Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Gardenarium 11:35, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jako sam żywopłot do patrzenia na niego - owszem, super to wygląda, gdy na dole jest trawnik, tylko weź i skomponuj tu przed nim coś - chyba że w szachownicę trzeba by sadzić. Kombinacja geometryczna niesymetryczna, moje ulubione powiedzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GINCO 11:55, 09 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2015
Posty: 9
Dokładnie
Dlatego może takie połączenie lepiej wykorzystać na odrębne nasadzenie ... ?
Jak napisałam poprzednio, taki żywopłot będzie zobowiązywał, pasować do niego będzie już tylko coś stonowanego. Ale można stworzyć super efekt
____________________
Gardenarium 12:14, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tylko na fragment ogrodu gdzie jest tylko to, albo rude turzyce przed żółtym a coś nawet niebieskiego przed burą pęcherznicą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margot939 08:21, 10 wrz 2015


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 5
Witam.
Chciałam jeszcze wrócić do tematu żywopłotu z pęcherznicy. W tym roku sama rozmnażałam sadzonki z gałązek od znajomej. Te które ładnie się ukorzeniły są juz w ziemi na docelowym miejscu. Problem jest tego typu, że póki co mają formę drzewka, gdyż nowe pędy boczne pojawiły się tylko w górnej części sadzonek. Czy jest szansa że na wiosnę zagęszczą się także na dole? Kiedy je ewentualnie można przyciąć?
____________________
Piorunek 21:07, 11 wrz 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Czy można stosować żywopłoty liściaste z iglastymi? Np. jeden bok działki pęcherznica drugi tuja szmaragd? Albo na bokach tarasu? Czy te lub inne połączenia dobrze wyglądają?
____________________
EJU 15:08, 16 wrz 2015

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 3
Jaki żywopłot nieformowany będzie ładniejszy za 8-10 lat z pęcherznicy Red baron czy Diabolo?
Gardenarium 09:20, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Margot939 napisał(a)
Witam.
Chciałam jeszcze wrócić do tematu żywopłotu z pęcherznicy. W tym roku sama rozmnażałam sadzonki z gałązek od znajomej. Te które ładnie się ukorzeniły są juz w ziemi na docelowym miejscu. Problem jest tego typu, że póki co mają formę drzewka, gdyż nowe pędy boczne pojawiły się tylko w górnej części sadzonek. Czy jest szansa że na wiosnę zagęszczą się także na dole? Kiedy je ewentualnie można przyciąć?


Przytnij nisko nad ziemią, 10 cm - wiosną podczas wiosennego cięcia krzewów. Marzec-pocz. kwietnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:22, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EJU napisał(a)
Jaki żywopłot nieformowany będzie ładniejszy za 8-10 lat z pęcherznicy Red baron czy Diabolo?


Z żadnej nie będzie ładny, bo to bardzo silnie rosnące krzewy i wyrosną z nich "prawie" drzewa. Pnie będą grube a w środku krzew będzie łysy. Gałęzie, które zdobią czyli końce gałęzi będą wysoko ponad płotem.

Za 10 lat będziesz je ścinać do ziemi, czyli odmładzać i ciąć od początku.

Lepiej tnij od razu, szkoda te 10 lat zmarnować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Margot939 19:27, 17 wrz 2015


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


Przytnij nisko nad ziemią, 10 cm - wiosną podczas wiosennego cięcia krzewów. Marzec-pocz. kwietnia.


Dziękuję za radę. To wychodzi na to że ciachnę praktycznie całą roślinkę, więc spytam jeszcze czy obciętą część mogę znowu ukorzeniać, bo marzec kwiecień to nie będzie miała jeszcze liści, da radę się ukorzenić?
____________________
Gardenarium 18:05, 18 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wsadź patyki do ziemi. Można spróbować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies