Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Madzenka 16:03, 24 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)

Żurawki zaczęły się odradzać po upałach bo połowa wyglądała nieciekawie. Wygrasz walke to i żurawki wrócą Trawke kupowałem jako turzyce frosted curls,Panie w ogrodniczym nie były do końca pewne bo tabliczki im się wymieszały

Moje frosted curls ciut inaczej wyglądają, ale dopiero się ich ucze.
Ide sobie posadzić zurawki do cienia wywalam kłosówkę holcus mollis
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewsyg 16:57, 24 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Luki napisał(a)


Tą jedyną rabate chce zostawić w stonowanych kolorach, ale przechodzi dalej w kolorowe fale żurawkowe i wiosną kwitnąć będą obok azalie i RH. Chciałbym jeszcze kilka rabat kosmetycznie zmienić, ale nie wiem czy starczy mi na to czasu. Liliowce już zamówione i mają być u mnie we wtorek, opóźniełem przesyłke o tydzień bo w tym tygodniu nie miałem na to czasu. Wybrałem 9 odmian, a i tak troszke przesadziłem... to jest silniejsze Ciekaw jestem co dostane gratis bo zawsze takie ciche bonusiki są w paczce. W zeszłym roku dostałem pieknego liliowca, z którego zrezygnowałem na końcu i bardzo mnie to ucieszyło Warto napisać i zapytać o dostępnośc bo zapewne niektórych odmian już może nie być. W przedogródku na nowszych odmianach niestety nasienniki pospadały. Pytałem się i dla nowszych odmian najlepszy termin na zapylanie to makismum do 3 tygodnia lipca. U mnie były 2 bardzo zimne noce i to musiało być przyczyną. Kilka nasienników jednak zostało Na pierwszy raz nie ma źle, zawsze coś do wysiewu będzie.


Cieszę się, że Ci się udało z tym krzyżowaniem. To fajna zabawa i ten czas oczekiwania co z tego wyrośnie. Dla mnie super. Pierwszy raz wybrałam 21, teraz już mam 13, ale jeszcze za dużo
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:08, 24 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Napisz które nr wybrałeś . Ja wybrałam 14, 34, 54, 72, 105, 126, 168, 182.

Ciekawa jestem które Ty wybrałeś. Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Luki 20:38, 24 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
ewsyg napisał(a)
Napisz które nr wybrałeś . Ja wybrałam 14, 34, 54, 72, 105, 126, 168, 182.

Ciekawa jestem które Ty wybrałeś. Pozdrawiam


Widzę, że pełne liliowce górą podobno trudno się krzyżuje ale są piękne.

Ja wybrałem numery : 5, 6, 38, 80, 84, 96, 116, 135 i 170 który miał być numerem 109, ale wredna nornica zjadła moją sadzonke

W przyszłym roku zabieram się do krzyżowania na poważnie zimą notatki na temat każdej odmiany i mam zamiar wszystkie krzyżówki zapisywać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Już nawet opracowałęm sobie system do tego Kto wie może po paru latach wyjdzie mi jakaś piękna siewka.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:42, 24 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzena2007 napisał(a)

Moje frosted curls ciut inaczej wyglądają, ale dopiero się ich ucze.
Ide sobie posadzić zurawki do cienia wywalam kłosówkę holcus mollis


Ja to jestem noga z traw i nie wiem czy mam to co chciałem. Kilka trawek odróżnie, ale wśród tego co krązy na forum jest mi łyso z moją wiedzą
Po tych upałach poznałem kilka terminatorów żurawkowych, którym nie straszne upalne słońce. Prawie każdej jakiś listek się przypalił, ale wystarczyło oberwać kilka i dalej wyglądały pięknie.
Kłosówka ładna, ale jeżeli do wywalenia to musi być kłopotliwa lub nie tak ładna jak na zdjęciach w sklepach internetowych
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
ewsyg 23:23, 24 sie 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11655
Luki napisał(a)


Widzę, że pełne liliowce górą podobno trudno się krzyżuje ale są piękne.

Ja wybrałem numery : 5, 6, 38, 80, 84, 96, 116, 135 i 170 który miał być numerem 109, ale wredna nornica zjadła moją sadzonke

W przyszłym roku zabieram się do krzyżowania na poważnie zimą notatki na temat każdej odmiany i mam zamiar wszystkie krzyżówki zapisywać. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Już nawet opracowałęm sobie system do tego Kto wie może po paru latach wyjdzie mi jakaś piękna siewka.


Tych pojedynczych już trochę mam. Koleżankę też zaraziłam liliowcami. Razem zamawiamy
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Madzenka 00:27, 25 sie 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Lukasz kłosowka jest przez chwilę tylko piękna a potem wygląda masakrycznie... Wywaliłam na kompost...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Mala_Mi 21:26, 25 sie 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Szukam gdzie te liliowce co pasują do numerów.....
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Welka 22:41, 25 sie 2013


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
asc napisał(a)
Szukam gdzie te liliowce co pasują do numerów.....


A ja się zastanawiam czy to jakieś numery lotto, ale mi te wysokie liczby nie pasują



Ania Monte mówiła mi wczoraj, że jakieś ładne żurawki pokazałeś i w pełni się z nią zgadzam
Pozdrawiam
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Luki 09:58, 26 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
asc napisał(a)
Szukam gdzie te liliowce co pasują do numerów.....


Aniu liliowce z numerów są z oferty od pewnego hodowcy np. Morning Breaks Eternal, Lady Betty Fretz i powiedzmy All About You. Mam zdjęcia, ale nie swoje, a linków do nich nie mam
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies