Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Lawenda - Lavandula

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda - Lavandula

marzena 17:07, 10 gru 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
dzisiaj krzewinki lawendy w innym miejscu, pod murkiem ...


Jola, szalenie miłe, to co piszesz i cieszę się, że Ci się podoba, choć wiem, że to, co oglądasz u mnie nie zasługuje na takie piękne słowa ...
Jola a to dla Ciebie kwiat lawendy z tego miejsca pod murkiem, latem
____________________
marzena O....!
agata_chrosc... 16:42, 18 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witam,
nie udało mi się zgłebić tajemnicy wklejania zdjęć więć załaczam link do strony, na której znajduje się zdjęcie, które chciałam pokazać i zapytać o identyfikację rośliny. http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=19464&start=14
Chodzi o zdjęcie trzecie od dołu strony: czerwonych róż otoczonych jakąś szaro-srebrną roślinką.
Chciałam zapytać fachwców, czy to, co jest pomiędzy różami to jest lawenda? A jeśli nie, to co to jest? Znalazłam to zdjęcie na innym forum ogrodniczym, ale autorka juz się tam nie pojawia więc nie można spytać u źródła. Byłabym bardzo wdzięczna za sugestie. Pozdrawiam wszystkich.
____________________
ogród w Holandi
Martek 16:49, 18 sty 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Nie ma na żadnym ze zdjęć lawendy .Na 3 zdjęciu są czosnki nawet to zostało napisane ,a taki jeden "kłosik"niebiskofioletowy to może być jakaś odmiana szałwi ,ale na 100 % nie wiem tego
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
zbigniew_gazda 17:27, 18 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Agatko wydaje mi się że to jest rogownica .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Sebek 17:30, 18 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
agata_chroscicka napisał(a)
Witam,
nie udało mi się zgłebić tajemnicy wklejania zdjęć więć załaczam link do strony, na której znajduje się zdjęcie, które chciałam pokazać i zapytać o identyfikację rośliny. http://www.forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=41&t=19464&start=14
Chodzi o zdjęcie trzecie od dołu strony: czerwonych róż otoczonych jakąś szaro-srebrną roślinką.
Chciałam zapytać fachwców, czy to, co jest pomiędzy różami to jest lawenda? A jeśli nie, to co to jest? Znalazłam to zdjęcie na innym forum ogrodniczym, ale autorka juz się tam nie pojawia więc nie można spytać u źródła. Byłabym bardzo wdzięczna za sugestie. Pozdrawiam wszystkich.


Tak - Zbyszek ma rację - to rogownica kutnerowata

____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
agata_chrosc... 17:34, 18 sty 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Wielkie dzięki! Jesteście szybsi niż błyskawica
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 18:45, 26 lut 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Przez wiele lat ja uprawiałam i coś było z nią nie tak, mimo przycinania kwitła coraz słabiej.
Problem polegał na tym, że ją próbowałam ciąć w kanciaty żywopłocik ale odkryłam stronkę:
http://www.nastrojowyogrod.pl/2010/07/lawenda-przycinanie/

Przyciełam jesienią w kule a teraz tylko wyrównam na wiosnę. Nawet zimą moja lawenda wyglądała fajnie. Podobna tajemnica kwitnięcia lawendy tkwi w półkolistym kształcie. Spojrzcie na zdjęcia jak pięknie wygląda nawet bez liści.
I jeszcze jedno, w maju podsypąłam lawendę Dolomitem, kwitła jak szalona do października.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ewaglen 10:06, 21 mar 2012


Dołączył: 31 sie 2011
Posty: 719
Drodzy moi, potrzebuję informacji, gdzie w sieci można kupić lawendę. Chcę kupić jej większe ilości i szukam w związku z tym pewnego sprzedawcy. Może ktoś z Was... Z góry dziękuję
____________________
Mój ogród - co dalej?
Madzenka 20:46, 21 mar 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ewaglen napisał(a)
Drodzy moi, potrzebuję informacji, gdzie w sieci można kupić lawendę. Chcę kupić jej większe ilości i szukam w związku z tym pewnego sprzedawcy. Może ktoś z Was... Z góry dziękuję


Ewa ja najtaniej kupiłam w ubieglym roku w castoramie, ok 40 % taniej niż w sieci.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Joaska 23:16, 21 mar 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
a czy ktoś ma doświadczenie w sianiu lawendy???
czy sadzonki otrzymane z siewu są wytrzymałe??
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies