Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa 19:41, 09 mar 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Mój sąsiad ma piwniczkę porośniętą trawą. Nic więcej tam nie ma. Kopiec wygląda bardzo elegancko. Wokół piwnicy jest ścieżka z granitu i dalej trawa i jakieś nasadzenia.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Astrantia 20:40, 09 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Kamilo - dziękuję za inspiracje, winobluszczem natchnęłaś mnie na irgę... Może w tą stronę pójdę, bo jest tam bardzo dużo starych chwastów i boję się że w bylinach zwyciężą niestety...
Agnieszko - dziękuję, masz rację, z trawą byłoby elegancko gdyby nie to że tam, są straszne chwasty i niestety nie uda się z eleganckim trawniczkiem
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
A_gawa 21:56, 09 mar 2016


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Ja tylko tak gadam - by troszkę pokonwersować.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Astrantia 22:06, 09 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
A_gawa napisał(a)
Ja tylko tak gadam - by troszkę pokonwersować.

Dobrze gadasz
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
m_gocha 22:51, 09 mar 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Witam
Ponawiam swoją prośbę - kilka stron wcześniej w tym wątku źle wstawiłam linki do mojego ogrodu. Mam nadzieję, że tym razem będzie OK.
Potrzebuję pomocy w zaaranżowniu częsci mojego ogrodu (można rzec rabaty).

Od tego miejsca pokazuję ogólny plan swojego ogrodu oraz tzw. mapki sytuacyjne poparte zdjęciami (po to aby pokazać styl mojego ogrodu)
Natomiast tutaj wyłuszczam swoją wielką prośbę i pokazuję to miejsce, które spędza mi sen z powiek.

Trochę obawiam się, że konieczność przebrnięcia przez 2 strony mojego wątku może niektórych zniechęcić Mam jednak nadzieję, że znajdą się dobre duszyczki i pomogą mi

Wiem, że zawsze spieszycie z pomocą i po cichu przyznam, że na to liczę. Obiecuję, że przyjmę wszystkie słowa krytyki oraz rozważę wszystkie pomysły i propozycje

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
kamila66 07:19, 10 mar 2016


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Astrantia napisał(a)
Kamilo - dziękuję za inspiracje, winobluszczem natchnęłaś mnie na irgę... Może w tą stronę pójdę, bo jest tam bardzo dużo starych chwastów i boję się że w bylinach zwyciężą niestety...
Agnieszko - dziękuję, masz rację, z trawą byłoby elegancko gdyby nie to że tam, są straszne chwasty i niestety nie uda się z eleganckim trawniczkiem

O irdze też myślałam ale nie napisałam bo pomyślałam, że tam ci uschnie...
Jak pisałam o winobluszczu wyobraziłam sobie na niej powojnik i kopiec cały w kwitach...
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Ananasek 20:20, 15 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
hej!
Jak myślicie... czy dobrym pomysłem jest zrobienie obwódki z bukszpanu - rododendronom - które mam posadzone w rzędzie? Brakuje mi takiego eleganckiego podkreślenia rabaty.
____________________
Beata Moje nieplony
MarcinG 14:32, 20 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
Witam, z zeszłym roku zacząłem nasadzać rośliny w kolejnym miejscu w moim ogrodzie, zdjęcie poniżej przedstawia ów kawałek. Patrząc od lewej rośnie tam: Bez koralowy Golden locks, BEZ BLACK LACE, przed nimi Tawlina jarzębolistna 'Sem', a zupełnie z prawej strony modrzew europejski Pandula.

Czy można, a w zasadzie należy, zrobić coś na zasadzie wyspy bez darniny?
Czym to wysypać? Kora wystarczy?
Czytając te forum wiem że "Szmata" kategorycznie odradzana.
Ewentualnie co można tam jeszcze dosadzić, może jakieś trawy, turzyce?

____________________
MarcinG 14:40, 20 mar 2016

Dołączył: 19 mar 2016
Posty: 23
I drugie miejsce do zagospodarowania, będzie zrobiona duża rabato/donica, wzdłuż całej długości budynku i na rogu od tarasu do krawędzi domu. Będzie zrobiona z betonowych palisad jak na zdjęciu poniżej.
Proszę o jakieś sugestie czym i w jakich ilościach zagospodarować ten teren. Krzewy, trawy, turzyce, byle nie kwiaty.



____________________
evik0 17:34, 21 mar 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Marcin a ile masz miejsca w tych donicach? Jaka szerokość? Krzewy to raczej bedą za duże. Raczej niskie byliny i trawy, albo kwitnące jedniroczne, bo z tego co widzę to nie jest od wejścia wiec w zimie raczej rzadko będziecie tam zaglądać.

Ananasku myśle ze prędzej ktoś doradzi jak wrzucisz zdjęcie rabaty
____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies