Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

zeta 22:48, 16 kwi 2015

Dołączył: 22 sie 2012
Posty: 46
Proszę o komentarz, co myślą Państwo o takim mieszanym żywopłocie: 6 tuj szmaragd, 3 tuje janed gold, 4 tuje szmaragd, jodła górska compacta. taki schemat powtarza się w sumie trzy razy. Przed tujami planuje już jednorazowo posadzić np. dereń elegantissima, trzy sztuki tuja aurea nana i z czasem inne rośliny. Jak żywopłot stanie w takiej wersji to pewnie będzie mi łatwiej zaplanować ten drugi rząd roślin. Będę wdzięczna za komentarz
____________________
Gardenarium 07:23, 17 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taka powtarzalność kiepsko wygląda, kiepsko też potem projektuje się to co przed zywopłotem. Tam powtarzalność, niższe piętro nie wiadomo co zrobić, czy powtarzać czy nie. To najgorsze z mozliwych propozycji. Albo cały bok z jednego gatunku, a inny płot innym gatunkiem albo bez takiego mieszania co kilka sztuk to samo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
safikey 19:30, 17 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
mój żywopłot z pęcherznic wygląda na dzisiaj tak, właśnie został podcięty:





kilka dni temu wyglądał tak:




i tak od kilku już lat
zupełnie bezpoblemowy i zawsze ładnie wygląda
polecam
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Karol99 19:35, 17 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Jak dla mnie prześliczny
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
safikey 19:42, 17 sie 2015


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Karol99 napisał(a)
Jak dla mnie prześliczny



Karol masz rację
i choć jest dalej od domu to zawsze jest ozdobą z okna
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Gardenarium 11:11, 30 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pomarancza napisał(a)
Jaki żywopłot da się posadzić pod brzozami?? Tuje potrzebują mieć wilgoć, a brzoza wodę wypije...

Pomyślałam o jałowcach - pasowałyby klimatem do nasadzeń bo chce tam zrobić wrzosowisko - ale odradzacie, bo chorują. To co innego zniesie towarzystwo brzóz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 11:11, 30 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Może ligustr? Ale i tak podlewanie jest niezbędne.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Pomarancza 20:10, 06 wrz 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Danusiu, jak się ma moje pytanie do tematu o żywopłotach mieszanych?? Nie rozumiem, czemu przeniosłaś mój post.

Karolu, dziękuję za odpowiedź - jedyną jak dotąd. Ligustra nie chcę, nie lubię.

____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gardenarium 07:44, 09 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dlatego przeniosłam bo założyłaś całkiem nowy wątek, a wątków o żywopłotach mamy multum i nazwę wątku zrobiłaś jako pytanie. Tak nie może być.

Jeśli nie żywopłot z jałowca to co? to nie jest właściwy, pomagajacy w czytelności forum (a o to mi chodzi przecież) tytuł wątku W takim razie gdzie mam go przenieść? Do żywopłotów iglastych? Na twoje pytanie równie dobrze można odpowiedzieć: z buka, grabu itd, a to są żywopłoty liściaste. Karol podpowiedział że ligustr... więc wybrałam dobry watek - żywopłoty mieszane.

W każdym razie ten wątek z pytaniem w tytule nie może zostać. I będzie w mieszanych z racji takiej, że odpowiedź jest "ligustr". Tak mi podpowiedział zdrowy rozsądek aby przenieść tutaj.

Przeczytaj art. o żywopłotach i tam masz masę propozycji do wyboru bez konieczności tworzenia całkiem nowego wątku

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/368-sadzenie-zywoplotow-lisciastych-z-nagimi-korzeniami

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele

a tu masz do wyboru 4 wątki, wystarczy je przeczytać, propozycje były wymienianę tyle razy, że można z tego coś przecież wybrać

http://www.ogrodowisko.pl/forum/search?utf8=%E2%9C%93&q=%C5%BCywop%C5%82oty&search_in=topics&commit=Szukaj

Jeśli nie żywopłot z jałowca to co?

- świerk
- tuje w wielkim wyborze i wielu kolorach
- cyprysiki żółte lub sine
- choina kanadyjska

a z liściastych buk, grab, irga błyszcząca
Lub mieszane 5 tui, 7 świerków, 10 choin.

Pytanie jest nieprecyzyjne, zupełnie nie kwalifikuje się na całkiem nowy wątek, bo odpowiedzi są już w wątkach istniejących o żywopłotach i wybór oraz odpowiedź na swoje pytanie już w nich masz.
-
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GINCO 09:57, 09 wrz 2015


Dołączył: 08 wrz 2015
Posty: 9
Topola napisał(a)
A u mnie taki; wymieszane dwa kolory pęcherznicy:


Już dużo czasu upłynęło od wpisania tego posta, ale muszę odpowiedzieć
Takie zestawienie dwóch odmian Physocarpus jest genialne. Połączenie roślin w kolorach złotych i bordowych jest bardzo wyraziste, dlatego 'Luteus' i 'Diabolo' komponują się przesuper
Polecam również połączenie purpurowego i złotego Berberysu.
Trzeba tylko uważać, aby nie zrobić zbyt dużego misz-maszu, bo można 'przedobrzyć'.

Nawiązując do tematu wątka - żeby nie było, że spamuję - podam kilka propozycji żywopłotów nieformowanych, które mnie zawsze oczarowują:

1) Pyracantha coccinea (Ognik szkarłatny)
2) Syringa vulgaris (Lilak pospolity)
3) Spiraea vanhouttei (Tawuła van Houtte'a)

Pozdrawiam!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies