Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Gardenarium 16:44, 18 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko jest takie ciemne, przełam to żywotnikiem 'Aureospicata' lub 'Kórnik'. Albo ciętym, albo nie ciętym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 20:55, 19 paź 2016


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Wszystko jest takie ciemne, przełam to żywotnikiem 'Aureospicata' lub 'Kórnik'. Albo ciętym, albo nie ciętym.



Bardzo dziękuję za sugestię Pani Danuto.
Pozdrawiam.
peonia66 17:37, 21 paź 2016

Dołączył: 27 lut 2013
Posty: 24
Witam serdecznie,potrzebuje pomocy. Mam do ogrodzenia około 300 mb.działki na której zakładam mały sad jabłoniowy myślałam o posadzeniu tarniny i dzikiej róży. Do obsadzenia mam strone południową, zachodnią i północną Chciałam taki dziki,nieformowany żywopłot w którym np. ptaki będą miały gniazda, schronienie i pożywienie no i nie do sforsowania przez nieproszonych gości. Nie wiem tez jak długo musiałabym czekać na taki co najmniej 1,5 metrowy żywopłot. A może jakieś inne propozycje. Dziękuję.
Gardenarium 20:41, 21 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dzika róża się rozłazi, jest mocno inwazyjna przez swoje odrosty, jak z nią nic nie będziesz robić to wejdzie w sad.

Tarnina jest bardzo ciernista, sama możesz się zranić robiąc cokolwiek przy niej.

Ałycza podobnie i w dodatku potrafi wyrosnąć wysoko.

Klon polny, świdośliwa (ptaki się ucieszą), dereń biały, irga błyszcząca, tawuła wczesna. Przyjemne i ładne i nieekspansywne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
peonia66 11:37, 24 paź 2016

Dołączył: 27 lut 2013
Posty: 24
Serdecznie Pani dziękuję za szybką odpowiedź.Z dwóch stron pola zrobię żywopłot złożony z podanych przez Panią roślin będzie trochę koloru i drzewa zasłonią trochę od wiatru i ptaki też będą zadowolone.

Dziękuję i pozdrawiam.
renata_gardz... 11:39, 17 mar 2017


Dołączył: 09 wrz 2013
Posty: 10
Chciałabym uzyskać zwarty dwukolorowy żywopłot z tuj. Myślałam żeby to była tuja zielona i o odcieniu złotym żeby był kontrast. Chcę posadzić w proporcji 5 do 5. Mam do obsadzenia bok ogrodzenia o długości 70m. Proszę o radę jakie gatunki wybrać? o podobnym wzroście i wyglądzie. Wspomnę, że pierwsza myśl to była tuja Szmaragd jako zielony kolor i tuja Aureospicata jako ta złota. A może całkiem coś innego? Pomóżcie.
Gardenarium 14:09, 17 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak nie robi się żywopłotu, nasadzenia i ich długość różnicuje się w zależności od tego, co zasłaniasz, a jeśli szopa sąsiada będzie wymagała 10 sztuk to co, posadzisz 5 na 5 i tak przez cały ogród? Narobisz pstrokacizny. Żywopłoty projektujesz też do kącików, kompozycji przed nimi, czy wieje wiatr (zasłonięcie od niego).

Jak zrobisz kompozycje roślinne w ogrodzie?

Przecież ogród to nie tylko tuje dookoła, ale też drzewa co jakiś czas, elementy architektury ogrodowej. Planuj cały ogród, a żywopłoty do tych planów dorabiaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tizen 14:28, 19 mar 2017

Dołączył: 19 mar 2017
Posty: 1
Witam, podczytuje forum od dawna a teraz narodziła się w mojej głowie wątpliwość, która spać mi nie pozwala.

Wczesną zimą zamówiłam sobie sadzonki derenia z gołym korzeniem. Dereń ma stworzyć żywopłot przy siatce. Zamówiłam derenie Sibirica i Flaviramea po 50 szt. Do obsadzenia mam bok o długości ok 40m. O ile jesienią patrząc na miejsce, gdzie ma rosnąć ten żywopłot wszystko mi pasowało o tyle teraz mam poważne wątpliwości. Ogród dopiero powstaje - dom się buduje i powoli, obrzeżami robimy delikatne nasadzenia. Te 40 m jest jakby podzielone na dwie części - w pierwszej części nie planuję nasadzeń tuż przed żywopłotem, z racji tego, że będzie tam podjazd raczej będą pojedyncze nasadzenia lub rabaty "wysepki". W drugiej części tej linii ogrodzenia istnieją już rabaty, dla których derenie będą tłem. Na rabatach rosną piwonie, miskanty, hortensje bukietowe i pustynniki. Zastanawiam się jak posadzić te moje derenie - mieszać kolorystycznie czy podzielić "na pół" i w górnej części posadzić 50 szt Sibirici a w dolnej, jako tło rabat Flavirameę? Pewnie na dniach już do mnie dotrą sadzonki, dlatego tak intensywnie o tym myślę.
Adam_ 12:54, 20 mar 2017


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Witam

Sytuacja chyba patowa ale nie było inne możliwości by wcześniej posadowić krawężnik... Teraz, posadzony w zeszłym roku żywopłot z grabu jest poniżej gruntu, który się pojawi po drugiej stronie krawężnika. Pytanie do doświadczonych ogrodników - przesadzić po uzupełnieniu ziemią czy zostawić i czymś obsypać ? Ale chyba drugie rozwiązanie nie wchodzi w grę bo graby zgniją (?).

Gardenarium 17:45, 20 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
tizen napisał(a)
Witam, podczytuje forum od dawna a teraz narodziła się w mojej głowie wątpliwość, która spać mi nie pozwala.

Wczesną zimą zamówiłam sobie sadzonki derenia z gołym korzeniem. Dereń ma stworzyć żywopłot przy siatce. Zamówiłam derenie Sibirica i Flaviramea po 50 szt. Do obsadzenia mam bok o długości ok 40m. O ile jesienią patrząc na miejsce, gdzie ma rosnąć ten żywopłot wszystko mi pasowało o tyle teraz mam poważne wątpliwości. Ogród dopiero powstaje - dom się buduje i powoli, obrzeżami robimy delikatne nasadzenia. Te 40 m jest jakby podzielone na dwie części - w pierwszej części nie planuję nasadzeń tuż przed żywopłotem, z racji tego, że będzie tam podjazd raczej będą pojedyncze nasadzenia lub rabaty "wysepki". W drugiej części tej linii ogrodzenia istnieją już rabaty, dla których derenie będą tłem. Na rabatach rosną piwonie, miskanty, hortensje bukietowe i pustynniki. Zastanawiam się jak posadzić te moje derenie - mieszać kolorystycznie czy podzielić "na pół" i w górnej części posadzić 50 szt Sibirici a w dolnej, jako tło rabat Flavirameę? Pewnie na dniach już do mnie dotrą sadzonki, dlatego tak intensywnie o tym myślę.


Na pewno nie mieszać, ale wypadałoby coś pokazać z ogrodu.

Ja w każdym razie nie umiem udzielić dobrej porady na podstawie tej informacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies