Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

boguslawa_ma... 20:41, 15 wrz 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Łukasz a ja myślałam,że ty wogóle nie masz problemu z rabatami,a ten stożek
ładny ja też szukam stożka ale z buszpanu ,robię nową rabate i trochę podpatruje u ciebie
Powiedz mi czy żurawki lepiej dzielić teraz czy na wiosnę?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Luki 21:15, 15 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Irenko to jak następnym razem będę coś pisał napisze ostrzeżenie o zaopatrzeniu w usteczki, ale skąd miałem wiedzieć, że wywołam takie reakcje Tak swoją drogą moja mama też Irenka
Takie gdybanie jest najlepsze i mącenie też bo można wtedy pomyśleć i zobaczyć czyjeś spojrzenie i zbierając to wszystko razem coś wymyślić, a mam teraz nad czym dumać bo jak teraz patrze na przerabiane w tym roku rabaty to kilka błędów niestety popełniłem, a wszystko to przez brak konkretnego planowania

Kasiu ogromnie mi miło że tak myślisz. Co do płotu to ty chyba mnie dobrze rozumiesz, że chce go zasłonić, za dwa lata posadzone bluszcze i winobluszcze będą w końcu widoczne, a beton będzie tylko lekko widoczny w szczelinach między liścmi taką mam nadzeję

gardeny chilke mi zajęło zanim skojarzyłem o co chodzi z OOL
Pomysł z hortensjami mi się podoba i to nawet bardzo.

Paweł tego ambrowca to ja pamiętam i z chęcią bym takiego przygarnął, ale lepiej wole nie wiedzieć jakie cyferki widniały na tabliczce
Tuje będą przesadzone i zstanie pusta rabata.. może wtedy będzie łatwiej na to spojrzeć, a jakieś drzewko chce tam koniecznie posadzić.

Bogusiu mam problemy i to spore bo najleoiej napchałbym tam bylin, ale jak tuje znikną to nie będzie nic zimozielonego i nie będzie to dobrze wyglądać przed dośc długi okres.
Stożki w naszych okolicach dośc trudno jest jednak znaleźć, a to co u żurka osiąga nienormalne ceny.
Ja żurawki dziele od kilku lat jesienią z 95% powodzeniem, wiosennego dzielenia nie lubie i żurawki gorzej po nich startują tymbardziej jeżeli wykopujemy odrywamy kilka sadzonek i reszte wsadzamy na swoje miejsce.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mille 21:33, 15 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Nie mogę się napatrzeć na te 3 kulki na pniu. toż to jakaś kobitka.. rośnie Czy ona ma dwie nóżki czy ja źle widzę? Boska jest. Koniecznie pokaż z bliska Zastanawiam sie czy to bardziej baletnica czy miłośniczka cukierni

Stożek też perfekcyjny.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Luki 22:04, 15 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mileno ja to nazywam otyłym bałwanem i tak, rośnie na dwóch nóżkach. W sumie to miały być tylko dwie kulki, ale w zeszłym roku pod moją nieobeconść wyrósł bardzo silny i gęsty pęd ponad dugą kulke i jakoś szkoda było mi go wyciąć, a teraz wygląda troszke śmiesznie
Zrobie jutro świeże zdjęcie

No i sprostowanie jest konieczne, stożek nie jest stożkiem tylko ostrosłupem
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:25, 15 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Specjalnie powiększyłem zdjęcie żeby cenę z tabliczki odczytać Jest jesienna wyprzedaż i z 475 przecenili na 380. Nie wiem czy to dużo jak na takie drzewo?

Szkoda, że to centrum ma tylko takie duże okazy...
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Mala_Mi 09:00, 16 wrz 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Podziwiam przycięte tuje.. idealne...
Nie doktoryzuję sie co poprawić.. bo do tego trzeba przemyśleń.. czasami nawet osoby bez zacięcia do ogrodu mogą wpaść na genialny pomysł

Czy żurawki któym będzie obrywać sie od razu kwiaty nie będą sie tak wypiętrzać? I tak starzeć?
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Matka 09:02, 16 wrz 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
O własnie, tez chciałabym to wiedzieć z żurawkami, bo ja obrywam u swoich stale kwiaty...ale tylko dlatego, zeby szło w liść
____________________
U Matki
Mille 09:12, 16 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Luki napisał(a)
Mileno ja to nazywam otyłym bałwanem


Nie no,bałwan na nóżkach? Widział Ty bałwana?


Ile razy w sezonie tniesz te tuje i kiedy istatni raz?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Luki 09:39, 16 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Paweł za takie okazałe drzewo niby to nie dużo i jeszcze z tego co widać dobrze utrzymane, ale jak dla mnie jednak za dużo długo potrwa zanim tak drogą jak dla mnie rośline kiedyś sobie sprawie.
Ostatnio widziałem u mnie w CO piękne platany wysokie na 5 metrów, a na górze uformowane były na płasko w kształcie koła, zjawiskowo to wyglądało, ale 3,5tyś też robiło wrażenie

Aniu tuje z jednej strony są moją dumą bo wyprowadzone z prawdziwych pachruszczy, ale d rugiej do niczego mi nie pasują i przesadze je na sam początek ogrodu...przynajmniej nie będę ich miał na widoku z okien

Co do żurawek trudno powiedzieć, ale wiem na pewno, że te z obrywanymi kwiatostanami ładniej przyrastają, a u niektórych odmian kwiaty wręcz psują cały pokrój żurawki.
Z moich obserwacji wynika, że żuraweczki jednak starzeją się o wiele wiele wolniej, a mógłbym powiedzieć, że nawet wcale, ale wybór jest jednak troszke mniejszy jednak prawie każda kolorystyka w tych niespełna 20 dostępnych odmianach się znajdzie.
Starzenie się większości żurawek to niestety ich największy minus i czasem trzeba kępę całkowicie podzielić, aby uratować ładne sadzonki.

Bogda dobrze robisz, a na reszteopisałem wyżej

Mileno tuje są już na tyle gęste, że przyrosty są bardzo równe i nawet dłużej niecięte nie tracą uroku, ale tne je do 3 razy w roku. Wiosną delikatna korekta, w czerwcu bardziej drastycznie i w sierpniu znowu korekta. Tnie się bardzo prost b w większości to proste ścianki, jedynie przy kulkach trzeba więcej razy stanąć z daleka i popatrzeć
A bałwana tom widział i to nie raz
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
gardney 09:56, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Luki ja swoje hortensje kupiłam za 50 zł, a i myślę że cierpliwi mogą sobie wyprowadzić taki krzew bo pień składa się z 3-4 gałęzi spiętych ze sobą i prostowanych za pomocą kijka bambusowego, pewnie za jakiś czas gałęzie zgrubieją i nie będzie trzeba ich podpierać tak jak ja to zrobiłam. No ale niestety to nie zimozielone
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies