Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Gardenarium 18:08, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ten wątek jest do prezentowania pomysłów na żywopłoty mieszane. Mogą być iglaste różne kolory, iglaste i liściaste.

Jako wskazówka jakie rośliny stosować, polecam lekturę artykułów o żywopłotach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

oraz wątki pod tagiem zywopłoty

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=%C5%BCywop%C5%82oty&search_in=topics&commit=Szukaj

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BAZIA 18:09, 10 cze 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 5

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

W projekcie mam tak ( idąc od tej strony, jak jest zdjęcie zrobione, od początku tego brzydkiego muru):
- thuja Litomysl-6 szt., następnie
- swierk serbski- 1 szt.
- swierk posp. -1 szt., a przed nim
- forsycja okazała -2 szt.
- Sosna czarna - 1 szt.
- thuja Litomysl- 1 szt.
- lilak pospolity-3 szt.
- thuja litomysl - 1 szt.
- kosodrzewina Pinus mego v.mugas-1 szt.
- swierk posp.-1 szt
- lilak posp.-3 szt
- brzoza brodawkowata -1 szt., a pod nia
-forsycja okazała -2 szt, następnie
-jadła kaukaskich -1'szt.
- swidosliwa -3 szt. ( tworzy narożnik działki)
U nas w okolicy nigdzie nie znalazłam thuji Litomysl. Jeszcze nie zaczęłam przygody z nasadzeniami, ale zdążyłam sie zorientować, ze Trojmiasto jest ubogie w szkółki.







Gardenarium 18:10, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Układ roślin mnie się nie bardzo podoba, za dużo tutaj jest gatunków narobione na przemian, jakby przypadkowo ktoś z katalogu wybierał i wsadzał w projekt:, a w ogóle nie lubię sosen, bo brzydko wyglądają i smętnie jak gubią igły.

Co Ci da jedna kosodrzewina? Bo jej nawet nie będzie widać w tej przeplatance.I tyle lilaków, jakby ktoś nie miał pomysłu co posadzić, tutaj świerk, dwa lilaki, tuja, jeden lilak itd.

Przepraszam za krytykę ale mnie się nieco jeży na głowie że takie nieciekawe są rośliny w Twoim projekcie. I niespodziewanie taki "kwiatek" pstrokata - tuja Litomyśl, skąd akurat się wzięła jedna ?

Brzoza brodawkowata.. ? są inne ładniejsze choćby Betula jacquemontii lub Betula "Fascination' - po co zwykła brzoza u pasjonatki ogrodów - mnie się zdaje. że z tego układu roślin powinnaś zrezygnować.

Coś mnie dziś naszło na krytykę, ale to będzie brzydkie niestety nasadzenie. I smutasy same.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BAZIA 18:11, 10 cze 2013

Dołączył: 28 maj 2013
Posty: 5

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Żywopłot strzyżony iglasty inny niż cis

Danusiu,

bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Nie mam jeszcze swojego wątku.
Zupełnie załamałam się swoim projektem.





Gardenarium 18:12, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To Twój projekt? Nie martw się, nie masz doświadczenia więc skąd niby masz wiedzieć? Załóż swój wątek, pokaż zdjęcia, chętni do pomocy się znajdą, a ja przeniosę te posty powyżej do nowego wątku o żywopłotach mieszanych. Dobrze? Głowa do góry. Schematy już masz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 18:58, 10 cze 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Zaznaczam sobie ten wątek
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Topola 17:30, 30 cze 2013


Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 233
A u mnie taki; wymieszane dwa kolory pęcherznicy:
____________________
Już nie działka - już ogród (u Topoli)
beta 17:51, 30 cze 2013


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ja też sobie zapisuję
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Luckaa 23:07, 04 wrz 2013


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A mi się marzy wzdłuż ogrodzenia niski żywopłot, tak ze 40cm, żeby zasłonił mi betonowy cokolik, i ppytam, z czego moge zrobić, coś zimozielonego napewno, myśle o tzrmielinie, ale nie emeraldgold, podoba mi sie gaiety, jest możliwe wogóle stwotrzenia ładnego kwadratowego żywopłotu strzyżonego?
____________________
Lucyna
Sebek 17:46, 05 wrz 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ta Gaiety przemarza.....Nie lepszy bukszpan? Albo cis?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies