Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Słoneczny ogród słonecznej safikey

Pokaż wątki Pokaż posty

Słoneczny ogród słonecznej safikey

safikey 11:54, 02 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
po pracowitym weekendzie dokończyłam pracę nad II rabatą i z pełnym podsypaniem korą wygląda już tak:







oczywiście wygląda o niebo lepiej niż z włokniną


na kolejnej rabacie po raz pierwszy przycinałam tawuły a w miejsce uschniętego migdałka wsadziłam kupioną białą hortensję







____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 11:58, 02 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
codziennie wykorzystujemy już na obiadek własne warzywka z warzywnika - tu marchewka i pasternak - bardzo nam w tym roku urosły i pędraki ich nie podgryzają, a są oczywiście nie praskane niczym poza opryskiem z czosnku




w ogródku kwitną nam astry a moja córeczka- mój mały pomocnik je uwielbia






wracam do pracy a ogród jak zwykle po południu
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 21:30, 02 wrz 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie chcę cię wytrącać z równowagi ale czy nie bardziej praktyczne byłyby obrzeża rabat poziomo wkopane tak w ziemię, aby podczas koszenia kółko kosiarki mogło jechać po kostce i równo ciąć trawę. W ten sposób unikniesz docinania trawy przy obrzeżu. A i kostka "schowa" się pomiędzy rabatą i trawą.

Problem zachwaszczenia za tujami do ogrodzenia możesz rozwiązać sypiąc tam skoszoną trawę. To tańsza wersja ściółkowania korą. Wystarczy tylko potem co jakiś czas zgrabić zbyt grubą warstwę tej "ściółki" i wyrzucić na kompost, po to by móc znowu sypać na nowo. U mnie ten sposób bardzo się sprawdza i jest skuteczny w walce z przerastającym od sąsiada perzem i innym wszelakim chwastem.

Świetnie ogarniasz swoje 34ary
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Luki 21:32, 02 wrz 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Rabatka z korą wygląda 100 razy lepiej Warzywka z włąsnego ogródu to chyba najprzyjemniejsza z rzeczy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 21:53, 02 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Rabatka cudna. Curusia prze prze słodziutka. Jesteś pracowita i masz gust,ogród będzie super. Pozdrawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
safikey 00:36, 03 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Toszka napisał(a)
Nie chcę cię wytrącać z równowagi ale czy nie bardziej praktyczne byłyby obrzeża rabat poziomo wkopane tak w ziemię, aby podczas koszenia kółko kosiarki mogło jechać po kostce i równo ciąć trawę. W ten sposób unikniesz docinania trawy przy obrzeżu. A i kostka "schowa" się pomiędzy rabatą i trawą.


Toszka masz sporo racji, rzeczywiście byłoby lepiej ale jakoś już tak zrobiłam i trochę nie chce mi się zmieniać , poza tym mam równo rabatę i trawnik na tym samym poziomie i kora wysypywałaby się poza rabatę
Wiosną planuję założenie nowych trawników i wtedy zostanie trochę dowieziona ziemia ale pewnie nie uniknę obcinania trawy przy obrzeżach nożycami lub wysypię kamyczkami, potem zrobię kancik i trawniczek

zdjęcie z netu

ale to jeszcze przyszłość

dzięki za dobre słowa
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 00:38, 03 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Luki napisał(a)
Rabatka z korą wygląda 100 razy lepiej Warzywka z włąsnego ogródu to chyba najprzyjemniejsza z rzeczy



Dzięki Łukasz wiem, że trzymasz kciuki za moje prace ogrodowe, miło

pozdrawiam słonecznie
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 00:42, 03 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Rabatka cudna. Curusia prze prze słodziutka. Jesteś pracowita i masz gust,ogród będzie super. Pozdrawiam.


Małgosiu, nawet nie wiesz jak miło to słyszeć...
staram się choć czasu i kasy nie zawsze wystarcza, ale urok ogrodu to najlepsza dla mnie radośc

trzymaj kciuki -)


u mnie wieczorkiem dziś zaczęło padać, więc jestem mega szczęśliwa
skończę biegać z wężem i konewkami
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 01:05, 03 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
Prace na dwóch rabatach już za mną - zostały zmienione (brak włokniny, dosadzone rośliny, dołożone obrzeża, wysypane kamyczkami lub korą); teraz zabrałam się za rabatę nr 3

Mam rabatę częściowo na oczyszczalni, więc żadnych większch roślin posadzić nie mogę, niektóre rośliny są już wsadzone a rabata jest ciągle w fazie zmian. Ułożyłam przykłądowo obrzeża i teraz planuję rośliny:


z tyłu rosną od lewej strony: hortensja biała, 3 tawuły, berberys, krzewuszka, różanecznik, hortensja różowa, cyprysik i wsadzona ostatnio piwonia.



ponieważ rabata jest na pełnym słońcu - czyli patelni cały dzień; przesadzone stąd zostaną te tarataki, które są jeszcze na włokninie, żurawki z lewej strony, bo pali je słońce, oraz 3 kostrzewy popielate, bo może z prawej strony zrobię z nich obwódki, nad kostrzewami rośnie trzmielina micr.auro. a pod krzewuszką tuja tuffet




a taki mam plan zmiany jeszcze przed zimą
po lewej stronie, wokół wywietrznika berberysy, jako obwódka z przodu berberys admiration, nad berberysem na środku szałwia omszona lub znowu lawenda ??, obok szałwi po prawej dosadzę żurawek (teraz jest tam 4 szt Creme Brule); kostrzewa sina jako obwódka z prawej strony a nad nią berberysy kolumnowe??????????????????




pomóżcie co mogę tu dosadzić przesadzić zmienić, nie mam pomysłu na nic konkretnego


z góry dziękuję za pomoc..
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
safikey 13:17, 03 wrz 2013


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
No i jak Wam się widzi moja rabata?

możecie coś doradzić?

pozdr miłego dnia
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies