Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Gardenarium 17:46, 20 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adam_ napisał(a)
Witam

Sytuacja chyba patowa ale nie było inne możliwości by wcześniej posadowić krawężnik... Teraz, posadzony w zeszłym roku żywopłot z grabu jest poniżej gruntu, który się pojawi po drugiej stronie krawężnika. Pytanie do doświadczonych ogrodników - przesadzić po uzupełnieniu ziemią czy zostawić i czymś obsypać ? Ale chyba drugie rozwiązanie nie wchodzi w grę bo graby zgniją (?).



Doświadczony ogrodnik mówi, wyrzucić czym prędzej szmatę-plastik, bo zabija rośliny. Graby zgniją prędzej od szmaty niż od czegoś innego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 09:53, 21 mar 2017


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)


Doświadczony ogrodnik mówi, wyrzucić czym prędzej szmatę-plastik, bo zabija rośliny. Graby zgniją prędzej od szmaty niż od czegoś innego.


Dziękuję za odp. Szmata zniknie ale czym wypełnić przestrzeń do właściwego poziomu? Nadsypać ziemi czy żwiru o grubszej frakcji czy mniejszej?
Gardenarium 07:08, 22 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podnieść graby i dosypać kompostu. A co potem na wierzch jako ściółkę, wybierz sam co chcesz. I co pasuje do reszty ogrodu. Najlepiej korę.

Masz tutaj wybór co możesz wybrać

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam_ 11:24, 22 mar 2017


Dołączył: 15 kwi 2016
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Podnieść graby i dosypać kompostu. A co potem na wierzch jako ściółkę, wybierz sam co chcesz. I co pasuje do reszty ogrodu. Najlepiej korę.

Masz tutaj wybór co możesz wybrać

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/379-sciolkowanie-w-ogrodzie


Dziękuję za odpowiedź Pani Danuto.
mgar 13:52, 22 mar 2017

Dołączył: 29 gru 2016
Posty: 6
A z czego zrobić żywopłot, aby stał się on schronieniem dla małych ptaków? Wróbelków itd?
Czworolistkowa 10:11, 18 maj 2017

Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 4
Czy derenie czerwone i rozłogowe można teraz ciąć ???
Za jakiś czas mąż rozpocznie roboty przy budowie płota, przy którym rosną obecnie derenie. Co robić???
Można je związać ?
Gardenarium 23:07, 19 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz nie można ciąć, tnie się w marcu, zanim wypuszczą liście. teraz to już nie tnij, chyba, że musisz. Ale będą brzydko wyglądały.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Czworolistkowa 13:23, 22 maj 2017

Dołączył: 27 kwi 2017
Posty: 4
Danusiu dziękuję, ale się cieszę, że mi odpowiedziałaś
bardzo cię lubię i podziwiam
karolla1986 09:45, 26 maj 2017

Dołączył: 26 maj 2017
Posty: 3
Witam.
Zwracam się do Państwa o pomoc. Mamy sporą działkę.W tym roku postanowiliśmy w miarę możliwości posadzić najwyższe partie drzew i krzewów by powoli tworzyć żywopłot.Zależy nam baaardzo na żywopłocie mieszanym, nieformowanym. Mam jednak problem została nam jeszcze jedna prosta od frontu i nie wiem czy obsadzać ją nowymi odmianami czy pozostać przy tym co już mamy na pozostałych prostych naszej sporej działki.

Na zdjęciu A jest właśnie miejsce, z którym mam problem. Nie chciałabym sadzać zbyt szeroko drzew, gdyż jak widać niedaleko znajduje się oznaczona na zdjęciu czerwonym krzyżykiem studnia, którą mamy jeszcze zamiar jak najdłużej użytkować więc w przyszłym roku chciałabym stworzyć tam wyspę z wkomponowaną tam studnią.


Od już zaadoptowanego narożnika chciałam posadzić świerk srebrny,a później około 14 metrów pozostanie na tuje Kórnik, która docelowo ma w przyszłości z pergolą stworzyć wejście do ogrody od strony frontowej.

Ziemia jest raczej sucha. Stanowiska słoneczne. Wiatr potrafi być spory.

Pozostałe zdjęcia dodaję poglądowo by pokazać co znajduje się już na ogrodzie.

Zdjęcie C - tuja Kórnik, zdjęcie D- świerki oraz tuje Gold, zdjęcie E- około 25 metrów tuje szmaragdy.




Gardenarium 09:54, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie doradzę bo nie moja bajka i nie moje polecane rośliny. Nie jestem zwolenniczką az takiego mieszania roślin które mają stanowić tło. Powstanie typowy misz-masz do przewalenia zaraz po zrobieniu. Tak myślę.

Pomyśl już teraz, co będziesz sadziła przed żywopłotem i w jakim układzie, gdy już będzie mieszany żywopłot, w dodatku nieformowany?

Świerka kłującego (srebrnego) nie sadź, to wielkie drzewo i potrafi w rok zgubić wszystkie igły, jak dostanie przędziorka, a jak będzie miał 20 metrów to jak go opryskasz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies