Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje "Ranczo Akapulko"

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje "Ranczo Akapulko"

malgorzata_s... 22:10, 16 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Pozdrawiam również .Góral z ciupaskom do pomocy.Drewniany to na drewnie się zno.
No i robotników przypilnuje.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AkapulkoBial... 23:14, 16 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Pozdrawiam również .Góral z ciupaskom do pomocy.Drewniany to na drewnie się zno.
No i robotników przypilnuje.




Dziękuje piękny tyn góral hihihihi.... Pozdrów go odemnie i Hrabiego
____________________
Ranczo Akapulko
kachat 23:18, 16 wrz 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Altanka świetna, w sumie tak fajnie wygląda, że mogłabym w niej zamieszkać
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
AkapulkoBial... 23:30, 16 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Poniedziałek, 16 września 2013

Zakupy ogród








U nas kilka dni padało nie mogłam się doczekać kiedy pojadę na moje Ranczo „Akapulko”
Wczoraj byłam na mini zakupach , kupiłam nową drukarkę i drzewka do ogrodu , 10 tuhuj żywotnika. 2 jałowce, śliwkę, brzoskwinię i jabłuszko zielone. Do 2 winogrona dwa krzewy 1 zielony a drugi ciemny granatowy i 2 żywopłoty i jeszcze dwa zielone pnącza, ale kiedy w sklepie pytałam co to jest? Ekspedientki wzruszając ramionami mówiły mi pnącza , ja patrząc na te pnącza, zastanawiałam się co to jest? Piękne zielone liście przypominające winogrona i nawet , bym 90% dała ze to są winogrona, ale trudno, skoro nie wiem co kupiłam , nie będę się z nikim spierała, ani zakładała , że to są winogrona. Nie ważne co to jest, ważne że mi się to spodobało.




A na wiosnę się okaże co to za pnącza. Najwyżej zarosnę winoroślami na działce. Zobaczcie jaka wielka zmiana w ogrodzie , za 400zł,(bez drukarki) bo tyle dałam za zakupy do ogrodu. Posadziłam wszystko już w ogrodzie w wyznaczonym miejscu, które czekało na drzewka.





















Jeszcze dokupię wiśnie i czereśnie. W ogródku domowym mam 3 aronię które powędrują na działeczkę , 3 porzeczki białe i czarne 2 agresty i dwie borówki.Kiedy tak patrzę na moją działkę, to widzę że strasznie zmalała.Teraz zastanawiam się jak zrobić wysepkę skalniak , bo mam dużo kamieni a brak pomysłów w głowie.Przez tych kilka dni trawa rosła na akord, wszystko zarosło, a kamienie już na ścieżce się nie mieszczą i co mam teraz z tym zrobić? – Niewiem....bo czasu już nie starcza jest już jesien idzie zima.
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 23:52, 16 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
kachat napisał(a)
Altanka świetna, w sumie tak fajnie wygląda, że mogłabym w niej zamieszkać



Witaj masz na mysli przyczepkę , czy altankę bo przyczepkę zakryłam , bo cos mi zaczęła przeciekać na górze , przez górne okienko, pewnie poszła uszczelka, zresztą i tak juz ją mam do sprzedania.A jezeli chodzi o blaszaczek, jest super , zrobiłam w nim podłogę mam tam narzędzia stary fotel dla Hrabiego i takie sobie wyrko do poleżenia jak się zmęczę w lecie , to se klapnę.Przyczepkę muszę już zabrac z tego miejsca, bo tam będzie stał ten domek. Więc muszę przyszykować podłoże pod domek, bo inaczej nie postawią go na samej ziemi.


____________________
Ranczo Akapulko
hanka_andrus 07:13, 17 wrz 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nakupiłaś, że hej! I już posadzone! Szybciorem!
Ta roślina , co tonie wiesz, to może być winnik.
Pod domek musisz dobrą wylewkę cementową zrobić, bo jak tylko gruz i kamienie, to myszy i krety grasować będą.

W perspektywie masz dużo krzewów do przeniesienia, a czasu mało, chyba,że reszta wiosną.
Co do zastosowania kamieni, nie wypowiem się, nie mam żadnego w ogrodzie, a czasem by się jaki przydał.
Życzenia sił i zdrowia zostawiam.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
zawitka 08:31, 17 wrz 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Witaj !Pędzisz z robotą powolutku będzie fajnie .Zaplanuj sobie najważniejsze prace ,bo bez planu będziesz parę razy przesadzać ha ha Pozdrawiam i trzymam kciuki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
malgorzata_s... 10:49, 17 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
No ale szalejesz. cudne zakupy. Góral pozdrawia Ciebie i Hrabiego
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
AgataBC 21:17, 17 wrz 2013


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Pogoda deszczowa idealna na wsadzanie roślin
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Joanna___ 22:07, 17 wrz 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
O to nie tylko ja mam już wizję zimy i przyspieszam prace w ogrodzie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies