Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Lukasz2013 20:54, 11 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Łukaszu zapraszam do siebie na kawkę jak będziesz u Gosi w odwiedzinach, mieszkamy jakieś 2 km. od siebie. Liczę na miłe spotkanie może jeszcze w tym sezonie. Pozdrawiam
Luki 21:02, 11 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
BusyBee ja pokazuje i polecam takie żurawki, któe u mnie dobrze rosną, tych z czarnej listy już na pewno nikomu nie polece i prawdopodobnie wywale nawed u siebie
Berry Smothie to również piękna żurawka, która bardzo dobrze i jeżeli Ci się podoba to kupuj i sadź w słońcu rośnie bardzo dobrze jak przy każdej żurawce jakiś starszy listek od czasu do czasu będzie trzeba oberwać, ale to normalka

Łukasz bardzo możliwe, że jeszcze się we wrześniu wybiore, więc z chęcią skorzystam z zaproszenia
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Lukasz2013 21:05, 11 wrz 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Luki napisał(a)
BusyBee ja pokazuje i polecam takie żurawki, któe u mnie dobrze rosną, tych z czarnej listy już na pewno nikomu nie polece i prawdopodobnie wywale nawed u siebie
Berry Smothie to również piękna żurawka, która bardzo dobrze i jeżeli Ci się podoba to kupuj i sadź w słońcu rośnie bardzo dobrze jak przy każdej żurawce jakiś starszy listek od czasu do czasu będzie trzeba oberwać, ale to normalka

Łukasz bardzo możliwe, że jeszcze się we wrześniu wybiore, więc z chęcią skorzystam z zaproszenia


Super. Ja wybieram sie do Gosi w przyszlym tygodniu, dajcie znać jak ustalicie jakąś date.
BusyBee 21:15, 11 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Luki napisał(a)
BusyBee ja pokazuje i polecam takie żurawki, któe u mnie dobrze rosną, tych z czarnej listy już na pewno nikomu nie polece i prawdopodobnie wywale nawed u siebie
Berry Smothie to również piękna żurawka, która bardzo dobrze i jeżeli Ci się podoba to kupuj i sadź w słońcu rośnie bardzo dobrze jak przy każdej żurawce jakiś starszy listek od czasu do czasu będzie trzeba oberwać, ale to normalka

Łukasz bardzo możliwe, że jeszcze się we wrześniu wybiore, więc z chęcią skorzystam z zaproszenia


Wszystkie przez Ciebie polecone już wydrukowane dopisuję jeszcze berry i...jutro polowanie

Dziękuję i pozdrowionka
____________________
U BusyBee w ogródku...
Luki 21:26, 11 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Jako, że ostatnia rabata troszke słabo wyszła to kilka może ciekawszych newsów.

Dotarła paczuszka z cebulami, troszke sadzenia będę miał z krokusami i straymi szafirkami kilka setek cebul , ale jestem bardzo zadowolony, oby wszystko się zgadzało.

Jade jutro też odebrać od kogoś ze wsi wykopane metrowe bukszpany bo ktoś chce się pozbyć... takie niecięte miotły, ale może coś się da z tego 'wyczarować' sekatorem.

Zamknąłem też wszystkie sprawy formalne z poprzednim semestrem i zamierzam wykorzystać te ostatnie wolne 20 dni na kilka wyjazdów i już w niedziele zaczynam od Wrocławia no ale ten wyjazd niestety nie ogrodowy.

No i jeszcze troszke przesadzania mnie czeka i przygotowanie gleby na ostatnią rabate w ogrdzie, która będzie jak do tej pory największa. Plan jest gotowy i po krótce przedstawie wizje.

Kształt litery L ujęty w fale, w plecach rabaty będzie żywopłot grabowy, w jednym ramieniu 'eLki' będzie 5 brzóz 7 kulek bukszpanowych, rozchodniki, hosty, tawułki, drugie ramie to przechodząca od brzozowej części rabata bylinowa z pysznogłówkami, jeżówkami, trawami, floksami, i innymi bylinami utrzymanymi w tonacji czerwono fioletowej może z dodatkiem intensywnego różu... żółty nie będzie miał tutaj miejsca. Do tego obwódka z żurawek, ale w innym wydaniu jakiego jeszcze nie było

No i na koniec zostawiam dwie fotki ze spaceru nad rzeke 200 metrów od domu


I na chwilke...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 21:43, 11 wrz 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz jakie fajne uśmiechnięte towarzystwo miałeś
To kiedy ta kawka?
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
08:59, 12 wrz 2014
Nasycam oczy barwami u Ciebie Niesamowite masz rabaty.
Pozdrawiam
Viola 09:42, 12 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Oj, już się nie mogę doczekać, brzozy, bukszpany, tawułki.... Ach, aż mi ślinka pociekła
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
KonradJot 10:04, 12 wrz 2014

Dołączył: 17 paź 2013
Posty: 19
Witam Łukasz

miałbym do Ciebie prośbę o dopasowanie u mnie żurawek i coś przy liliowcach. Wiem, że jesteś specem od tych roślinek w szczególności. Podaję linka: http://www.ogrodowisko.pl/watek/3906-poczatki-ogrodu
Pozdrawiam
____________________
Konrad Początki ogrodu
Luki 20:41, 12 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agnieszko przepraszam, że pominąłem twój post, ale przeczytałem.
Dziękuje bardzo z miłe słowa. Przesadzania nigdy się nie obawiam mimo tego, że moja ziemia bardzo się osypuje z korzeni. Trzeba przed planowanym przesadzeniem dobrze podlać rośliny, wykopać z dużą bryłą korzeniową i dbać o mocno wilgotne podłoże przynajmniej przez kilkanaście dni po przesadzeniu, przesadzałem w zeszłym roku tak 20 letnigo bukszpana i nic mu nie jest
No żurawki troszke drogie są, ale gdybym miał kupować i sugerować się cenami jakie są w internecie nigdy nie miałbym takich ilości. Miałem szczęście, że znalazłem blisko szkółke z olbrzymim wyborem i bardzo przystępnymi cenami... do tego troszke znajomości, wymiana z innymi kolekcjonerami, wygrany konkurs po drodze i przez 5 sezonów uzbierała się spora kolekcja.

Łukasz ja nic nie obiecuje ale damy znać.

BusyBee przyjde zobaczyć czy coś ciekawego upolowałaś

Gosiu gdybym ja lubił jeździć samochodem to bym co chwile nękał wiele osób odwiedzinami ale że bardzo nie lubie jeździć to muszę się psychicznie do tego zmuszać Muszę zweryfikować plany, ale chciałbym po drodze wstąpić do Kapisa jeszcze zobaczyć bo nie byłem nigdy ... myśle nad przyszłą sobotą.

Aniu bardzo mi miło

Violu plany mam ambitne, ale wykonanie zależne jest od wielu czynników, ale będę dąrzyć do jak najszybszego wykonania i zakończenia tej rabaty w sierpniu przyszłego roku Dzisiaj odkryłem piękne i duże graby na żywopłot w mega super cenie... bo te zamawiane przez all wiosną to totalna porażka, nawet połowa się nie przyjęła, a reszta to takie miernoty... zmarnowane pieniądze. Już się nie moge doczekać jak posadze taki ponad metrowe okazy

Konrad zaraz pójde zobaczyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies