Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

nicol21 22:30, 07 lip 2016


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Łukaszu czy mogłbyś zajrzeć i spojrzeć na moją cierpiącą żurawkę?! Dzięki!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Imienniczka 22:36, 07 lip 2016


Dołączył: 08 lut 2015
Posty: 832
Piękna rabata. Podziwiam i gratuluję
____________________
Mirka Morze woni i kolorów... Wizytówka - Morze woni i kolorów...
abiko 22:36, 07 lip 2016


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Luki napisał(a)


Łukasz takie ujęcia pokazuj, mistrzostwo.. Chylę czoła poważnie.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Luki 09:56, 08 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu dziękuję za informacje, w sumie dobrze, że przez nasiona się nie da bo ja nie lubię nic wysiewać

Marto dziękuję bardzo

Alka lubie byliny, ale jednak troszkę z nimi jest roboty, ale coś za coś
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 09:58, 08 lip 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewelino już zaglądam

Mirko dziękuję bardzo

Agnieszko teraz troszkę gorzej to wygląda po ścięciu szałwii przede wszystkim na żywo z bliska, bo na zdjęciach jeszcze jakoś się to ratuje, ale taki urok bylin i pogodzić się trzeba
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mirka 20:02, 08 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Łukasz pokazywałeś jak dzielić żórawki nie mogę odnaleźć gdzie☺pomożesz ☺
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
m_gocha 01:03, 09 lip 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ależ cudne rabaty bylinowe... Można się w nich zakochać...
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
admete 08:18, 09 lip 2016


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Łukasz wspaniała porcja zdjęć, na czele z bylinówką która wygląda katalogowo!!!!
wyszła Ci perfekcyjnie!!!!!

a co do kranów, ja w tym tygodniu przeszukałam cały net wzdłuż i wszerz licząc że znajdę jakieś stare żeliwne czerpadło .....ale niestety znalazłam tylko na zamówienie w cenie kosmicznej

mówię o czymś takim http://allegro.pl/pompa-kran-ogrodowy-punkt-czerpalny-od-reki-w-wa-i6305167506.html

tylko mi się marzy, stary, nie bardzo masywny, zgrabny hahahahahah

tez by Ci pasował...........ale ten Twój chyba najlepiej przełożyć gdzieś na boczek jednak............ja miałam wczoraj przesuwane prawie wszystkie zraszacze, kopany trawnik..........bałam się jak nie wiem jak to będzie wyglądac po, ale nie jest tak źle, dosztukowali węże, złączki i nawet szybko im poszło, a dostałam taki duet panów chłopków roztropków że od 3 dni jestem w ciągłym stresie, ale chyba dali radę , także i Ty sobie z tym poradzisz z mig, tylko musisz dostać zgodę członków rodziny? i to o to głównie chodzi?

a co do mojego kropelkowego, nie piszę u mnie, bo mam nerwa i jestem już bliska zawału, pożalę się trochę u Ciebie , niby rozłożone, niby podpięte, wczoraj musiałam z moimi chłopakami pojechać na jakieś atrakcje do miasta, bo już ich w domu roznosi, i zostawiłam panów samych, pan podpiął sterownik do kropelkowego, pokazał jak włączać , powiedział że sprawdzał że działa i że wszystko jest ok, jak pojechali włączyłam i sama poszłam sprawdzać jak to działa, i niestety woda nie chodzi do połowy jednej sekcji . Nie wiem czy do tej sekcji nie jest podłączony za duży obszar. Znalazłam też miejsce przy jednym z trójników że woda trochę cieknie, spróbuję dziś sama to rozłączyć i złączyć jeszcze raz. Ale obawiam się że trzeba kupić kolejny sterownik i podzielić tą sekcję na 2. Do tego rurki na żwirze nie są pochowane, panowie mają przyjechać w poniedziałek i mamy je chować, straty w małych roślinach będą na pewno bo nie jestem ich w stanie przypilnować....echhhhhhhhhhh

z góry dziękuję za wysłuchanie moich żalów

edit i zapomniałam zadać pytania hahahahaha
wiesz jaki jest limit mb które moga być podpięte pod jedną sekcję linii kroplującej?
bo to że jest mała dziurka to raz, a dwa jak pisałam chyba za dużo jest tam podpięte
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
JulkAd 14:06, 10 lip 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Luki napisał(a)
Julka już ja temat kranika wzmocnie, chyba pójdzie szantażem
W zeszłym roku usunąłem kwiatostany i teraz też bo powinien wypuścić kwiaty ponownie, dzisiaj już resztki koloru na nim było, więc usunę, kusi mnie zostawić jeden kwiatostan na nasiona, chociaż wątpię w sukces, ale warto spróbować


Myślisz, że szans nie ma na to by wzeszły?...ja muszę chyba tak zrobić, samej mi się w sianie nie chce bawić, ale mam znajomego w pracy, który się bawi w ogrodnictwo może jego namówię, ale na chwilę obecną zetnę, bo u mnie kolor na nich też się kończy.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
gierczusia 16:30, 10 lip 2016


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678


Łuukaaaszzz uśmialam się z tego kranika jestes niepoprawnym perfekcjonista

Kranik Ci przeszkadza ?? nooo fieszzzz ??

Pozdrawiam, roześmiana i cieszę się,że uszy mam , bo bym się śmiała dookoła ... kranik
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies