Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

AkapulkoBial... 01:56, 30 sie 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Radość.

Moja poezja






Namaluję domek biały z niebieskimi okiennicami
W środku okiennicy małe serduszko będzie.
Taki malutki jak w Grecji .
Albo nieee, taki jak u mojej babci na wsi.
Mały drewniany z leszczynowym płotem dookoła.
Przy drodze posadzę brzozę a na łące dziką gruszę.
Powieszę na niej huśtawkę na łańcuchu.
Pod płotem posadzę jabłoń papierówkę
biały bez, jaśmin i porzeczki białe i czerwone.
Tam troszeczkę dalej posadzę czerwoną jarzębinę.
Kilka ziaren zboża rzucę na żyzną ziemię.
Może tam zakwitną chabry i maki .
A pod oknem zielone winogrona.
Niech się pną wysoko do niebios bramy.
Może ujrzą je moja mama, babcia i dziadek,
i przyjdą posiedzieć na ławeczce pod oknem.
A może przyjdzie do mojego ogrodu brat Wiesiek i syn Piotrek.
Już wiem co zrobię !
Przy bramce postawię małą kapliczkę z Madonną.
Zapalę znicze niech o mnie pamięta i da mi zdrowie.
Troszeczkę siły bym dłużej pożyła.
Moim malutkim rajem na ziemi się nacieszyła.
Autor :Aneta.G
____________________
Ranczo Akapulko
AgataBC 21:55, 30 sie 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dobrze jest mieć miejsce, w którym się odpoczywa. Fajnie, że zajęłaś się pracami zamiast rozmyślać o powyginanej altanie. Powodzenia w dalszych nasadzeniach . Zainteresowało mnie też kupno podkładów kolejowych, gdzie kupowałaś i po ile ?? Pozdrawiam
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AkapulkoBial... 13:09, 31 sie 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Witaj debora_abc Fajnie ze przyszłaś popatrzeć co się dzieje na moim Ranczo. Nie myślę już o tym co się stało z tą wiatą. Bo mam wiele innych spraw na głowie i tysiące pomysłow. Staram się do Jesieni coś tam jeszcze uporządkować. Wiadomo , zbliża się zima i na działce prace ustaną. Co do podkładów kolejowych .
Kupiłam ich tylko 10 u nas w Białymstoku od znajomego. Ma ich jeszcze więcej, ale ja kupiłam je pod ten blaszaczek narzędziowy, chcę kilka z nich położyć w środku , a na to położyć drewnianą podłogę. Tak to sobie zaplanowałam.
U nas można kupić podkłady po 10zł za sztukę. Dziś pojadę na działaczkę , bo się umówiłam z jednym Panem który ma dość ładne domki , altanki . Może coś z tego wybiorę dla siebie . Domki są tanie , ale trzeba samemu go zmontować.
Myślę że coś tam wybiorę. Pozdrawiam
____________________
Ranczo Akapulko
malgorzata_s... 13:29, 31 sie 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Anetko poetko. Jesteś pracowita jak mróweczka. Niedługo będziesz miała pięknie. Podziwiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgataBC 21:37, 31 sie 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Dziękuję za informacje Pomału się zimno robi więc jesień blisko-można myśleć o tym, żeby wsadzać roślinki a na wiosnę ładnie ruszą. Pomysł na drewnianą podłogę- fajny. Tysiące masz pomysłów? podziel się
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
AkapulkoBial... 23:55, 31 sie 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Sobota 31 sierpnia 2013

Rozmyślania


Kiedy dziś byłam na „ Ranczo Akapulko”
Może nie wiele pracy tam zrobiłam , ale wypieliłam pod płotem wzdłuż mój żywopłot i kolka rządków truskawek. Co prawda późno dziś tam pojechałam, bo odwiedziła mnie koleżanka.
Umówiłam się z tym Panem od altanek, domków letniskowych. Przyjechał pokazał mi swoje projekty a właściwie zdjęcia domków. Lecz mnie osobiście żaden się nie podobał, bo są one takie jak we wszystkich sklepach które sprzedają takie domki. Są to domki altanki pod jeden wzór. Ja chcę mieć coś innego, coś na wzór malutkiego domku wiejskiego z ganeczkiem , lub przedsionkiem z przodu. Nie chcę żadnej drewutni ani altanki z przodu tylko mały oszklony ganeczek. Na którym będę mogła sobie posiedzieć i odpocząć.
Upiekłam sobie gryla i zjedliśmy razem z Hrabią tam kolacyjkę. Oglądałam te moje chwastowisko i doszłam do wniosku że znów muszę coś zmienić. Chwasty rosną jak opętane i teraz nie wiem co z nimi zrobię. Jedną częśc działki na pewno znów przekopię i ręcznie będę te chwaściska usuwała. Drugą część poleję ROUNDUPEM . Tam gdzie będą kwiaty mogę polać chemią, ale w miejscu wyznaczonym na grządki będę musiała kopać.









Tak to trzeba będzie zrobić hihihi


____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 00:27, 01 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
debora_abc napisał(a)
Dziękuję za informacje Pomału się zimno robi więc jesień blisko-można myśleć o tym, żeby wsadzać roślinki a na wiosnę ładnie ruszą. Pomysł na drewnianą podłogę- fajny. Tysiące masz pomysłów? podziel się




Witaj debora_abc Oj z tymi pomysłami to naprawdę mam mętlik w głowie , jak coś chcesz to pytaj może podpowiem , lub pomogę radą. A co do roslinek które teraz można posadzić, nie bardzo się na tym znam hihihi, dopiero się uczę, ale robiłam z gałęzi i konarów drzew ładne ozdoby, łączyłam je ze sztucznymi kwiatami. Oto móje rękodzieło. Pozdrawiam



____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 00:34, 01 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Anetko poetko. Jesteś pracowita jak mróweczka. Niedługo będziesz miała pięknie. Podziwiam.



Witam malgorzata_s... Dziękuję za odwiedzinki , oj cały czas coś robię tam i poprawiam, ale ostatnio mi coś nie wychodzi. Drażnią mnie te chwasty które ciągle rosną jak na wyścigi. Kiedy na nie patrzę to taka złość mnie ogarnia , szkoda ze nie mam środków chwastobójczych bo je tak poczęstowała , ale nie wszędzie można tymi środkami pryskać. Pozdrawiam wpadne i do Ciebie .
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 01:08, 01 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Chcę Wam pokazać jakie ozdoby robię własnoręcznie, co do bociana , kupiłam go w sklepie i postawiłam go wysoko na gruszce . Były tam suche gałęzie które musiałam ściąć, i na to miejsce postawiłam tam bociana. Rano miałam zbiegowisko sąsiadów z sąsiedzkich bloków. Bo bocian wyglądał jak żywy , dzieci szalały kiedy zobaczyły bociana na gruszce. W ten sposób ozdobiłam moją gruszeczkę .
Moj bociek pozostanie na zimę na tym drzewku
Musze wam powiedzieć, że teraz go na drzewie prawie nie widać, bo gruszka wypusciła nowe pendy i schowała mojego bociaka.











Kolejne ozdoby zrobiłam ze ściętych gałęzi z gruszy i topoli są ta kwiaty i grzybki które oczywiście kupiłam i umieściłam na tych konarach. Są jak żywe
Najwięcej dekoracji robię zimą bo więcej przebywam w domu i mam na to czas , a na wiosnę jak znalał.Drzewo rózne konary możemy zaimpregnować dużo wczesniej, lub pomalować je lakierem bezbarwnym, ale konary muszą być wysuszone. Takie konary możemy okleić mchem, lub róznymi trawkami, tak jak widać na zdjęciu, wszystko oprucz pnia jest ze sztucznego tworzywa.Różne takie ozdóbki znajdziecie na allegro, począwszy od ptaszków, muszek, żabek, i grzybków.Tam jest tego wszystkiego bardzo dużo.














To tylko kilka pomysłow

Tutaj tylko mieszkam
____________________
Ranczo Akapulko
monteverde 01:44, 01 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Acapulko nie wiesz co z chwastami zrobić? załóż kompostownik i wrzucaj do niego wszystkie odpady organiczne, a po jakimś czasie odkryjesz, że masz w kompostowniku "złoto ogrodników" czyli najpiękniejszą próchnicę jaka mogła Ci się zamarzyć dekoracje ładne pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies