Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

Syla 21:31, 27 cze 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
co dolega mojej lawendzie to grzyb czy mączniak ?????????????????

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Sebek 22:27, 27 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może to pozostałość po zimie? U mnie tak wyglądają co roku do samej ziemi... Obetnij to na pewno.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:29, 27 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może zgniła, to albo za głęboko posadzona była, albo za mokro miała. To nie mączniak. Wytnij aż do nasady pędu, a reszta zabuduje tą dziurę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zaga 16:16, 28 cze 2012


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 321
Sebek napisał(a)
A może to pozostałość po zimie? U mnie tak wyglądają co roku do samej ziemi... Obetnij to na pewno.


Sebek to chyba nie pozostałość po zimie. Te zielone gałązki mają jakiś dziwny kolor. Też stawiałabym na jakąś zgniliznę.
____________________
Agata - Ogród Zagi
tomek_pawlak 20:03, 03 lip 2012

Dołączył: 19 kwi 2012
Posty: 7
mączniak to też grzyb- wygląd rośliny świadczy o niespecyficznym zamieraniu najprawdopodobniej wynikającym z niesprzyjającego przebiegu sezonu od zimy zaczynając a być może z nieodpowiedniego stanowiska uprawowego a może jednego i drugiego - najmniej witalne rośliny nie wytrzymują stresu pozdrawiam....
____________________
lawendaizerska.com
JulkAd 22:54, 07 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Uwielbiam zapach i kolor lawendy, a ponieważ organizuję słoneczną rabatę to chciałabym wiedzieć z jakimi roślinkami mogłabym ją skomponować? Chodzi mi raczej o rośliny wieloletnie.
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 23:17, 07 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
JulkAd napisał(a)
Uwielbiam zapach i kolor lawendy, a ponieważ organizuję słoneczną rabatę to chciałabym wiedzieć z jakimi roślinkami mogłabym ją skomponować? Chodzi mi raczej o rośliny wieloletnie.

Z kaźdą rośliną lubiąc sucho, słońce i wapienną glebę :
Powojniki, popiwonie, liliowce a z drzew wiśnie i podobno perukowiec! Sosny i ksodrzewiny.
U mnie lawenda rośnie z bukszpanami i żurawkami i dobrze sobie radzi
http://ogrod-amat.strefa.pl/gleba_wapienna.php
http://pl.wikipedia.org/wiki/Roślina_wapieniolubna
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
JulkAd 16:10, 08 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Marzenko dziękuję za podowiedź. Myślałam o zurawkach i bukszpanach, ale nie wiedziałam jak to będzie wyglądać. Zajrzę do Ciebie to może podpatrzę
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Matka 00:24, 10 lip 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Czy można juz robic sadzonki z lawendy?juz sie doczekać nie mogę produkcji
____________________
U Matki
JulkAd 08:46, 10 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Myślę, że dzieląc roślinkę lepiej robić to jesienią, nie będzie narażona na upały (przecież będzie osłabiona). Ale ta z samodzielnego siewu powinna sobie poradzić. Ekspertem jednak nie jestem
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies