Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Astrantia 20:28, 30 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
frezja napisał(a)
Czy ktoś doradzi ? chodzi o dobranie roślin pod jałowce..miejsce półcieniste. W zamiarze częściowe ukrycie maty. Po głowie chodzi mi RH lub dereń.Czy dobrze kombinuję??

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/106/1068384/original.jpg

Tam jest chyba dosc wąsko i przydałoby się coś dość wysokiego by nie bylo tak łyso. Rh ma ok 1-1,5 m średnicy. Sprawdz czy bedzie Ci odpowiadać. Popracuj nad przystrzyzeniem jalowców derenie puszczają odrosty- pędy ukorzeniają się na ziemi i na macie, corocznie trzeba je porządnie czyścić by były ładne i nie straciły barwy. A może kilka Rh i kilka anabelle na przemian, hortensje podsadziłabym ewentualnie czymś niższym - runianką, bodziszkiem lub czyms innym.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
frezja 20:35, 30 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Astrantia napisał(a)

Tam jest chyba dosc wąsko i przydałoby się coś dość wysokiego by nie bylo tak łyso. Rh ma ok 1-1,5 m średnicy. Sprawdz czy bedzie Ci odpowiadać. Popracuj nad przystrzyzeniem jalowców derenie puszczają odrosty- pędy ukorzeniają się na ziemi i na macie, corocznie trzeba je porządnie czyścić by były ładne i nie straciły barwy. A może kilka Rh i kilka anabelle na przemian, hortensje podsadziłabym ewentualnie czymś niższym - runianką, bodziszkiem lub czyms innym.

Jałowce niedawno przesadzone i będą cięte, mam wprawę w tym temacie czyli pomysł z RH popierasz...i uff mogę działać.Najgorsza niepewnośc.Hortensje mam po przeciwnej stronie kilka sztuk wzdłuż cyprysików i czy nie będzie ich za dużo na tej niedużej powierzchni ?
dziękuję
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Astrantia 20:46, 30 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
frezja napisał(a)

Jałowce niedawno przesadzone i będą cięte, mam wprawę w tym temacie czyli pomysł z RH popierasz...i uff mogę działać.Najgorsza niepewnośc.Hortensje mam po przeciwnej stronie kilka sztuk wzdłuż cyprysików i czy nie będzie ich za dużo na tej niedużej powierzchni ?
dziękuję

A jaka tam jest szerokość tej rabaty i wysokość do korony jałowców?
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
skarabeusz 20:48, 30 mar 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
frezja napisał(a)
Czy ktoś doradzi ? chodzi o dobranie roślin pod jałowce..miejsce półcieniste. W zamiarze częściowe ukrycie maty. Po głowie chodzi mi RH lub dereń.Czy dobrze kombinuję??

https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/106/1068384/original.jpg




Ja posadziłabym pomiędzy cisy Hicksil jako tło i tawułę z berberysami admiration lub liatrę violet z różnymi żurawkami.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
frezja 20:50, 30 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Dokładnie to nie wiem w tym momencie, ale ok. 1,5 m.Wysokość orientacyjna to 2-2,20.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Astrantia 21:01, 30 mar 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Wysokość ok 2m to sporo, będziesz miała łyso i przez większość roku smutno jak posadzisz same Rh - kwitną wcześnie. Kupiłabym Rh dorastające do min. 1,5m i jednak hortensję (inną odmianę niż masz po przeciwnej stronie - jest mnóstwo i ciągle pojawiają się nowe) taką do ok. 1,5m wys. I posadziłabym np. 3 Rh, 3 hortensje, 3 Rh, 3 hortensje itd. Nie wiem ile tam Ci starczy długości, a przed nimi coś niskiego - przed hortensjami bordowego rozchodnika okazałego, a przed Rh coś w kolorze jasnej zieleni, może funkie Fire and Ice? Chodzi o to żeby coś się działo przez cały rok i żebyś nie omijała tego zakątka z niechęcią...
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
frezja 21:25, 30 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Zmieszczą się tam 3-4 sztuki, obok z prawej rośnie magnolia i pod nią planuję azalie;może by zgrało z nimi.
Pomyślę o tej funkii.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
kamil_360 22:05, 30 mar 2016


Dołączył: 27 sie 2015
Posty: 103
cleared
____________________
Kamil Cel: podrasować własny ogród
frezja 22:21, 30 mar 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
kamil_360 napisał(a)
Witam!

W internecie znalazłem ciekawe zdjęcie hortensji i traw:
http://stylowi.pl/6158649

Zainspirowało mnie ono, i potrzebuję nazw gatunkowych i odmianowych przedstawionych roślin.

Czy jest ktoś w stanie je rozpoznać?


Z góry dziękuję za pomoc,
Kamil

To prawdopodobnie Hortensja Anabell albo...wynika to z tłumaczenia..kalina koralowa.Trawy nie znam.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Basienka 12:33, 31 mar 2016

Dołączył: 18 maj 2015
Posty: 103
Witajcie ☺

Czy mogę prosić o mały instruktaż cięcia bukszpane w kulę i stożek ?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies