Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 17:42, 07 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mileno z tym przemyślane to nie do końca a reszte wspólnie przemilczymy

Marzenko bardzo mi miło czytać takie słowa od właścicielki idealnego ogrodu Porównanie tegorocznych zmian zrobie niebawem

Aniu niektórzy mówią, żeby dzielić wiosną, ale ja zdecydowanie wole jesienne dzielenie żurawek, ale najpóźniej do końca września, a najlepiej skończyć przed połową, muszą mieć co najmniej miesiąc póltorej na ukorzenienie

Jolu bardzo mi miło, wątek odwiedziłem Photoshopa nie używam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 18:20, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Luki napisał(a)
Miałem dzisiaj jakiś cięzki dzień... chyba typowe zmęczenie materiału, najzwyklejsze "żeby to mi się chciało tak jak mi się nie chce" ale pospacerowałem sobie po ogrodzie i przy okazji kilka zdjęć zrobiłem.
Tak patrząc dzisiaj na ogród dobrze, że posłuchałem słów Danusi, które napisała mi w zeszłym roku

"masz duszę kolekcjonera i rób zgodnie z sercem Nie musisz się stosować Ja też byłam kolekcjonerem kiedyś, ale jestem starsza, Zdążysz w zyciu wszystkie opcje ogrodnicze "przerobić"

Postanowiłem się wtedy tego trzymać przy okazji spróbować stworzyć ładny ogród z kolekcją roślin, a nie tylko kolekcje roślin i tak sobie myśle, że jestem na dobrej drodze i w kilku miejscach już mi się to udało.

Miejsce i perespektywa, z której jestem wybitnie zadowolony i za każdym razem gdy tędy przechodze mam uśmiech na twarzy






Swoją drogą jak tak patrze na Carexy to w przyszłym roku moje buksiki bęą w nich tonąć

Łukasz, właśnie w tych widokach u ciebie się rozkochałam. Cudowne kolory i wcale kwiatów nie trzeba.
Daleka droga, aby coś takiego osiągnąć.
____________________
Ogródek Iwony II
bdan 18:54, 07 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Luki napisał(a)





Swoją drogą jak tak patrze na Carexy to w przyszłym roku moje buksiki bęą w nich tonąć


Elegancja; a swoją drogę tez po Twojej sugestii nad carexsami w przyszłym roku u siebie myślę.
Czekam jeszcze aż wiosną zdasz relację jak poz zimie wyglądają
Jagodaa 19:04, 07 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ja tam żadnych niedociągnięć nie widzę, serio . Gęsto te szmaragdy masz, ja myślałam tak co 80cm ewentualnie posadzić, bo jeszcze się waham, czy szmaragdy... .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
tabliczkazna... 19:49, 07 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Łukasz, co sie martwisz. Jak wyrosną za wysoko, to albo sie obetnie, albo przesadzisz. Na razie jest pięknie i tym sie cieszmy, my- bo oglądamy ładne obrazki, Ty- bo mozesz sie cieszyć swoją robota
Przecież wiesz, ze i tak co roku cos będziesz i tak przesadzał


A czy mozesz, przy okazji u mnie na 57 rzucić okiem na Fire Chief'a. Zaczęły sie (10) dziwnie marszczyc i nie wiem czy one tak maja wyglądać czy cos im dolega.
____________________
Marta
Luki 19:53, 07 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ivonko w tym miejscu wiosną nic nie było stare nasadzenia zostały w 95% wyrzucone. Wszystko widoczne na tym zdjęciu powstało w wtym roku, a już niedługo pokaże zdjęcia przed i po tylko musze porządek w zdjęciach zrobić

Danusiu kilka w tym roku mi przeziomowało bo miałem posadzone w donicach i mam nadziję, że tą zime zniosą równie dobrze

Jagoda nawet Danusia radzi co 60 jeżeli będą posazone co 80 długo będziesz czekać na ich złączenie o ile zależy Ci na szczelnym zasłonięciu.
Ja swoje sadziłem 4 lata temu miały ok metr wysokości.

Marto to, że będę musiał przesadzać i rozsadzać bo zbyt się rozrośnie to pewniak ale ja już tak mam... sadze wszystko za gęsto
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
tabliczkazna... 19:59, 07 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
No i raźniej im A efekt jest od razu widoczny i nie czekasz sto lat, tłumacząc, ze ta tycia roślinka to za dwa pokolenia zmiecie dom, gdyż jest to siewka sekwoi
Rozsądna rozsada wskazana jest w warzywniku, ja to wiem już najlepiej. Litość podczas przerywania kończy sie zle
____________________
Marta
Iwk4 20:28, 07 wrz 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Łukasz, ja chcę taką fioletową żurawkę. Jest obłędna.
____________________
Ogródek Iwony II
Jadwiszka 20:42, 07 wrz 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Luki napisał(a)



co to za turzyce? zimowały już u Ciebie?Piękne zestawienie!
Jadwiszka 20:46, 07 wrz 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
Luki napisał(a)
M






cooo to za fioletowa żurawka? Shanghai może? cudna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies