Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 22:10, 21 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
zawitka napisał(a)
hej Lukasz ta rabata ogrodowiskowa ai wazne że z Twoich roślin a dopieszczać zawsze możesz .Zurawki piękne a ja mówię że mnie nie lubią bo nie chcą rosnąć Pozdrawiam

Nie do końca wiem czy rabatka się podoba, ale przyjme, że aby troszke tak Trzmielinka do rabaty czeka już na wsadzenie. Chaiałem jeszcze wepchnąć tam trawki, ale za gęsto
Z żurawami czeka mnie sporo pracy, nie podoba mi się w niektórych miejscach zestawienie kolorystyczne, więc trzeba zmieniać
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:17, 21 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzena2007 napisał(a)
Łukasz ja mam już dość tych czarnych serii! Wspólczuję. Licze, źe w piątek większość sprzętu mi naprawią... Albo się tylko łudzę....

Marzenko moje problemy przy twoich to raczej nie wiele, ale zawsze trzeba załatwiać nowe części do mebli, a samochód do 'bicia' i do lakiernika.
Gdzieś wycztyałem, że sprzęt Siemensa, u mnie w przypadku awarii zmywarki dosyć szybko naprawili. Dziwi mnie, że marka dość wysoko uplasowana na rynku tak słabo dba o klienta. Może to zależy od rejonu. Trzeba być dobrej myśli a w walce z opuchalkami nie można się poddawać. Trzeba wytępić raz a porządnie. Teraz jak coś wyciągam nowego z doniczki otrząsam prawie wiekszośc ziemi tak dla pewności
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
polinka 22:25, 21 sie 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Łukasz jak podzielić żurawki? Kupiłam w tym roku na początku maja, były malutkie,jednak dobra ziemia i nawóz zdziałały cuda Wykopałam dzisiaj jedną i nie potrafiłam jej rozdzielić Ma jeden główny pęd i wiele takich małych bocznych ale bez korzeni. Zostawić je i poczekać do wiosny?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
szarlotka 07:40, 22 sie 2013


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 69
Polinko i Łukaszu sorki że się wtrącam ale tutaj masz pokazane jak dzielić żurawki
http://www.ogrodowisko.pl/watek/124-zurawka-heuchera?page=36
Luki 10:09, 22 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Podział na zdjęciach bardzo dobrze przedstawiony, ale pojawa się problem gdy żurawka nie rosła bardziej przy ziemi i boczne odrosty nie utworzyły korzonków. Trzeba wtedy odrywać poczne przyrosty z piętką.
Najlepiej odłamać odrost zaraz przy głównym pędzie ruchem w dół. Później wystarczy troszke ukorzeniacza i do doniczki. Ja zawsze tak rozmnażam i mam 99% skuteczność.
Będę też teraz sporo żurawek dzielił i pokaże na zdjęciach, ale musze podgonić z remontem i rośliny odeszły na dalszy plan. W zeszłym roku ukorzeniałem konicem września i z sukcesem. 4 na 50 ukorzenionych nie przetrwały zimy bo za głeboko zakopałem doniczki i całą wiosne stały w wodzie.
Najlepszy termin jednak jest właśnie teraz. Żurawki ładnie się do zimy ukorzenią i wypuszczą pare nowych listków.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Magda_ 22:04, 22 sie 2013


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ale u ciebie różnorodnie
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
barbara_kraj... 23:53, 22 sie 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ja nie stosuję ukorzeniacza, sadzę wprost do ziemi byle w półcieniu i przyjmują się wszystkie, mimo że sporo bez korzeni bocznych
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Luki 09:55, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
magdalena_brzezinska napisał(a)
ale u ciebie różnorodnie

Bardzo dziękuje, ale czasem zbyt różnorodnie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 09:55, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
barbara_krajewska napisał(a)
Ja nie stosuję ukorzeniacza, sadzę wprost do ziemi byle w półcieniu i przyjmują się wszystkie, mimo że sporo bez korzeni bocznych

Basiu racja, ale ja zawsze chcę troszke to przyśpieszyć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 20:30, 23 sie 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Na ogórd ciągle nie ma czasu, już nawet chyba za późno na strzyżenie iglaków ale za to porobiłem dzisiaj kilka fotek



____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies