Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 20:49, 13 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewelino u siotry tylko niepełne nasadzenia w donicach na tarasie, a z ogrodem trzeba poczekać do przyszłego roku, ale też spektakularnych efektów nie będzie bo głównie powstanie podjazd do garażu, obrzeża rabat, żywopłoty i większe drzewa. Jak to się uda zrealizować będzie bardzo dobrze
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:18, 15 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Udało się tycinke odetchnąć od spraw domowych i wypada wpaść w kolejny wir pracy
Mam poważną sprawe bo moja mamunia co jest rzadko spotykane wpadła na genialny pomysł i ciekaw jestem co o tym sądzicie i proszę o porady i sugestie.

Mianowicie na pewno niektórym obiło się o uszy, że bardzo nie lubie tego fragmentu rabaty bo nie ma co tu dosadzić, aby było ładnie, a np na trawy jest tutaj za dużo cienia do czerwca i zanim by dobrz ruszyły byłby lipiec.
Pomysł jest taki aby przenieść te 3 nieszczęsne cięte tuje...

i posadzić na początku tej rabty(również znienawidzona) na samym początku działki w równych odległościach, a miedzy nimi posadzić miskanty ML, które miałyby tu wystarczającą ilość słońca i oczywiśćie 'podpisać' rabate żurawkami. Oczywiście wtedy linia rabaty ulegnie zmianie.

małych iglaczków już nie ma, a linia rabaty ulegnie zmianie i troszke się powiększy
Pozostanie wtedy jedynie problem z rabatą, która zostanie osamotniona z tuj.

Rabata ta jest na prawo od dużego bukszpana

a jak wygląda obecnie rabata widać na pierwszym zdjęciu.

Z chęcią posadziłbym tam jakieś drzewo (nie może rosnąć wysokie bo linie energetyczne są nad ogrodzeniem) i do tego bylinowe wypełniacze, chociaż myślałem też nad berberysami... sam nie wiem. Może ktoś coś doradzi.
Szkoda, że nie ma doradców na miejscu.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
tabliczkazna... 11:55, 15 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Mam poważną sprawe bo moja mamunia co jest rzadko spotykane wpadła na genialny pomysł i ciekaw jestem co o tym sądzicie i proszę o porady i sugestie.


Posmarkałam się Jesteś niemożliwy Łukasz. Jak mój syn kiedyś tak na mnie gdzieś napisze, to będę go ganiać po wsi z widłami, hihi

A jeśli chodzi o typy drzewek, które mogłyby się u Ciebie sprawdzić to polecam Ci, przetestowane u mnie i naprawdę ładnie wyglądające śliwy dziecięce (mają bordowe przyrosty, pasowałyby Ci do tych Twoich szalonych zestawów i nie są wysokie )
Ostatnio też chodzą mi po głowie hakuro - to opcja jeszcze niższa - może też Ci się przydadzą.

A gdyby tak przełamać to wszystko białym elementem, to trzy brzozy regularnie przycinane do pożądanej wysokości? W dole odpowiednio dopasowane wypełnienia z trawek.
No tak sobie gdybolę, bo całości nie widzę

A w ogóle to pomyśl o dzielżanach. Ania74 pokazuje takie zdjęcia, że aż z ekranu wyskakują.
____________________
Marta
Tusiala 12:34, 15 wrz 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Przepiękne żurawiska
Łukaszu czy kwitnące teraz "patyczki" żurawek obciąć czy zostawić? Dodam, że dopiero kupiłam je w sierpniu i są nie dużych rozmiarów. Delta Dawn - jak poleciłeś i Obsidian.
dorciabe 12:42, 15 wrz 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Luki napisał(a)




łukasz z jakiej tujki zrobiłeś taki piekny stożek?
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Luki 14:23, 15 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marto a co ja moge na to, że w sprawach ogrodowych w domu doradców nie ma, a jak już ktoś coś poradzi to tylko iśc i się zakopać razem z krzakiem pod ziemie, a taka sytuacja z genialny pomysłem bardzo mnie zaskoczyła

Hakuro i ty sama od razu wykreśl sobie z listy bo to na prawde kiepska roślina, miałem kilka i częśc padła, a reszte wywaliłem z uśmiechem na twarzy
O śliwach musze poczytać bo spojrzałem na szybko i mnie zaciekawiły, a brzozy stanowczo za duże na te miejsce.
No, a dzielżany bardzo mi się podobają jednak to rabata bardzo na widoku i musi być coś dekoracyjnego przez dłuższy czas... trudno będzie coś tutaj wymyslić...

Marto(Tusiala) pamiętaj, że Delta Dawn nie zniesie patelni... w półcieniu już sobie łądnie poradzi (kilka godzin słonka dziennie) a co do kwiatków to wszystkie poobrywaj, niech rośliny idą w kępe i korzenie i nie wysilają się specjalnie na kwiaty.

Dorcia nie mam pojęcia jaka to jest tuja rosła dobre 10 lat jak nie wiećej w trawniku nie podlewana, bardzo żadka i zaniedbana.
W 2008/2009 chciałem te tuje wyrzucić, ale coś mnie podkusiło, żeby powycinać z nich coś i przez te 5 lata zrobiły się idealne jeżeli chodzi o kształt i gęstość.
Zobacz jak wyglądały w 2010 po 3 cięciu (no piesek niekulturalny się wypiął do zdjęcia )




Tak sobie myśle, że gdybym ich nie wycinał miałbym problem z głowy, a tak prawie 6 lat pracy szkoda jednak zmarnować, ale ubrać to w jakąs kompozycje to istna męka...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Milka 15:03, 15 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
No ja też się usmarkałam z tą mamą
sposób prowadzenia tych tui, zachwyca, ale niekoniecznie w tym układzie na rabacie, rzeczywiście o coś się ona prosi...
teraz wg mnie brakuje wyższego pietra, część strzelista, część kulista, może te śliwy i marikeny na pniu i potem do tego złota hakone All Gold, ciemne żurawki i złote, a do tego przy tych złotych konwalnik, powstałyby 3 kolory, różne faktury i piętra...też gdybam i mącę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasiek 19:40, 15 wrz 2014


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Luki napisał(a)
Najważniejsze, że rh i azalie dostały ogromnego oddechu, każdy z krzewów w pierwszej lini dostał dodatkowy metr miejsca...wczęsniej jeden był wrośnięty w drugi.
Na trawkowe wypełniacze zapewne za kilka lat braknie miejsca, ale do tej pory dziury by mnie drażniły


Wow - te żurawki dają taki efekt kolorowych dywanów jak łany kwiatów - kapitalne efekty nimi stworzyłeć. I ten płot betonowy u Ciebie wydaje mi się dużo ładniejszy niz u mnie
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
gardney 20:05, 15 wrz 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
Witam Łukaszu! Podczytuję twój wątek, też darzę żurawki szczególnymi względami Jestem z OOL więc, no powiedzmy nie tak daleko od Ciebie
Polecam Ci hortensje na pniu, ja kupiłam 3 w tym roku i są piękne. Moje to Rensun ale prawdopodobnie można tak wyprowadzić większość bukietowych. Nie dość że śliczne to pewnie bardzo wysokie nie urosną.
Sorki za jakość zdjęcia ale to z komórki, tak wyglądają a to pierwszy rok u mnie. Pozdrawiam!
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Pawlus 20:15, 15 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Na pewno jakieś nieduże drzewko fajnie tam pasuje. Miłorząb Mariken, ambrowiec Gumball (przepiękny okaz w centrum ogrodniczym u siebie widziałem, nawet zdjęcie pokazywałem).
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies