Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 23:09, 20 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba druga linia nie


Obwódka z bukszpanu? w środku Hakonechloa zielona? Nieee, tamto lepsze 110 razy.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 23:11, 20 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Tego klona sadziłam w październiku. Był w balocie. Tak sobie pomyślałm czy można też przesunąć go trochę do przodu a pod samym płotem dać np. kilka kolumnowych cisów by stworzyły tło. Przed nimi ten klon a z przodu zgodnie z radą kule z bukszpanu i Carex testacea Prairie Fire. - Przesada z tymi cisami?

W takim razie zostaje pierwszy kształt. Postanowione!
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gardenarium 09:19, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesada z cisami, lepiej daj duże kule z czegokolwiek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
inag 09:48, 21 lis 2013


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Ok. Zostają wielkie kule bukszpanowe i trawki. Muszę tylko dostać gdzieś takie juz pokaźne bo u mnie z bukszpanami dużymi to tragedia niestety.
Wdzięczna bym była za zerknięcie jeszcze tutaj i chociaż jednym słowem określenie tak czy nie (To właśnie miejsce gdzie chciałam posadzić te rozchodniki z rozplenicami. Będzie pasowało czy lepiej dać tam jakiś jeden gatunek większych krzewów? Obiecuję, że już nie będę zawracała głowy...

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3929-zycie-na-zielono?page=12#post_4
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
miss_house 19:24, 24 lis 2013

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
genialny wątek.... i Danusi rady jak zwykle wymiatają... trzeba tu zaglądać - obowiązkowo! Pozdrawiam!
____________________
J_MS 21:24, 24 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
A to druga część ogrodu przed i po. Oczywiscie prakuje tu jeszcze czegoś. Prosze o pomoc. Smietnik musi tam stac. mam nadzieje że jak urosna cisy to bedzie to inaczej wygladalo. przesylam zdjecie przed i po
____________________
Joanna
J_MS 21:25, 24 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
zostawilam miejsce na ta roslinę ktora jak urosnie to sporo miejsca zajmuje.
____________________
Joanna
Joan 23:35, 24 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
Niestety zaplanowałam mój ogród bez "iglaków", a teraz widzę, że zimą/jesienią strasznie nędznie to będzie wyglądać. Mam już posadzone drzewa liściaste (12szt. każde inne niestety) i brak mi miejsca na szerokie drzewa. Za działką jest kilkadziesiąt małych brzózek i suche trawiszcza, co powiększa efekt bałaganu.
Posadziłam już bluszcz na siatce, zaplanowałam zimozielone żywopłociki z przodu, ale chyba przydałyby się jakieś kolumnowe zielone akcenty.


Macie jakieś pomysły jak i czym ten widok ożywić? Pomocy!
____________________
Ogród wśród pól
Gardenarium 23:45, 24 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Joan, kochana- trzeba posadzić hortensje bukietowe, nic nie ozywia ogrodu jak one, a w dodatku małym kosztem.
Tu gdzie zaznaczyłam ławkę trzeba zrobić wyżwirkowany placyk - łezkę, po jej obu stronach niebieskie iglaki np. Picea pungens Glauca Globosa, za żwirkiem 4 szt na mb. Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold, A Za nimi hprtensje LImelight, Phantom, albo Vanille Fraise, a te wszystkie pola obsadź duża ilością wrzosów i wrzośców, takie pola, pasują do brzóz i uatrakcyjnij miskantami. I masz.

Pomarańczowe kulki po prawej to Thuja 'Golden Tuffet 3 szt.
Za wrzosowiskiem posadź turzyce zimozielone.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Joan 00:04, 25 lis 2013


Dołączył: 23 paź 2013
Posty: 45
O kurcze, ale szybko!!! Jest Pani Mistrzynią

Gardenarium napisał(a)
Joan, kochana - trzeba posadzić hortensje bukietowe, nic nie ozywia ogrodu jak one, a w dodatku małym kosztem.


Tam gdzie Pani zaznaczyła mają być właśnie róże z hortensjami (ale w przewadze róże - już zasadzone)

Gardenarium napisał(a)
Tu gdzie zaznaczyłam ławkę trzeba zrobić wyżwirkowany placyk - łezkę, po jej obu stronach niebieskie iglaki np. Picea pungens Glauca Globosa, za żwirkiem 4 szt na mb. Euonymus fortunei 'Emerald'n Gold, A Za nimi hprtensje LImelight, Phantom, albo Vanille Fraise, a te wszystkie pola obsadź duża ilością wrzosów i wrzośców, takie pola, pasują do brzóz i uatrakcyjnij miskantami. I masz.


Wyżwirowany placyk jest właśnie tuż obok, w kształcie koła (ta słabo widoczna dziura w ziemi). I właśnie dookoła niego będą róże i hortensje. Na duże iglaki tam już miejsca nie ma, bo są drzewa liściaste . Ewentualnie mogę dać krzewy lub iglaki miniaturowe

Gardenarium napisał(a)
Pomarańczowe kulki po prawej to Thuja 'Golden Tuffet 3 szt.
Za wrzosowiskiem posadź turzyce zimozielone.


No właśnie ciężko tak doradzać jak wszystko się ze sobą zlewa. Chyba muszę zrobić zdjęcia latem.
Plan jest taki:

____________________
Ogród wśród pól
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies