Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Piotr_K 09:24, 10 paź 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Czy można stosować jeszcze oprysk na dwuliścienne?
waldek727 19:40, 10 paź 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Najskuteczniejsze opryski na chwasty są w chwili rozpoczęcia przez rośliny wegetacji. Możesz opryskać ale ja bym tę czynność przełożył na wiosnę.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Piotr_K 07:42, 11 paź 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
waldek727 napisał(a)
Najskuteczniejsze opryski na chwasty są w chwili rozpoczęcia przez rośliny wegetacji. Możesz opryskać ale ja bym tę czynność przełożył na wiosnę.


W takim razie tak zrobię. Dziękuję.
Dominikp 21:13, 01 kwi 2019

Dołączył: 01 kwi 2019
Posty: 1
Witam, mam bardzo małe doświadczenie i chciałem poprosić o pomoc w zidentyfikowaniu tego co jest na zdjęciu. Trawnik zakładałem 2 lata temu i jest w kiepskim stanie. Pierwszy powód to brak czasu i wiedzy a drugi to to, ze działka sąsiaduje z nieuzytkami. Chciałem w tym tygodniu zrobić wertykulacja i zasilić trawnik nawozem, ale nie wiem czy jest sens (czy to są już tylko chwasty). Czytam od kilku dni forum i już mam mętlik w głowie. Jeszcze raz prośba o identyfikacje i ewentualne porady za które z góry dziękuje.
fruit 16:57, 07 kwi 2019

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16
Witam, trawnik ma niecały rok, zakładany z siewu. Niestety nie przygotowałem podłoża w 100% pod kątem chwastów i generalnie nie ma dużo chwastów typu mlecz (dwuliściennych), ale rośnie na nim dużo kępek co wygląda na jakieś dzikie odmiany traw, które niestety mocno odróżniają się od reszty i szpecą całokształt. Czy spryskanie tego trawnika jakimś herbicydem da jakiś rezultat, czy lepiej sobie darować? Bo ręczne wyrywanie wydaje się, że zajęło by wieki. Nawiozłem go nawozem wieloskładnikowym tydzień temu, a dziś pierwszy raz skosiłem w tym roku. Jakieś wskazówki dotyczące dalszej pielęgnacji i poprawienia wyglądu trawnika były by mile widziane

Gardenarium 20:43, 07 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda to okropnie paskudnie i zniszczy cały efekt trawnika. Wyżynaj nożem z korzeniami, walcz. Inaczej będzie byle jaki trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
balbin 13:30, 21 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
Witam,

Moi Drodzy w ubiegłym roku na moim trawniku pojawił się taki chwast jak na zdjęciu w niewielkiej ilości.
Trawnik ma 4 lata i w tym momencie ta roślinka zajmuje około 20% jego powierzchni.
Proszę pomóżcie mi zidentyfikować te ustrojstwo. Zakładam, że walka tylko możliwa przez oprysk bo dużo tego.

Czy to jest jakaś odmiana traw, czy może chwastnica?



micmar 23:37, 21 kwi 2019

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 1
Witam wszystkich.

Proszę o pomoc w identyfikacji i znalezieniu skutecznej metody pozbycia się intruza z trawnika.
Czy ktoś z Was miał takie coś na trawniku?
Czy jest to może jakaś odmiana rozchodnika?
Jakie preparaty byłyby skuteczne na takie coś. Tak żeby nie trzeba było trawnika od nowa zakładać.
katel 05:58, 22 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
fruit napisał(a)
Witam, trawnik ma niecały rok, zakładany z siewu. Niestety nie przygotowałem podłoża w 100% pod kątem chwastów i generalnie nie ma dużo chwastów typu mlecz (dwuliściennych), ale rośnie na nim dużo kępek co wygląda na jakieś dzikie odmiany traw, które niestety mocno odróżniają się od reszty i szpecą całokształt. Czy spryskanie tego trawnika jakimś herbicydem da jakiś rezultat, czy lepiej sobie darować? Bo ręczne wyrywanie wydaje się, że zajęło by wieki. Nawiozłem go nawozem wieloskładnikowym tydzień temu, a dziś pierwszy raz skosiłem w tym roku. Jakieś wskazówki dotyczące dalszej pielęgnacji i poprawienia wyglądu trawnika były by mile widziane


Fruit ten chwast to chwastnica - jeśli nie zadzaiłasz to przejmie cały trawnik, moi sąsiedzi tak mają .
Chwastnicę dość łatwo wyrwać pod warunkiem, że ziemia nie jest zbyt sucha, nieżle sprawdza się śrubokręt ale podobno lepiej widelec .
Nie znam innej metody zwalczania a trzeba się spieszyć bo ona się wysiewa - niskie koszenie jej nie przeszkadza - kładzie się jeszcze bardziej.
Podobno środek Puma uniwersal 069 EW może ją zniszczyć nie uszkadzając innych traw ale niestety nie ma wielu opini na ten temat więc trudno powiedzieć czy nie zniszcze reszty trawy.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
empej 12:36, 22 kwi 2019

Dołączył: 22 kwi 2019
Posty: 2
cześć wszystkim, śledzę forum od dawna, to mój pierwszy post, proszę o rozpoznanie chwasta i doradzenie sposobu na pozbycie się go

jakieś 3 tyg temu opryskiwałem trawnik środkiem target, dawny bofix ale jak widać nie pomogło na tę roślinkę, która mocno się rozsiewa, puszcza mocne korzenie na boki, długość nawet 30 cm, ta roślina jest w trawniku już drugi lub trzeci sezon, rozsiała się przy oczku wodnym, trudno jest ją mechanicznie usunąć bo tworzy rozłogi i przy wyrywaniu łatwo się urywa, czasem na 10 prób wyrwania np. tylko 2 się powiodą, by usunąć całą roślinkę, boje się że będzie się dalej rozsiewać próbując zająć cały trawnik

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies