo nie zakryją tego ognika i tego co jest z tyłu? Jak wysokie one rosną ? Zależy mi na piętrowości. A tak na marginesie to dodam że to zdjęcie było robione z poddasza. Wkleję zdjęcie zrobione trochę bliżej.


Jeśli Limelight za wysokie posadź odmianę Bobo, jest niska a kwiaty ma duże. Jak widać jakiś zapas przy mojej propozycji jest i masz tam kawał miejsca, a wiosną hortensje trzeba ciąć, będą niższe i zwarte.
Przy Twoim mysleniu nie mogłabyś niczego posadzić

Zamiast hortensji możesz posadzić co innego, co będzie niskie. ja mam w swoim ogrodzie jedno na drugim i dobrze jest. a u Ciebie "kilometry miejsca"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:12, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod pomarańczowe tuje posadź wrzosiec Rubinteppich, ciemnolistny i karminowy w nim krokusy białe.

W razie czego rośliny za niskie z tyłu, przesadzaj w inne miejsca do przodu, ale moja propozycja jest lepsza od tego co tu masz, pustkę koło placyku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 18:52, 29 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dziękuję za rady i wskazówki.Rzeczywiście wygląda to bardzo ciekawie i tak elegancko a skoro już tak fajnie mi doradzasz Danuś to poradź



co tutaj ?
Jak widzisz pierwszy z lewej to buk "Purple Fountain" dalej 2 szmaragdy, juka,jakiś jakiś iglaczek ale nie znam nazwy,przed iglaczkiem rośnie berberys "Coronita" i po lewej stronie 2 azalie. I co dalej wiem że to trochę taki misz-masz?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 19:32, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze nie "misz-masz" tylko prawie pusta rabata. Tutaj wiele da się zrobić Baza już jest, potrzebne wypełnienie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 19:40, 29 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
No właśnie i w tym cały problem.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 19:46, 29 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


1 - tuje ciąć, nawet na stożek lub kolumnę, nie mogą być roztrzepane i nieporządne
2 - buka wyprostować, bo jest pochylony
3 - biały miskant 'Variegatus' lub rozbielony 'Morning Light' - 3 szt
4 - niższe turzyce lub trawki (Carex testacea lub Stipa tenuissima) 3 - 5 szt
5 - berberys 'Admiration 3 szt
6 - żurawka 'Creme Brule' 7 szt
7 - żurawka 'Berry Smoothie' 11 szt
8 - coś krwistego albo Carex Evergold (biały) 10-15 szt
9 - cyprysik groszkowy 'Filifera Aurea Nana' lub tuja 'Miriam' 5 szt
10 - żurawka 'Mint Julep' albo niskie trawki lub nawet czarny konwalnik 'NIgrescens' do wyboru - 10 - 12 szt

Węża ze ściany zdejmij, kup wózek i schowaj do garażu, wyjeżdżaj i podłączaj tylko, gdy używasz. Bardzo zwraca uwagę, nie powinien tam wisieć, Może stać gustowna, metalowa konewka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 19:52, 29 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Danusiu jesteś wielka, jeśli chodzi o to coś krwistego to co masz na myśli? I mam jeszcze pytanko czym to podsypać korą czy takim jasnym kamieniem tą i poprzednią rabatę?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies