Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Gosiek33 09:56, 04 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Gdzie jak gdzie ale u Ciebie zawsze zapewniony mam spektakl z jeżówkami w roli głównej - kiedy u mnie się doczekam choć troszkę takich?

Skalniak jak dla mnie ma za mało ,skał, a za dużo ziemi - przysyp ją drobniutkimi kamykami a rojniki i inne sukulenty będą zachwycone
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 10:13, 04 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Luki napisał(a)


Jeszcze niech ktoś zapyta dlaczego mnie skalniak irytuje...



Będę szczera: jak pokazujesz bliskie kadry ze skalniaka to są cudowne, ale jak patrzę na te zdjęcia to nawet Cię rozumiem. Może to być też wina bardzo ostrego słońca, no bo przecież Twój skalniak też mi się podobał na szerszych kadrach kiedyś tam

Rozumiem ból kranika.
Ale pozostałe zdjęcia zachwycające. Bylinowa zachwyca, lilie i liliowce piękne, szczególnie ten kremowo-cytrynkowy z bordo plamkami cudny jest.
Na spektakl jeżówkowy czekam u Ciebie, 14 odmian no, no... To się będzie działo. W jakich odległościach od siebie sadzisz jeżówki? Albo pytanie inaczej: jaka odległość jest optymalna?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
malkul 16:02, 04 lip 2016


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Luki napisał(a)
I znów bylinowa



lubię bardzo tą twoja bylinówkę
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
zaczarowanaa 16:05, 04 lip 2016


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
i ja
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
Luki 21:44, 04 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiek u mnie też jeżówki powoli się rozkręcają, wiele cały czas w pąkach

Anula skalniak wyglądał lepiej gdy rośliny nie zakrywają całej ziemii, troszkę będę je ograniczał, wytnę kwiatostany żurawek i będzie lepiej
Liliowców to mam ponad 60, ale pokazywałem już 3 lata pod rząd, więc teraz takich liliowcowych ataków nie będzie tym bardziej, że słabe prze przesadzanie wiosenne
Jeżówki sadzę tak co 40-50cm jak chce plamę roślin, a można również posadzić rzadziej między roślinami, ale wtedy na większej powierzchni

Gosiu ja też chociaż po dzisiejszej akcji troszkę mniej

Agnieszko
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:49, 04 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nauka na dzisiaj... w porę wycinać przekwitnięte byliny.
Wyciąłem dzisiaj szałwię z pomiędzy róż, to co ujrzałem to istna tragedia, cała ziemia pokryta paćkatymi płatkami róż i szałwii wplecione w las stipy, która leży bo nie miała szans się przebić przez gąszcz, róże wyglądają strasznie i strasznie małe są, ale o tym przy następnej okazji.
Wygląda to strasznie, zostawiłem całe to zielsko na trawniku i poszedłem do domu... patrzeć nie mogłem.
Nie przycięta kocimiętka zgniotła mi przetaczniki... jutro będzie pogrom jak wkroczę z sekatorem, nie wiem tylko co z stipą zrobić.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Gosiek33 22:10, 04 lip 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
wyciągniesz resztki to stipa stanie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
alis 22:13, 04 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
malkul napisał(a)


lubię bardzo tą twoja bylinówkę


Ja też
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
ryska 22:16, 04 lip 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11595
Cudowna bylinówka a pysznogłówka w tym kolorze to już szczyt szczytów piękności
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
pawel_snopek 22:21, 04 lip 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ja swoją kocimiętkę już z miesiąc temu wyciąłem podobnie do szałwi widać już nowe kwiaty podobnie jest z szałwią Wiem o czym jest mowa
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies