Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 22:02, 12 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Pogadam sobie znowu...
No to ja już w tym roku kończe z cebulowymi i musze Janiny omijać szerokim łukiem... miałem kupić tylko czosnki, ale nie potrafiłem się powstrzymać.
No to mam do posadzenia, tulipany, czosnki Gladiatory, czosnki główkowate, krokusy, szafirki i lilie... razem kilkaset sztuk. Wiem, że to jak na O nie są duże ilości , ale ja na swoje uprzedzenie do cebul wiosennych wymagam solidnego leczenia


Przytachałem dzisiaj też takie pachruszcza bukszpanowe bo ktoś chciał wyrzucić... myślałem, że będą chociaż troszke ładniejsze, ale przez 10, albo więcej lat nie widziały sekatora.

Mógłbym zrobić z tego ekran 1,5x1,3m ale nie miałem gdzie tego posadzić. Podszedłem do tego na chłodno... padną to padną, urosną to urosną, nie zależy mi na nich jakoś specjalnie. Zabrałem sekator i nożyce i pociachalem baardzo mocno
Daje im dwa lata, jak ładnie będą się zagęszczać to będę miał kulki bukszpanowe na bardzo koślawych nóżkach, a jak nie to wyrzuce i tyle


Byłem też dzisiaj zobaczyć jak wygląda sprawa z grabami i za piątke będę miał taki miedzy 1-1,5 metra wysokości nawet niektóre ładnie zagęszczone i do tego kilka prościutkich 2 metrowych okazów też za piątke, fakt korony one nie mają, ale za kilka lat kto wie co z nich będzie Czyi ogólnie mówiąc jest szansa na porżadny żywopłot w krótkim czasie.

I na koniec trawkowo żurawkowo.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pawlus 22:06, 12 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Kurcze to ja jestem w tyle bo jeszcze ani jednej cabulki nie kupiłem.


Jak się przyjmą to będą ekstra kulki na pniu. Zazdroszczę takich za darmo.

____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Luki 22:16, 12 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Paweł w tym oku podszedłęm do sprawy szybko i zdecydowanie... zamówienie w Benexie zrobiłem na szybko w 15 minut bez zastanawiania

Bukszpanów na nóżce wyszło 5, ale 4 mają dwie nóżki i na dodatek tak krzywe, że aż strach patrzec , ale tak myśle, że dobrze się sprawdzą wsadzone w gęste rabaty ( o ile coś z nich będzie). Został mi jeszcze jeden duży i nie wiem co z nim zrobić bo kulki na pniu się nie da... jakiś bonsai by z tego był, ale po pierwsze nie lubie tego typu form, a po drugie musiałbym mieć dużo tymczasowego miejsca, którego niestety brak.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Viola 22:27, 12 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Bukszpany za darmo pierwsza klasa. A tego dużego może trawami podsadź? Nie wiem. Sam lepiej wymyślisz
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Viola 22:27, 12 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
A tulipki cudne - ładne kolorki wybrałeś
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Mille 22:56, 12 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Jak dla mnie te kulki całkiem nieźle się zapowiadają, chwilę zajmie im zagęszczenie, ale zobaczysz, za kilka lat będziesz się chwalił jaki to interes zrobiłeś Oby tylko się przyjęły. Ja miałam w ogrodzie bukszpanowy krzaczor nigdy nie cięty (o przepraszam - na Wielkanoc) i odkąd wziełam do ręki nożyce, sama nie wiem kiedy zrobiła się z niego fajna wielka kula na nóżce z rozgałęzieniem.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
BusyBee 00:32, 13 wrz 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Ale fajne zakupy Luki jutro pędzè do janiny, bo wszyscy na O cebulowo...
Z tymi Twoimi buksami to wyzwanie,....podziwiam

Szukałam dziś polecanych przez Ciebie żurawek i nic będę musiała z netu zamawiać, a nie lubię, bo nie ma pewności jakie przyjdą...

Pozdrowionka
____________________
U BusyBee w ogródku...
Madzenka 09:27, 13 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Super te zaniedbane bukszpany. Za dwa-trzy lata będą z nich piekne okazy. Ja lubię takie poczochrańce doprowadzać do formy.

Z tego jednego najbardziej poczochranego zrób nie bonzaj tylko okaz wielokulkowy. Zalinkuję Ci zaraz fotkę mojej inspiracji

http://media-cache-ak0.pinimg.com/600x/5c/e3/90/5ce3904e453c38b612880486f3813441.jpg
http://www.flickr.com/photos/12456031@N05/5700407315/sizes/l/in/photostream/
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 09:36, 13 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Violu tylko, że to taki poczochranieć bez urody... nie ma sensu, a co najważniejsze, gdzie ja to mam posadzić rabaty pękają w szwach, a musze gdzieś cebulowe upchnąć

Mileno wiem jak w 4 lata z brzydkiego krzewu zrobiłęm olbrzymią ładną kule... do cięcia mam cierpliwość jeżeli taki okaz nie jest na widoku... mam na zapleczu 20 małych bukszpanów, ż których wycinam kulki i stożki, kiedyś się przydadzą
Te, tóre przyniosłem muszą sie najpierw przyjąć bo korzenie bardzo obcięte... bynajmniej płakać nie będę

BusyBee u mnie jak na złośc były pełne kartony (czosnki tylko zabrałem wszystkie) a reszta to wołała o zabranie, ale na szczęście nie zabrałem karty płatniczej bo jak na złość Janina zezwala już na takie czynności i nie wiem jak wtedy by się to skończyło

Co do żurawek to moge mieć ewentualnie jedną rade
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 09:39, 13 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko nad czymś podobnym myślałem, dzisiaj spróbuje bo nic nie trace a moge tylko zyskać, a z tego okazu, który mam myśle, że z 3 4 kulki da się zrobić.
Taki wielokulkowy bardzo mnie przkonuje dziękuje za inspiracje.

Oo ta druga wersja jeszcze lepsza
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies