Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 20:34, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Na zdjęciu
Peppermint Ice, Spelobound, Lime Rickey, Marmelade

Kasandra, Cherry Cola, Mint Julep

Shanghai

Lime marmelade, Redstone Falls
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:37, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909

Dwie piekne trawki z którymi nie wiem co mam zrobić
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agatanowa 20:50, 23 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki napisał(a)

Dwie piekne trawki z którymi nie wiem co mam zrobić


Widzę, że na rabacie ogrodowiskowej jest juz trzmielina na kiju. Trawki też tam powinny trafić. W końcu to rabata ogrodowiskowa.
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Luki 20:53, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
agatanowa napisał(a)


Widzę, że na rabacie ogrodowiskowej jest juz trzmielina na kiju. Trawki też tam powinny trafić. W końcu to rabata ogrodowiskowa.


Spostrzegawcze oko trzmielina jeszcze w doniczce, więc będzie troche niżej. Te trawki chciałem tam posadzić ale nie mam na to pomysłu, troszke mało miejsca
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 21:47, 23 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Jeju jakie Ty masz piekne źurawki, juź zapomniałam jak takie cuda wyglądają. U mnie pomór opuhlakowo-słoneczny zdziesiątkował mi żurawki.....
I cuuuudowna trawa! Jaka to trawka?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Luki 22:20, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzena2007 napisał(a)
Jeju jakie Ty masz piekne źurawki, juź zapomniałam jak takie cuda wyglądają. U mnie pomór opuhlakowo-słoneczny zdziesiątkował mi żurawki.....
I cuuuudowna trawa! Jaka to trawka?

Żurawki zaczęły się odradzać po upałach bo połowa wyglądała nieciekawie. Wygrasz walke to i żurawki wrócą Trawke kupowałem jako turzyce frosted curls,Panie w ogrodniczym nie były do końca pewne bo tabliczki im się wymieszały
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AlKa 22:59, 23 sie 2013


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Łukaszu jestem pod wrażeniem kolekcji żurawek Będę zagladać bo dużo ciekawych okazów u Ciebie. Poprosze namiary na szkółkę z żurawkami Częstochowa i okolice sa w moim zasięgu
____________________
pora na zmiany
ewsyg 13:07, 24 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Witaj Łukaszu, pooglądałam, poczytałam i napiszę tak. Jeżeli chodzi o nową rabatkę bardzo fajna i ładna. Mnie tam jednak brakuje koloru. Pokazujesz zdjęcia i wszędzie są rośliny, które wprowadzają kolor. Dosadź tam może chociaż żurawek, piszesz, że będziesz rozsadzał to nie musisz kupować. Ja mam teraz więcej czasu to wróciłam do oferty liliowców. Chyba kupię, posadzi mi córka do doniczki i zadołuje, na wiosnę będzie jak znalazł. Po pierwszej weryfikacji mam na liście 21 pozycji. Dużo razy jeszcze będę musiała wykreślać i nałamać sobie głowy z czego zrezygnować. Dostałeś już siewki ? Jak u Ciebie mają się torebki nasienne u liliowców ?. U mnie zostało mało, sucho było to dużo pospadało. Były za mało podlewane pod moją nieobecność.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Luki 13:58, 24 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
ewsyg napisał(a)
Witaj Łukaszu, pooglądałam, poczytałam i napiszę tak. Jeżeli chodzi o nową rabatkę bardzo fajna i ładna. Mnie tam jednak brakuje koloru. Pokazujesz zdjęcia i wszędzie są rośliny, które wprowadzają kolor. Dosadź tam może chociaż żurawek, piszesz, że będziesz rozsadzał to nie musisz kupować. Ja mam teraz więcej czasu to wróciłam do oferty liliowców. Chyba kupię, posadzi mi córka do doniczki i zadołuje, na wiosnę będzie jak znalazł. Po pierwszej weryfikacji mam na liście 21 pozycji. Dużo razy jeszcze będę musiała wykreślać i nałamać sobie głowy z czego zrezygnować. Dostałeś już siewki ? Jak u Ciebie mają się torebki nasienne u liliowców ?. U mnie zostało mało, sucho było to dużo pospadało. Były za mało podlewane pod moją nieobecność.


Tą jedyną rabate chce zostawić w stonowanych kolorach, ale przechodzi dalej w kolorowe fale żurawkowe i wiosną kwitnąć będą obok azalie i RH. Chciałbym jeszcze kilka rabat kosmetycznie zmienić, ale nie wiem czy starczy mi na to czasu. Liliowce już zamówione i mają być u mnie we wtorek, opóźniełem przesyłke o tydzień bo w tym tygodniu nie miałem na to czasu. Wybrałem 9 odmian, a i tak troszke przesadziłem... to jest silniejsze Ciekaw jestem co dostane gratis bo zawsze takie ciche bonusiki są w paczce. W zeszłym roku dostałem pieknego liliowca, z którego zrezygnowałem na końcu i bardzo mnie to ucieszyło Warto napisać i zapytać o dostępnośc bo zapewne niektórych odmian już może nie być. W przedogródku na nowszych odmianach niestety nasienniki pospadały. Pytałem się i dla nowszych odmian najlepszy termin na zapylanie to makismum do 3 tygodnia lipca. U mnie były 2 bardzo zimne noce i to musiało być przyczyną. Kilka nasienników jednak zostało Na pierwszy raz nie ma źle, zawsze coś do wysiewu będzie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 14:00, 24 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
AlKa napisał(a)
Łukaszu jestem pod wrażeniem kolekcji żurawek Będę zagladać bo dużo ciekawych okazów u Ciebie. Poprosze namiary na szkółkę z żurawkami Częstochowa i okolice sa w moim zasięgu


Dziękuje bardzo Zapraszam oczywiście, a namiary na szkółki prześle troszke później bo musze teraz uciekać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies