Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

J_MS 09:55, 25 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Swietne pomysly
____________________
Joanna
beata_kulesza 12:09, 25 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Hejka, witam wszystkich cieplutko i proszę o poradę bo nie mogę się zdecydować na konkretną rabatkę. Mam przed domem miejsce do zagospodarowania,Danusia mi zaproponowała obsadzić to miejsce hortensjami, żurawką i turzycami (nie zła koncepcja) ja natomiast myślałam o jakiejś propozycji zwiastującej wiosnę (może jakieś rośliny cebulowe na czas wiosny a potem coś innego).Będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki.Pozdrawiam gorąco.
____________________
Beti - Ogród Beaty
beata_kulesza 12:19, 25 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Czym obsadzić miejsce na dole murka? Ma ktoś jakiś pomysł, bo ja nie mam na razie żadnej wizji? Na murku jak widać rosną iglaki w tym jedna dorodna sosna "Helga" i 3 berberysy "Erekta" a dół pozostaje pusty. Jeżeli ma ktoś jakiś fajny pomysł jak dokończyć ten taras to będę wdzięczna.

____________________
Beti - Ogród Beaty
dominika_rew 12:25, 25 lis 2013


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Odnośnie rabaty hortensjami, żurawkami i turzycami:
Jeśli chodzi o cebulowe, to myślę, że tulipany, szafirki, czy inne cebulowe jak najbardziej możesz posadzić pomiędzy tymi roślinami. Będzie ładnie wiosną, a liście żurawek zasłonią zasychające liście tulipanów. Przynajmniej ja tak zrobiłam u siebie i się sprawdza
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Gardenarium 12:34, 25 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na brzeg murków irga 'Major'. ten ogród opublikowałam w aktualnej Magnolii, obejrzyj



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 12:37, 25 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Dziękuję Ci Dominiko za podpowiedź,też myślałam o tulipanach czy krokusach . Bardzo lubię te pierwsze oznaki wiosny od razu człowiek ma lepsze samopoczucie
____________________
Beti - Ogród Beaty
dominika_rew 12:44, 25 lis 2013


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Myslę, że to będzie najlepsze wyjście, bo rabata będzie ładna przez cały rok

Ale Danusia przesłała Ci piękną inspirację do rabat tarasowych. Fajnie, jakby coś zwisało z góry, nadałoby lekkości, a na dół tak jak w przykładzie żurawki z trawkami. NIc dodac nic ująć
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
beata_kulesza 12:54, 25 lis 2013


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Też na to patrzyłam tylko, że mój murek nie jest tak wysoki jak na zdjęciu bo ma 40 cm i te roślinki by go zakryły. A mi zależy na tym żeby go pokazać i musi być tam coś niższego.
____________________
Beti - Ogród Beaty
J_MS 12:56, 25 lis 2013

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
Danusiu a czy ta irga 'Major'. moze do góry wić sie czy tylko w dól? Pytam odnośnie mojego brzydkiego murku z którym jest problem jak poisalam wczesniej bo jest fundament szeroki i jest tylko jedynie z 30cm na posadzenie czegoś.
____________________
Joanna
Gardenarium 12:57, 25 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obcinaj je, jeśli coś jest zwisające to będzie rosło i tak, więc cokolwiek by nie było nie zatrzyma się w rozwoju. Nawet smutne jałowce płożące.
Ona rośnie też poziomo, jako namiastka trawnika, jest ją widać na skarpie
Na pierwszym zdjęciu pod napisem Ogrodowisko.

Obcinaj więc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies