Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Jagna 08:00, 22 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Joasiu ja w zeszłym roku siałam i ukorzaniałam. jedne i drugie rośliny zostły na zime na dworze. Nic im sie nie stalo, wygldają bardzo ładnie i choć miałam obawy o przezimowanie to stwierdzam że świetnie sobie poradziły.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
KasiaBialofi... 10:16, 22 mar 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 631
Ja w zeszłym roku zasiałam i nic w tym roku ponowiłam próbę, ale też efektów nie widzę. Za to zdobyłam dwie samosiejki od mamy. Wygląda na to że zimę przetrwały. Będę musiała je przesadzić na ich stałe miejsce. Mam w planaych zrobić taką lawendową aleję wzdłuż podjazdu.
____________________
www.planetaptakow.pl Biało-Fiolet
Jagna 18:54, 22 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Lawenda potrzebuje wyższej temperatury...moze masz zbyt niską i dlatego nie wzrasta?! No i mi kiełkowała też dość długo.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Joaska 19:25, 22 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Czyli najlepiej wysiac w pojemnikach może w jakims namiocie??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Jagna 19:31, 22 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
O tej porze to jedynie w domu gdzie jest ciepło lub ogrzewanej szklarni. A tak to poczekać do kwietnia i jak naprawde ładnie sie zrobi to siać do ziemi, chociaż pewniej byłoby w jakimś inspekcie.
A teraz to w skrzynke i przykryć folią lub fliseliną, dbać o wysoka wilgotność ( ale żeby ziemia nie była mokra)
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Joaska 19:44, 22 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Spróbować warto, narazie zostawie doniczę w domu a potem wysadzę do gruntu - pod warunkiem że coś wzejdzie.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Jagna 19:48, 22 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Jak cos wzejdzie w tejdoniczce to przepikuj żeby nie miały zbyt ciasno. Moje z siewu nie były dorodne i podrosły do ok 7-8 cm, ale sie nie martwię, za chwilkę je ciachnę i niech sie krzewią. mam nadzieję, ze w tym roku już będa ładne. te z okładów natomiast już całkiem spore. puszczają młode listki. tylko sa w doniczkach i w skrzynce i moje koty sie na nie kłada. ni nie mam pomysłu co z tym zrobić.
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
zaga 19:55, 22 mar 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Uwielbiam lawendę i mam jej sporo. Rzeczywiście na starość drewnieje, ale i tak ja lubię. Mniej urodziwe krzewinki wymieniam nowymi, które same się wysiewają, czekają spokojnie rok czy dwa.

____________________
Agata - Ogród Zagi
Jagna 20:05, 22 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Zaga ile czasu potrzeba roślinie by dorosła do tej wielkości co twoja?
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
Martek 20:07, 22 mar 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jagna napisał(a)
Jak cos wzejdzie w tejdoniczce to przepikuj żeby nie miały zbyt ciasno. Moje z siewu nie były dorodne i podrosły do ok 7-8 cm, ale sie nie martwię, za chwilkę je ciachnę i niech sie krzewią. mam nadzieję, ze w tym roku już będa ładne. te z okładów natomiast już całkiem spore. puszczają młode listki. tylko sa w doniczkach i w skrzynce i moje koty sie na nie kłada. ni nie mam pomysłu co z tym zrobić.


Kup im kocimiętkę
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies